LanterneLed.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de c__b »

c_baias scrie:Dupa exact trei saptamani, azi am intrat, in sfarsit, in posesia acumulatorilor Efest 18650 1600 mAh, high drain.

Nu, nu din vina lanterneled.ro, ci datorita faptului ca, dorind sa nu mai platesc taxe de expeditie, am apelat la "bunavointa" unei colege de lucru, locata in Cluj.

Incarcat, pus in Origin, cam trosneste rezistenta! Feedback - peste cateva zile, dupa ce apuc sa imi fac o parere.

@Gabriel - e comanda TSOUOEGRK, din 14.02.2014 - deoarece vad ca pe online apare inca cu status "in prelucrare".
Revin cu doo vorbe:
- pe Aqua + origin hibrid, dual-coil la 0,9 ohmi apreciez cam 4,5 ml vapati, pana incep sa simt acumulatorul prea descarcat, pentru gustul meu. Masurat in gol, acumulatorul are 3,5-3,7V; subliniez aici "pentru gustul meu"
- pe Omega + o plezneta de mod mecanic, drept, din alama, rezistenta dual-coil, 0,40-0,45 ohmi - nu stiu cat am picurat, fiind drip; cert e ca la un moment parca s-au "inmuiat"teeburile. In acel moment acumulatorul avea 3,4V.

Nu se incalzesc, nu nimic. Nici un am termen de comparatie cu alti acumulatori, mai rasariti. Important e ca eu sunt multumit.

Ca si bottom line, plezneta de mod mecanic pare a avea volt-drop mai mic decat Origin.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de alexgogo-VA »

Am si eu o celula d-asta, am forjat-o cu 0, 4 ohmi - culmea, a si mers cum trebuie, nu a pocnit nimic...

Se simte din păcate amperajul mic ibsa sta bine la descărcare in sarcina in mod electronic.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de c__b »

La ce te referi, Alex, cand zici "amperajul mic"? Intreb deoarece sunt celule ce ar trebui sa descarce 30Ah in sarcina. Asa spune specificatia, cel putin. Mie imi pare ca dau mult mai bine fata de o celula 2C (panasonicul verde, de exemplu), pe care sunt nevoit sa o schimb cand ajung la 3,9-3,8V.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de alexgogo-VA »

Amperaj mic= 1.6amperi declarat de producător. Daca nu uit o sa-i fac o descarcare cu 1 amper sa vedem in realitate cât are.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de c__b »

Inteleg ca tu te referi la capacitate, nu la faptul ca e o celula high drain. Oamenii de pe candlepowerforum zic ca se descurca sa scoata 20 Ah, insa nu ajunge la 30Ah, chiar daca specificatia asa zice.
Un review: http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... 600mAh-V1-(Red" onclick="window.open(this.href);return false;)-2014

Si ce zice producatorul: http://efestpower.com/Product/3798601810.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de alexgogo-VA »

dar am zis ca e si high drain, cum sa nu fie? Oricum si pentru 20A la pretul asta eu zis ca-i bine bine.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de c__b »

OK, atunci. Prima temere a fost ca nu discutam despre acelasi obiect. A doua temere, mult mai mare, privea in mod direct dintii proprietate personala.
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Zilele trecute am refăcut imaginea site-ului, impreuna cu o actualizare de sistem.

Dacă sunt doritori să-și spună o parere despre site îi rog să-mi răspundă aici.

Aceasta actualizare vine si cu un cupon de 12% reducere pe site ;)
Valabil pana in 15 iulie.

Va asteptam.
http://www.lanterneled.ro/blog/oferte-n ... oului-site" onclick="window.open(this.href);return false;
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de cristian »

Stii ca sunt sincer, am lucrat impreuna.. :)

Imi placea mai mult vechiul site, era foarte bine structurat si ajungeai imediat la ceea ce iti doreai. Adica navigarea era extrem de facila.
Asta e cam incarcat. Sper ca nu te-am dezamagit.
Zona aia din mijloc pe verticala, de prezentare cu lanternele pe fundal e foarte greu de citit si inestetica, prima reactie este sa treci peste.

Numai bine!
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Mersi pentru parere,
Asa este, prima pagina e un pic mai incarcata.
Schimbarea de look s-a impus si pentru ca nu era compatibila imaginea veche cu upgrade-ul de sistem.
Zona din mijloc cu text e mai mult pt motoarele de cautare ca sa gasesca si un pic de text pe prima pagina, probabil o sa mut mai jos zona sau sa pun alta poza in spate, cu contrast mai mare pt text.

Mersi, o sa mai imbunatatesc pe parcurs.

Cele bune,
Gabriel
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de cristian »

Suparici scrie:Mersi pentru parere,

Zona din mijloc cu text e mai mult pt motoarele de cautare ca sa gasesca si un pic de text pe prima pagina, probabil o sa mut mai jos zona sau sa pun alta poza in spate, cu contrast mai mare pt text.
Exact, incearca ceva mai mult contrast pe scris iar poza din spate sa fie cat mai stearsa (blur).

Dar inca odata, e numai o parere, tu faci cum stii ca e mai bine.

Spor in toate!

Cristi

Aaaa, si felicitari pentru cupon :)
Avatar utilizator
RaduRek
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:50 am
Localitate: Bucuresti

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de RaduRek »

Salut. vreau si eu un charger Xstar SP 1...trebuie sa comand pe site sau o rezolvam aici ?
Vape From Rek @ Vapers Plus
Facebook-Vapers Plus ЯR
ЯR New Improvement of ET device
RENUNTĂ LA FUMAT... VAPÂND !
Last Conventional Cigar - 25.11.2009
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Salut,
Comanda te rog pe site si nu uita de cupon: HET6GHEQ

Cele bune,
Gabriel
Avatar utilizator
RaduRek
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:50 am
Localitate: Bucuresti

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de RaduRek »

Am receptionat incarcatorul SP 1. Functioneaza perfect, sunt foarte multumit de functia cu 3 curenti de incarcare si ledurile indicatoare. Incarca acumulatorii de 3,7V la 4.23-4.25V. Nu disipa caldura excesiv si e foarte usor si portabil. Ar avea si un minus :) si anume: stabilitatea cam precara la atasarea bateriei datorita arcului cam puternic care actioeaza tija de ccontact al bornei negative, cred ca iar fi prins bine ceva material antiderapant pe talpa, in rest OK! mai ales serviciile prestate de domnul Gabriel, 10 x Star !

ЯR
Vape From Rek @ Vapers Plus
Facebook-Vapers Plus ЯR
ЯR New Improvement of ET device
RENUNTĂ LA FUMAT... VAPÂND !
Last Conventional Cigar - 25.11.2009
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de alexgogo-VA »

Arcul ala tare are un scop: sa nu iasă bateria din el când e folosit pe post de powerbank și îl ai în ghiozdan.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Scrie răspuns