Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de philipone »

Am aceeasi problema cu baze Flavouart aproape expirate. Am ezitat sa scriu pe orice forum pt ca sunt clientul lor de peste 2 ani. Daca puteam comunica mai decent nu imi spuneam oful "but here goes". Am facut o comanda de 280 de lei(baze,arome) in care si 2 baze flavourart. Cand am primit comanda surpriza: bazele expira in 5 zile. Acum nu sariti ca nu am cum sa vapez 2 baze in 5 zile nici mort. L-am contactat pe domnul Vasilescu de la Ivape si raspunsul a fost ca niciodata :"Eu ce sa fac daca le primesc cu termen scurt? Lasati ca nu e chiar asa problema daca expira. Sunati-ma mai tarziu si verific.") Cu alte cuvinte cam asta e. Sincer am mai avut eu unele mici probleme dar mereu s-a gasit o solutie, o explicatie si mereu am comunicat excelent. Acum insa m-a expediat rapid si cu un raspuns ciudat. Am mai sunat eu de 2-3 ori dar nu a mai raspuns nimeni. O sa consider un fel de "strike one" situatia...sunt numai 30 de lei pana la urma dar nu inteleg de ce schimbarea de atitudine atat de brusc. Sper sa isi revina
Sefo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 29, 2015 9:17 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de Sefo »

Concluzii referitoare la interactiunea mea cu ivape.ro: preturi putin mai mici deacat in alte parti, arome expirate("Perfumers Apprentice"), sticluțe desfăcute din care lipsea lichid (cam un sfert de sticluță), atitudine de țărănoi de cartier la telefon. Eu zic pas... Am aruncat 200 lei la gunoi...:(...
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

buna ziua
Nu ati cumparat niciodata de la mine arome Perfumers desfacute sau desigilate. Ar fi o gainarie inacceptabila pentru mine. Problema e ca intr-adevar, foarte rar, nivelul de umplere era mai mic, am semnalat acest lucru la Liberty Flights si nu am primit nici un raspuns. Personal am scos tot ce parea sub limita minima de 10 ml / sticluta, cam 3 din 100 in medie.
Am luat si masuri, in sensul ca i-am bagat in %$&**@$ ma-sii pe cei de la Liberty si am importat direct din SUA de la 4 producatori, am platit mai mult de $100.000 pret de achizitie marfa la care se adauga.(evident alta taxe in vama cum ar fi TVA, dar nu ma intereseaza)Vor intra in vanzare Perfumers Apprentice dupa 16.09.2015, apoi Flavor West, Mom and Pop si Capella. Preturile vor fi intre 9 si 16 lei in funstie de pretul de achizitie.
Si cu asta am rezolvat problema ! Dar pana la arome desfacute si expirate e distanta cam mare. Nu am timp de gainarii. Cat despre atitudine, ma adaptez imediat dupa interlocutor, in sensul ca daca eu raspund la telefon cu "aiveip online shop buna ziua" si interlocutorul zice "ivapu?" imi schimb imediat si stilul. la fel s-a intamplat si cu dvs. indiferent cine sunteti. (intelegi ce zic "io")
cu respect,
Vasilescu
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

philipone scrie:Am aceeasi problema cu baze Flavouart aproape expirate. Am ezitat sa scriu pe orice forum pt ca sunt clientul lor de peste 2 ani. Daca puteam comunica mai decent nu imi spuneam oful "but here goes". Am facut o comanda de 280 de lei(baze,arome) in care si 2 baze flavourart. Cand am primit comanda surpriza: bazele expira in 5 zile. Acum nu sariti ca nu am cum sa vapez 2 baze in 5 zile nici mort. L-am contactat pe domnul Vasilescu de la Ivape si raspunsul a fost ca niciodata :"Eu ce sa fac daca le primesc cu termen scurt? Lasati ca nu e chiar asa problema daca expira. Sunati-ma mai tarziu si verific.") Cu alte cuvinte cam asta e. Sincer am mai avut eu unele mici probleme dar mereu s-a gasit o solutie, o explicatie si mereu am comunicat excelent. Acum insa m-a expediat rapid si cu un raspuns ciudat. Am mai sunat eu de 2-3 ori dar nu a mai raspuns nimeni. O sa consider un fel de "strike one" situatia...sunt numai 30 de lei pana la urma dar nu inteleg de ce schimbarea de atitudine atat de brusc. Sper sa isi revina

Va rog frumos sa-mi dati un numar de comanda si o poza cu eticheta. Foarte posibil sa aveti dreptate legat de atitudine, in sensul sa va rog sa sunati mai tarziu sau sa spun ca va sun eu si sa uit.Tot ce mi-am adus aminte s-a rezolvat. De acest telefon chiar nu mi-am adus aminte si nu-mi aduc aminte. Imi cer scuze. Posibil sa renunt la FVA din cauza ca primesc cateodata (rar ce-i drept) arome cu 6 luni ternen de garantie.
stima
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de philipone »

ivape scrie:
philipone scrie:Am aceeasi problema cu baze Flavouart aproape expirate. Am ezitat sa scriu pe orice forum pt ca sunt clientul lor de peste 2 ani. Daca puteam comunica mai decent nu imi spuneam oful "but here goes". Am facut o comanda de 280 de lei(baze,arome) in care si 2 baze flavourart. Cand am primit comanda surpriza: bazele expira in 5 zile. Acum nu sariti ca nu am cum sa vapez 2 baze in 5 zile nici mort. L-am contactat pe domnul Vasilescu de la Ivape si raspunsul a fost ca niciodata :"Eu ce sa fac daca le primesc cu termen scurt? Lasati ca nu e chiar asa problema daca expira. Sunati-ma mai tarziu si verific.") Cu alte cuvinte cam asta e. Sincer am mai avut eu unele mici probleme dar mereu s-a gasit o solutie, o explicatie si mereu am comunicat excelent. Acum insa m-a expediat rapid si cu un raspuns ciudat. Am mai sunat eu de 2-3 ori dar nu a mai raspuns nimeni. O sa consider un fel de "strike one" situatia...sunt numai 30 de lei pana la urma dar nu inteleg de ce schimbarea de atitudine atat de brusc. Sper sa isi revina

Va rog frumos sa-mi dati un numar de comanda si o poza cu eticheta. Foarte posibil sa aveti dreptate legat de atitudine, in sensul sa va rog sa sunati mai tarziu sau sa spun ca va sun eu si sa uit.Tot ce mi-am adus aminte s-a rezolvat. De acest telefon chiar nu mi-am adus aminte si nu-mi aduc aminte. Imi cer scuze. Posibil sa renunt la FVA din cauza ca primesc cateodata (rar ce-i drept) arome cu 6 luni ternen de garantie.
stima
In mare s-a rezolvat. Am dat alta comanda tot cu arome Fva si un evic VT a doua zi. E posibil ca dvs sa fi avut o zi proasta...nu stiu, nu judec ci trag doar concluzii. Nu reusesc sa atasez foto cu sticlutele dar nr comenzii este #28693 din 23.08.2015. Nici nu mai stiu de ce le-am pastrat.
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Cristi »

Am nimerit si eu in ultima comanda* o aroma FlavourArt expirata. Am luat legatura cu dl. Vasilescu si mi-a propus ca la urmatoarea comanda sa imi ofere o alta aroma (de aceeasi valoare) gratis.
Nu am nimic de obiectat, probleme cauzate diversilor factori gen neatentie, volum mare de vanzari etc (...) exista peste tot, conteaza sa se rezolve (de preferat amiabil).
O seara frumoasa. :OO


* #29345
JuniorVaper
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 07, 2015 10:57 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de JuniorVaper »

Ma bucur ca ati reusit sa refaceti stocul de Twisted , chiar vorbisem cu neamtul la telefon sa vad daca mai produce sau nu arome. Urma sa comand direct de la el. Despre ivape numai de bine, cine munceste greseste , nu vad sa se face intentionat . Sunt multe comenzi banuiesc. Poate niste rezistente BVC pentru Nautilus si Aspire Triton ar fii binevenite.
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Ivape.ro

Mesaj de Tyrex »

In ultima comanda la Ivape am avut surpriza ca o sticluta de aroma a curs in plic desi era sigilata. Daca nu ar fi fost sigilata as fi avut de comentat probabil dar asa.... ma abtin . Curierul era curios ce e in plic de miroase asa bine :)
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Cristi »

Pentru mine s-a rezolvat problema cu aroma expirata, primind o sticluta gratuit asa cum ne-am inteles.
In continuare preturile sint bune (sau foarte bune cu promotiile din prezent).
Cat despre calitatea produselor si a serviciilor nu am ce sa reprosez deocamdata si asta sper sa nu se schimbe nici pe viitor.
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de philipone »

Cristi spune-mi si mie te rog cum s-a rezolvat, sau mai exact cum ai pus problema? Eu am raspuns si mai sus domnului Vasilescu in legatura cu nr comenzii pt verificare si de atunci nici un semn... Nu stiu ce sa cred.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Cristi »

Pai "cum am pus problema" (...) pur si simplu l-am sunat pe om si i-am zis ca una din arome e expirata si mi-a promis ca imi va trimite alta gratuit la urmatoarea comanda, ceea ce s-a si intamplat.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Motanel05 »

Multumesc!
Avatar utilizator
robert
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Lun Aug 24, 2015 12:55 pm
Localitate: Targu Lapus

Re: Ivape.ro

Mesaj de robert »

Nimic de obliectat la Ivape .... Sunt foarte multumit !!!!!!!!!!
Plus ca din 01.01.2016 o sa va placa mai mult Hangsen de la Ivape :OO :OO :idea:
Avatar utilizator
͡° ͜ʖ ͡°
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Vin Sep 25, 2015 2:58 pm
Localitate: București

Re: Ivape.ro

Mesaj de ͡° ͜ʖ ͡° »

Domnule Robert Vasilescu, ce se intampla cu hanseng de la 01.01.2116 incat sa devina incantator?
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de cristian »

Daca e din 2116, nu mai e cazul

Trimis de pe al meu GT-I9300I
Scrie răspuns