MELO 3

cicigeo
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mar Feb 11, 2014 7:44 am

MELO 3

Mesaj de cicigeo »

Clearomizorul Melo 3 mini vine echipat cu modul Eleaf Istick Pico. Stie cineva ce fel de rezistente foloseste ca eu nu am gasit.Totusi am vazut la Vapez ca au o baza RBA reconstruibila (rezistenta iJust 2 Melo 2 ECR) la 15 lei.Oare o fi compatibila, a incercat cineva ? Multumesc anticipat de raspuns si spor la vapat !
cicigeo
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mar Feb 11, 2014 7:44 am

Re: MELO 3

Mesaj de cicigeo »

Daca nu m-a ajutat nimeni de pe forum am comandat la mag.Vapers (vapez.ro) din Bucuresti o rezistenta iJust 2 Melo 2 de 0,3 ohmi si una servisabila ECR ambele s- au dovedit a fi compatibile cu RTA Melo 3 cu care a venit in pachet Eleaf Istick Pico si merg perfect.Cea servisabila este gata modata cu o rezistenta de 0,9 ohmi iar in cutiuta producatorul a pus si putin fir rezistiv (kanthal ) si bumbac japonez pentru servisari ulterioare.Cum se modeaza rezistenta sunt videoclipuri pe canalul Youtube.Tot la acest magazin gasiti si rezistente cu fir de Ti si Ni pentru cei ce folosesc temp.control. Spor la vapat prieteni!
scorpio73
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 27, 2014 10:29 am

Re: MELO 3

Mesaj de scorpio73 »

Primele impresii? Ma intereseaza acest kit, atat pentru mine cat si pentru sotie. Dupa o incercare (nu tocmai esuata) de acum 2 ani in urma am reusit s-o conving sa ne reapucam de vapat. As opta ptr acest kit tinanad cont de dimensiunile lui.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: MELO 3

Mesaj de alexinos »

Cicigeo din cite am auzit rezistentele de la Vaporesso sunt compatibile cu Melo2,3 sunt cu ceramica si merg foarte bine.Sunt de recomandat numai cele de 0,9 Ohm - Eu testez acum rezistenta de 0,9 de la Vaporesso dar din pacate pe Vapor Giant Go2 unde imbinarea nu prea este etansa,dar miine primesc un Triton si iti pot spune mai multe.
Pe pachetul de rezistente de la Vaporesso sunt date si modelele de la Aspire - Triton si Atlantis - deci trebuie sa mearga 100%.Pentru Melo2,3 este numai ce scrie pe forumuri.
cicigeo
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mar Feb 11, 2014 7:44 am

Re: MELO 3

Mesaj de cicigeo »

Multumesc mult , am gasit rezistente compatibile cu Melo 3 mini ,asa este merg si rezistentele cu ceramica de la Vaporesso de 0,9 ohmi care se pare ca au viata mai lunga, dau aroma mai bine si vapori mai multi.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: MELO 3

Mesaj de alexinos »

Pentru putin,daca ai curiozitatea sa testezi cumpara numai o bucata.La ce am testat eu nu pot spune ca ma dau pe spate.Am testat pe Vapor Giant Go2 si Aspire Triton - la Vapor Giant Go a trebuit sa pun o garnitura ca sa etanseze cosul pe rezistenta - ce sa zic am impresia ca nu se alimenteaza cum trebuie da un gust ciudat.La Aspire Triton nu a trebuit modificat nimic dar vine acelasi gust ciudat - deci nu pot recomanda.Voi ramine in continuare la servisabile unde stiu eu ce este acolo.O seara placuta va doresc.
Scrie răspuns