KIT - DNA40

Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

KIT - DNA40

Mesaj de alexinos »

Pentru cine isi doreste un DNA40 la bani putini si este putin indeminatic,poate comanda aici la pretul de € 109,90 - Free Shipping !

http://www.mondevape.com/en/commande" onclick="window.open(this.href);return false;
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: KIT - DNA40

Mesaj de Motanel05 »

Oferta practica, dar cu preturi cam piperate....
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: KIT - DNA40

Mesaj de Mar1o »

Motanel05 scrie:Oferta practica, dar cu preturi cam piperate....

detaliaza, te rog.
Mie mi se pare interesant, componentele sunt de calitate, cutia are deja filet dat pentru fatdaddy, craddle pentru dna, multe chestii care pot face viata mai usoara.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: KIT - DNA40

Mesaj de alexinos »

Consider ca pretul este foarte bun,tinind cont de calitatea componentelor si in primul rind de transportul gratuit.Este foarte posibil ca unele componente sa fie in alte shopuri mai ieftine - dar pentru fiecare trebuie platit transportul separat si suma va depasi usor € 110,00 . Avantajul mai este ca vine totul odata si te poti apuca de treaba.Consider ca Valahul isi poate da cel mai bine cu parerea - el fiind deja in posesia unui DNA40 facut de el VLH02 .
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: KIT - DNA40

Mesaj de Motanel05 »

Luat fiecare componenta separat, pretul este mare. Avantajul suprem este faptul ca are cutia gata gaurita, si pentru multi asta este deosebit. Pentru cei care stiu si pot sa faca cateva gauri, se poate si mai ieftin de 110 Euro. Daca chipul (cu afisaj mare) costa 55 Euro http://www.bargainvapour.com/Evolv_DNA_ ... 73344.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
cele 3 butoane, un conector 510, un incarcator, un suport acumulator si o cutie nu prea au cum sa coste 55 Euro. Macar daca avea inclus si acumulatorul....Iar cutia, dupa imagine este ca cea de pe Fasttech.
Este parerea mea.
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: KIT - DNA40

Mesaj de Mar1o »

Motanel05 scrie: Avantajul suprem este faptul ca are cutia gata gaurita, si pentru multi asta este deosebit.
Este parerea mea.

Devii ofensiv. Nu toti sunt strungari ca sa aiba tarozi prin casa si nu toti stau vis-a-vis de posta ca sa mearga de sapte ori pentru a-si completa kitul.
Lasand la o parte costurile suplimentare cu posta.

E interesanta oferta, pentru cine vrea sa-si construiasca un mod dna40 cu piese bune, toate la un loc. Mai bine nu ma uitam :D

Btw: la pretul asta cumperi din tara un mod chinezesc mai de Doamne-ajuta.
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: KIT - DNA40

Mesaj de gonzales89 »

Motanel05 scrie:Luat fiecare componenta separat, pretul este mare. Avantajul suprem este faptul ca are cutia gata gaurita, si pentru multi asta este deosebit. Pentru cei care stiu si pot sa faca cateva gauri, se poate si mai ieftin de 110 Euro.
Motanel, in parte, ai dreptate. Dar socotind si transportul gratuit si, mai ales, ca cei mai multi dintre noi nu au in casa alezoare pentru finisare sau freze pentru decupare, sau si mai probabil, nu au indemanarea necesara pentru a folosi manual aceste scule, atunci pretul nu mai pare atat de mare ;)
Spun asta, dupa ce m-am confruntat cu "productia" celor cinci wire welder-e - folosind componente de buna calitate de pe TME si eBay si socotind si transportul, le-am scos undeva intre 85-100 lei cost componente. Am mai cheltuit ceva si cu "incercarile", asa ca, singurul profit a fost inca un exemplar pentru mine :lol: Oricum, au iesit OK - eficiente si usor de folosit. Dar ideea este ca a fost ceva gen ( :mrgreen: ) mai mare daraua decat ocaua.

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: KIT - DNA40

Mesaj de AWE »

Nu vreau sa deschid cutia Pandorei dar mie cutiile astea gen Hammond nu imi plac deloc. Au un aspect prea utilitar, prea gen ''face exact ce zice ca face dar nu arata nicicum''. Un box-mod care imi place de exemplu, e Gepetto Elite dar n-o sa dau in veci 3-4-500 de euro pe niciun fel de mod, indiferent cine il face.
Asa incat astea DYI sunt urate (dpmdv) iar alea care arata cumva (tot dpmdv) sunt atat de overpriced incat nu stii ce sa faci, sa razi sau sa plangi.

Mai e ceva la DYI: timpul necesar pana il termini care pentru mine e foarte important. Daca ar fi sa imi pierd o zi asambland o chestie care sa nici nu imi placa in mod deosebit in final si sa salvez 50-60 de euro, n-am castigat de fapt nimic deci personal nu stiu de ce as face-o. Daca as fi elev/somer/zgarcit cu mine insumi poate ar fi o varianta. Nici macar nu te poti lauda la final ''uite, creatia mea'' pentru ca tot ce faci e sa pui la un loc niste componente, fara nicio decizie asupra functionalitatii sau design-ului (un sticker sau carbon wrap adaugat la final nu are legatura cu design-ul).
Scrie răspuns