Arome Twisted

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Arome Twisted

Mesaj de dan1978 »

Atmos Lab,am inteles ca si ECIG are baze bune......
Imagine Din 15-02-2011Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

danezu scrie:Exact, mare pacat, mai dai 10 lei in plus si cumperi o baza serioasa. Basca ca te tin mai mult si rezistentele.

Bafta!
Multam de raspuns.

Asa voi face si o sa iau ecig. Am si de la ei un pgvg de 0% pentru combinatii.
Avatar utilizator
danezu
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 218
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 1:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome Twisted

Mesaj de danezu »

Si Flavourtec este baza foarte buna, ma tin rezistentele de la evod si 3 saptamani, la 2-3 ml pe zi. Dar ecigul este castigatorul de fiecare data :mrgreen:
Nu mai fumez din 01.03.2012
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

Stiu parerea ta despre ecig si o respect.

ecig sa fie!
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Arome Twisted

Mesaj de Catalin »

De doua luni folosesc numai baze eCig, clar, sunt cele mai bune iar dupa, se apropie bazele Flavourtec.


Sent from my iPhone 4s
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de cristian »

Hai mai oameni buni, mai bagati ceva despre ce arome ati mai testat.
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Twisted

Mesaj de Mar1o »

dan1978 scrie:Bun Sweet Mississipi Blend,seamana cu LBL dar parca mai trebuia ceva in plus.Nu imi dau seama ce....poate 1 pic de vanilie,caramel,etc.

Nu are nicio alta legatura cu LBL decat mirosul foarte asemanator. Gustul doar vag apropiat, prin tenta de caramel si cafea. Ori am eu papilele praf, ori asocierea cu LBL e numai la mirosul aromei si la mult prea evidentul avantaj de marketing produs prin asociere. In rest, aroma foarte buna, sigur intra in rotatia cotidiana.

Repet: NU E LBL. Pentru carcotasi, am sticla de LBL langa, am avut suficienta rabdare sa schimb vata din igo-l de 2 ori cat sa trag unul dupa altul. Nici poveste. Aduce, atat. E mult mai verde si mai putin dulce. Dar bun.

Am luat si blue wood, probabil ca majoritatea celor care au citit putinele opinii de pe forum(uri). Bun si asta. Bun tare. In sticla se simte cam prea puternica aroma de blueberry (evit s-o zic pe romaneste, nu-s sigur daca-s afine???) de am zis ca e praf. Miroase fix la fel cu parfumul California Scents pe care-l am in masina, nu prea mi-a venit sa-l vapez ... Ei bine, surpriza. Blueberry ala iese mai mult la exhalare. La inhalare e un tutunel alunos, aduce cu un Dekang, tre sa ma gandesc care (oare Wensten?) Doar aduce, rezultatul e foarte placut.

Cele de mai sus nu se vor o recenzie. E doar o prima impresie dupa 1h de "macerat", 10% conform recomandarii, baza ecig 70%vg, 15mg. Igo-l cu un fel de microcoil la ~ 2 ohm.... papile amortite dupa 5 ml de DK tab PA :) Pregatesc pentru dimineata o rezistenta noua pe Magoo, si ma hotarasc care dintre zemuri merge cu mine la servici. S-ar putea sa mai adaug pareri.

Pare ca avem un nou brand de arome bune. Sa vedem cum se comporta dupa macar 48h de macerare si cum se pastreaza rezistentele dupa 15-20 ml... asta e maximul suportabil pentru mine in cazul aromelor ecig.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Arome Twisted

Mesaj de dan1978 »

Ciudat pentru ca si colegul nostru zice ca :
AlexIonica scrie: Si sa nu uit am incercat si copia de LBL, bai nene e exact ca LBL-ul .......
....so,nu e exact dar e pe acolo.Mai lasa un pic la macerat poate se mai schimba ceva.
Later edit.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Twisted

Mesaj de Mar1o »

AlexIonica mai zice si ca nu-i place, pentru ca nici LBL nu ii place. La mine LBL e unul dintre favorite, nelipsit din casa. Parerea mea o ai mai sus, dar papilele sunt, dupa cum se stie, diferite. Nu vreau sa nasc polemici, parerea MEA e ca exista doar o vaga asemanare...

10%
hover
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mie Oct 09, 2013 12:28 am
Localitate: Constanta

Re: Arome Twisted

Mesaj de hover »

Cu Ecig VG 100% in cat timp se stabilizeaza preparatele ?
Avatar utilizator
AlexIonica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Mar Iul 02, 2013 2:34 pm
Localitate: Bucuresti/Calarasi

Re: Arome Twisted

Mesaj de AlexIonica »

Eu am folosit 50-50 vg/pg si dupa o ora avea o aroma foarte buna, cel mai bine le faci seara si a doua zi poti sa vapezi linistit, asa face si Pralea, nu e ca la Pa sa astepti 3 saptamani.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Arome Twisted

Mesaj de silpo »

La sticluțele de Twisted, ați avut, vreunul dintre voi, curiozitatea de a număra câte picături intră la 1 ml?
Dacă știți, spuneți-mi și mie!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Arome Twisted

Mesaj de Valahul »

In urma cu doua zile am primit si eu Sweet Mississipi Blend si Blue Wood.
Vaparea lor am facut-o astfel:
Software:
- baza eCig, concentratie nicotina 9 mg/ml, 75% VG, 25% PG
- 13 picaturi aroma la 10 ml baza
Hardware:
- atomizor Magoo, clona Ithaka
- mod mecanic EHPRO, clona GGTS, kick Smok setat pe 9,5 Watti, baterie AW IMR 18650
Nu am asteptat nimic sa se macere, am pus-o direct in atomizor.
Concluzii:
- 13 picaturi aroma la 10 ml baza imi pare o idee prea mult
- nu le am cu gusturile de nicio culoare, dar aromele sunt extraordinar de bune. Deosebite, atent studiate si dozate, se vede predilectia spre rafinament. Ca orice lucru nemtesc, facut bine.
- Sweet Mississipi Blend dulce, putin insorita, eleganta
- Blue Wood la fel de eleganta, dar mai misterioasa, mai sobra. Mai putin dulce.
In timp voi incerca si alte arome de la acest producator.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Arome Twisted

Mesaj de dan1978 »

silpo scrie:La sticluțele de Twisted, ați avut, vreunul dintre voi, curiozitatea de a număra câte picături intră la 1 ml?
Dacă știți, spuneți-mi și mie!
40
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Arome Twisted

Mesaj de Mar1o »

dan1978 scrie: 40

... ocazie cu care am aflat si eu ca nu am pus 10% (din fericire) ci doar vreo 5%... 10% cred ca e mult, aroma e mai mult decat suficienta la ~ 20 picaturi, iar in cazul Valahului chiar la 13... Papile diferite, cum spuneam.

Ati mai incercat si alte arome? Vad ca mai toti am incercat SMB si BW, probabil si din cauza asocierii lor de catre vanzator cu o anume marca apreciata de altfel.
Scrie răspuns