Arome mom&pop (USA)

Scrie răspuns
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

:lol:

Ia si tu mai des, mai pana in 16 butelci pe tura.

Eu iau singur sau cel mult in 2, si ne incadram in 3.7 lire.

Da esti in tura de noapte? :yawn: (io is batran si dorm putin)
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de VladCatalin »

6 am luat pana la urmă? :)

E cazul sa mai fac loc pe raft

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de zagga »

http://www.vapers-one.ro/209-arome-mom-pop-sua" onclick="window.open(this.href);return false;

Sunt pe stoc 0 momentan, o sa le incerc si eu cand vor fi disponibile.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

Da, asta da veste buna.
Astept iar o comanda din UK, dar daca vin la v1 iau de aici.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de dan1978 »

......finally .
Imagine Din 15-02-2011Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

A venit comanda, am preparat mixurile, si din nou nota 10. Nu am nimic deosebit cu ei, n-am dragan la USA, dar din punctul meu de vedere pana acum n-am vapat ceva care sa imi faca placere toata ziua, si ziua urmatoare etc.
Mereu am simtit nevoia sa schimb lichidele, dar de data asta, cu M&P, toate aromele mele de la alte firme stau pe dreapta (vorbesc de PA, TW etc).

Bud's blend
RY4 v2
si iar Blaze formally Haze :)

Bineinteles, chestie de gusturi :)
Bineinteles ca cineva o sa zica ca sunt nashpa. Si ca TW sunt cele mai bune. Sau PA. Sau altele.
Bineinteles ca e ok pentru mine, stiu ca gusturile nu sunt la fel si nici preferintele.

Inportant e sa isi gaseasca fiecare produsele preferate.

O seara buna!
Avatar utilizator
Kiralina
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:59 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de Kiralina »

Am fost va Vapers-one, am bagat nasucul curioasa in toate sticutele si as fi plecat cu un set complet, adica le-as fi luat pe toate. Sunt foarte placute, de loc agresiv-usturatoare. Am ales totusi, pentru "runda" asta 6 sticlute castigatoare. De abia am preparet lichidele. Revin cu impresii serioase mai tarziu, dar la o degustare ultra-rapida (nici 2 ore n-au stat) par a fi foarte yummy.
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de onlybrunet »

Așteptam impresii Anca.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

Kiralina scrie: De abia am preparet lichidele. Revin cu impresii serioase mai tarziu, dar la o degustare ultra-rapida (nici 2 ore n-au stat) par a fi foarte yummy.
Intai multumesc. Stii tu de ce :)
Al doilea: nu o sa ma crezi, dar ai sa vezi. Abia dupa minimum 7 zile (de preferat 2 saptamani) ai sa ai satisfactia maxima a aromelor M&P.

Stiu ca e greu... Dar numai o singura data, prima. Prepara, ai rabdare, si cand incepi sa vapezi dintr-un recipient, pregateste imediat altul. Pana il termini pe primul, al doilea se face numai bun. Dar pentru asta trebuie sa mergi pe sticlute de 30 ml ca sa ai timpul necesar sa se matureze al doilea lot.

Sper ca n-am fost prea incalcit in exprimare....

Daca totusi vrei sa vezi in cateva ore, scalda-le in apa fierbinte, agita-le si repeta operatia.

Numai bine!
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AWE »

So, ajuns 4 arome la mine: Blaze, RY4, D-lish si American blend.

Am preparat cate 20ml din fiecare (reminder to myself sa cumpar baza). Gustat pe loc Blaze, American blend si RY4.
Ca prima impresie - foarte parfumate. Si cand zic foarte, iau ca punct de plecare 10% aroma. Blaze e ceva caramel cu vagi urme de nuci si lasa un miros greu in camera, RY pare ce trebuie si American blend inca nu imi dau seama. Oricum extrem de parfumat si asta.
Cand zic parfumat nu ma refer la prea multa aroma la mixare ci la aroma in sine care e foarte parfumata.
Sunt extrem de curios cum vor fi in cateva zile, momentan nici unul nu mi se pare de all day vaping cu toate ca sunt interesante si in mod cert destul de diferite de ceea ce aveam pana acum pe piata locala.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

Gustat pe loc, nu mere :)

Blaze se va face roscat la culoare (un caramel) si abia dupa asta e bun de vapat. In prima faza, are o culoare usor verzuie.
Este cu urme de dktab ala de visam toti la el, dar in jur toti nefumatorii imi zic ca miroase foarte bine, nu e ciorapi rusesti.
Eu il vapez de cand l-am dscoperit :) si am cules informatii de la toti care au fost cu mine in masina, in casa etc.
La 10% abia se simte aroma, mie imi plac lichidele soft. Daca citesti, baietii baga 25% (shit!).

PS Eu le am pe toate din EU, nu am luat inca de la V1. Iar or fi diferentele tipice din magazinele romanesti?
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de AWE »

Jesus, la 10% e parfumat de nu-i adevarat, la 25% probabil as vomita instantaneu :)))
Da, momentan Blaze e un galbui-verzui, cam asa. Sper ca nu sunt diferente intre ce vine la noi si ce e pe site-urile de afara, am observat totusi ca sticlutele difera, am vazut initial unele albe, astea de la v1 sunt negre (chiar asa apar si pe site).

Ce anume ar trebui sa se intample dupa ce trec cateva zile, in privinta gustului?
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

Eu zic ca ar trebui sa se intample numai lucruri bune :) Serios.

Daca e prea mult pentru tine 10%, mai dilueaza.


Si eu sper sa avem aici ce este si afara, sa nu fie "clone".
Avatar utilizator
Genesis1900
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 37
Membru din: Vin Ian 17, 2014 9:42 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de Genesis1900 »

cristian scrie:

Si eu sper sa avem aici ce este si afara, sa nu fie "clone".
Sticlutele de pe Vapers1 sunt diferite de cele postate de tine in primul post.Oare sa nu fie originale?
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Arome mom&pop (USA)

Mesaj de cristian »

Nu stiu ce sa zic, nu pot face afirmatii de genul asta mai ales ca stiu despre v1 ca sunt oameni seriosi.
Pot sa impart problema in doua:
1. Maine imi vine o comanda de la V1 de lichide care le cunosc deja pentru ca le vapez all day. Atunci voi vedea daca sunt diferente, o sa fac exact aceeasi reteta, si dupa 7 zile va spun rezultatul.
2. Am cumparat aceste arome din doua locuri: primul magazin mi le-a trimis asa cum am pozat in primul post. Adica recipiente de sticla cu picurator.
Al doilea (UK) mi le-a trimis in ambalaje de plastic, conform pozei:

Imagine

Din acest motiv nu ma pot pronunta, dar am toata increderea in V1.

Va tin aproape de subiect, promit.

LE

Inca ceva. Eu am tinut legatura pe cat posibil cu ei pe ECF (Scuba). Acolo am aflat ca se schimba si denumirile la cateva lichide (exemplu HAZE in BLAZE), dar nu se umbla la reteta. Ingre timp e posibil sa se fi schimbat si reteta, oamenii fac experimente tot timpul si asculta de parerile consumatorilor. Vom vedea.

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... names.html
Scrie răspuns