Recomandare mod

seratos
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 28, 2015 12:26 pm

Recomandare mod

Mesaj de seratos »

Salut. Vapez deja de aproximativ 2 ani si ceva dar avand in vedere ca in orasul meu nu exista cine stie ce magazine orientate spre acest gen de fumat evolutia mea a fost incetinita mult.
Am inceput cu ceva baterii de la smokemania micute de 1200 parca, apoi am trecut la ceva mai maricele iar anul trecut am luat un mod electronic reglabil si un innokin i2 parca cu mustiucul care se regleaza.
Ideea e in felul urmator, nu sunt f mulmit de ceea ce vapez acum, th e prea mic chiar daca vapez cuban tobaco de la liqua de 24, iar autonomia unei baterii nu e f buna.
Intrebarea mea este ce puteti recomanda unui "incepator" limitat putin de bani pentru e "evolua"??.
Am inteles ca tankul Aspire Nautilius este f bun pentru incepatori, dar un mod bun nu stiu, am oscilat intre eleaf istik 30, smok md50 (care pare cam scump). si smok md65 de pe fast tech.
Va multumesc pentru ajutor
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Recomandare mod

Mesaj de feroce »

la un pret accesibil de la noi,este istick 30 + kayfun v4 la ivape,te ajunge totul la vreo 300 lei........la modul ala de pe fasttech,ia in considerare ca trebuie sa achizitionezi si acumulatori,si unu decent la noi(ca de pe fasttech nu poti sa-l iei) e scumput si ala....
http://www.ivape.ro/istick30?filter_name=istick" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ivape.ro/Kayfun-4?filter_name=kayfun%204" onclick="window.open(this.href);return false;
seratos
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 28, 2015 12:26 pm

Re: Recomandare mod

Mesaj de seratos »

multumesc istick stiu ca e unul f bun, dar nu prea ma incanta ideea de kayfun. Detin un kayfun 3.1 lite clone, dar in 2 saptamani am baut 3 sticlute de 30 ml de lichid deci nu stiu cum sa il setez sa nu curga. M-as orienta spre unul care are rezistentele gata facute,,,,sau...
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Recomandare mod

Mesaj de feroce »

seratos scrie:multumesc istick stiu ca e unul f bun, dar nu prea ma incanta ideea de kayfun. Detin un kayfun 3.1 lite clone, dar in 2 saptamani am baut 3 sticlute de 30 ml de lichid deci nu stiu cum sa il setez sa nu curga. M-as orienta spre unul care are rezistentele gata facute,,,,sau...
eu am kayfun lite plus....setat cu kanthal 0.3 si bumbac japonez nu mi-o curs niciodata,merge impecabil........
uite si asta e frumos:
http://www.vapers-one.ro/clearomizoare/ ... -nano.html" onclick="window.open(this.href);return false;
seratos
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 28, 2015 12:26 pm

Re: Recomandare mod

Mesaj de seratos »

deci sa incerc sa folosesc unul in care imi fac eu propriile rezistente decat unul cu rezistente gata facute
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Recomandare mod

Mesaj de feroce »

seratos scrie:deci sa incerc sa folosesc unul in care imi fac eu propriile rezistente decat unul cu rezistente gata facute
asta e parerea mea,si eu am avut cu rezistente si ma enervam cand mi se terminau,cauta si cumpara rezistente etc....asa iti iei 10 m de kanthal niste bumbac japonez si merge struna....poti incerca pe kayfunu care il ai acum.....
si eu la inceput incercam cu kanthal de 0.2 nu prea imi iese,nu aveam aroma th nimic.....am luat kanthal de 0.3 am facut 7 spire pe pe 2.4 mm si merge ft bine....ai grija sa nu fortezi bumbacul cand il pui....si sa pui cat trebuie....eu pun undeva 1 cm deasupra camerei de ardere,si il bag cu o penseta pe partile rezistentei....st ft multe clipuri pe youtube
seratos
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 28, 2015 12:26 pm

Re: Recomandare mod

Mesaj de seratos »

nu am probleme la partea in care fac rezistentele, am probleme la umplere, se inunda camera aia de airflow, si scuipa solutia prin gaurile de pe baza
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Recomandare mod

Mesaj de feroce »

seratos scrie:nu am probleme la partea in care fac rezistentele, am probleme la umplere, se inunda camera aia de airflow, si scuipa solutia prin gaurile de pe baza
nu stiu ce sa zic,poate pui prea putina vata....si ai grija sa strangi bine camera aia de ardere
SmokeMania.md
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 1:02 am

Re: Recomandare mod

Mesaj de SmokeMania.md »

Buna , am inteles ca deobicei dintr-un mod se pot trage 10-20 fumuri si apoi trebuie alimentat.

Am mai auzit ca sunt si mod-uri care rezista ceva mai mult - imi puteti recomanda ceva? si cam fum functioneaza aceste moduri mai de durata :)

multumesc
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Recomandare mod

Mesaj de Sanitarium »

uac?
Scrie răspuns