Incepator

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
ReZeVe
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 02, 2022 11:26 pm

Incepator

Mesaj de ReZeVe »

Salutare, din cauza ca m-am grabit astazi stiind ca nu trebuie si inca nu stiu daca regret sau nu.

Astazi m-am hotarat sa imi iau o tigara electronica pentru ca nu eram deloc multumit de "narghileau electronica de unica folosinta", asa ca fara sa mai stau sa ma informez, am zis sa ma duc sa o intreb pe fata de acolo si la recomandarea ei sa imi iau ceva pe plac.

Mi-am cumparat pentru inceput Elf Bar FB1000, momentan mi se pare ok, dar as vrea sa stiu ce altceva as putea sa imi iau dupa ceva timp.

Si mi-am cumparat 2 lichide de la To B, Pink Dream si Green, care mi se par foarte slabe ca aroma, si intrebarea principala e, ce lichide imi recomandati din punct de vedere calitativ, si cand spun asta ma refer si la continut, m-am uitat putin pe forum, poate am sarit fix peste chestia pe care o cautam, si anume, un prieten mi-a spus ca sunt multe care au foarte multe chimicale si ca unele sunt foarte nocive, si intrebarea e ce firma are niste lichide aromate destul de bine dar care sa fie si mai naturiste ? Si naturiste spun in ideea in care am auzit asta de la el si ca pot fi foarte nocive, daca e cineva dragut sa ma lamureasca daca este intr-adevar asa sau nu, as fi dublu recunoscator :)
RoGeekvape
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 08, 2022 6:11 pm

Re: Incepator

Mesaj de RoGeekvape »

Salut. O sa fiu scurt și sper ca de folos. Sunt foarte multe mărci de lichide already made. Nu cred ca este cineva care sa le fi încercat pe toate sa îți spună care da și care nu; mai mult de atât, fiecare individ are propria opinie de gust. Așadar întrebarea nu are răspuns concludent. Încearcă gama Guerilla spre exemplu sau OHF, sau Atomic. Este în funcție de preț, preferință de gust.. aroma etc. Ceea ce tine de nocivitate, nu te panica precum enorm de mulți îndoctrinați de mass media. Singurul lucru nociv este aroma în sine ca este sintetica și sa spunem niște particule din rezistenta (metale) cu care intri în contact. Dar și praf îți întra în ochi zi de zi și se pare ca încă ești capabil sa vezi. Adică ceea ce vreau sa spun este ca "toxicitatea " asta este la un nivel mult prea mic. Incomparabil de altfel cu o țigară. Deci vapeaza liniștit orice. În plus, dacă vrei tu sa o dai bio pt liniștea ta e simplu. Îți scriu o rețetă: extract făcut în casa în Propilenglicol farmaceutic din sa zicem cel mai simplu ingredient : baton de vanilie. După ce se face extractul obții aroma. Aroma o mixezi cu Glicerina Vegetala și Propilenglicol plus nicotina și gata . Ai lichidul tău făcut în casa bio. Toate cele bune
Scrie răspuns