STIINTA PROSTIEI

Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: STIINTA PROSTIEI

Mesaj de Motanel05 »

Mare motiv mare de lauda pentru Ministerul Educaţiei Naţionale : din absolventii claselor a 12-a, 60,65% au reusit sa ia diploma de bacalaureat! Asta dupa rezolvarea contestatiilor. Se subliniaza ca rezultatul este cu 4,25% mai mare decat in 2013.....
Ce frumos stim noi sa ne laudam cu rezultate negative! Altora, poate le-ar fi jena sa o faca. Dar, suntem tara in care din 1990 am avut 14 ministrii la invatamant si au fost 64 (!!!) modificari ale legii invatamantului. Fiecare neavenit in scaunul de ministru, si-a legiferat visele erotice. Pe soarta si cultura unor generatii intregi. Unii, convinsi fiind ca sunt geniali, au venit de mai multe ori in scaunul de ministru. Prin rotatie. Politica desigur. Ce conteaza cultura unui popor in fata politicului? Nimic, ceva fara importanta. Si rezultatele acestei politici marete se vad. Si se vor vedea si mai pregnant multi ani de acum in colo. Mai nou, ca sa nu mai aiba atatea batai de cap, desteptii din politica care ne conduc cu pricepere, au decis ca se poate intra la facultate si fara diploma de bacalaureat. Mai stiti vre-o tara pe pamant unde se poate asa ceva? Doar in Romania pitoreasca este posibil orice. Orice vrea muschii unui partid. Era vorba de cultura? Nu mai are nici o importanta. Politicul este cel mai important, el are ciolanul cel mai dulce...
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: STIINTA PROSTIEI

Mesaj de Motanel05 »

Din ciclul "Mari realizari ale Guvernului" :

" onclick="window.open(this.href);return false;

http://specialarad.ro/o-tiganie-politic ... dorobanti/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nu e asa ca tara asta este superba?
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: STIINTA PROSTIEI

Mesaj de mariandex »

Sun tari rau astia de la sector 7 :D :D :D :

[youtube][/youtube]

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Scrie răspuns