Lichide Liqua

Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Lichide Liqua

Mesaj de Tyrex »

Am cumparat un Liqua Energy drink din Cehia. Miroase super bine , aroma buna dar..... daca umplu tancul , pana-l termin se ingroasa si arata ca smoala :) Era sa uit. Facut in China si lipita o eticheta ca e distribuit in Cehia de catre Ritchy .
ionutald84
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Joi Iul 18, 2013 2:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichide Liqua

Mesaj de ionutald84 »

Si eu am cumparat ieri un Tiramisu, tot Cehia tara de provenienta, dar fata de ce stiam eu s-a schimbat in rau. Ori au schimbat aroma ori baza, cert e ca acum este mult mai gretos fata de ce vapasem eu cu un an in urma
Gheko
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Joi Noi 05, 2015 2:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Lichide Liqua

Mesaj de Gheko »

Liqua e si preferatul meu dar in combinatie cu cirese de la dekang, am bagat cuban, havana, traditional, american blend si turkish toate ok in schimb mar verde... oribil.. parca vapam amoniac... Am mai luat o data ceva de la Boca care a fost la fel de oribil ca maru.
AdiV
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Dum Noi 01, 2015 12:54 pm

Re: Lichide Liqua

Mesaj de AdiV »

Vin si eu aici cu ceva pareri.

Am incercat mai multe de la liqua (nu-mi aduc aminte de toate) dar 2 le am in minte acum:
Liqua Grape - oribil, gust de parca am pus sapun lichid inauntru. Nu l-as recomanda nimanui. Chiar si combinat cu altceva, acea aroma de sapun persista.
Liqua American Tobaco - foarte bun, foarte putin dulceag. Unul din preferatele mele.

Nu voi mai incerca altceva de la Liqua pentru ca am descoperit o alta marca mult mai buna dupa parerea mea (Think) la care voi ramane.
codrut.tony
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 04, 2016 4:36 pm

Re: Lichide Liqua

Mesaj de codrut.tony »

chocholate - absolut nicio treaba cu ciocolata . aroma de whisky/coniac pe care o simti foarte putin . nu mi.a placut.
IaSaVedem
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Mie Dec 16, 2015 2:02 pm

Re: Lichide Liqua

Mesaj de IaSaVedem »

depinde pe ce folosesti lichidele de la liqua, cel mai bine dau pe clearo fiind subtiri, pe servisabile aerate nu prea merge, decat daca ai control de lichid pe tanc, chiar si asa pe goliath v2 n-am testat liqua sa vad cum e.
avand procent mare de pg, nu vei avea cine stie ce aburi.
sorin74ivn
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Mar Dec 15, 2015 5:02 pm

Re: Lichide Liqua

Mesaj de sorin74ivn »

Tabaco e dulceag,nu-mi place!

Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
Jony
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Vin Noi 27, 2015 5:44 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichide Liqua

Mesaj de Jony »

In afara de American Blend nu mai imi place nimic de la Liqua. Ca aspect general, avand in vedere proportia ridicata de PG afecteaza grav cantitatea de aburi.
gimi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mie Mar 02, 2016 12:00 pm

Re: Lichide Liqua

Mesaj de gimi »

Turkish Tabacco super
gimi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mie Mar 02, 2016 12:00 pm

Re: Lichide Liqua

Mesaj de gimi »

Salut ,intrebare ceva aroma care sa dea cu Turkish Tabacco de la Liqua ?
letter_to_dana
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 09, 2017 9:58 pm

Re: Lichide Liqua

Mesaj de letter_to_dana »

Am incercat doar strawberry si nu prea imi aduce deloc a capsuni. Are un gust foarte vag... si se duce repede aroma anyway. Abia astept sa termin lichidul si sa incerc altceva. Watermelon ar fi urmatorul pe lista.
eltabaccoscigarettes
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iul 31, 2017 2:13 pm

Re: Lichide Liqua

Mesaj de eltabaccoscigarettes »

buna ziua vreau sa fac o oferta pt dvs avem lichid liqua elements la 10 ml la pretul de 19 lei pt mai multe detalii ne gasiti pe pagina de facebook https://www.facebook.com/eltabaccoscigarettes/messages/" onclick="window.open(this.href);return false; va multumesc
Avatar utilizator
sultanika
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Oct 11, 2017 8:42 am

Re: Lichide Liqua

Mesaj de sultanika »

slavyk scrie:Se poate să fie contrafăcute dar la fel de bine poate fi un semnal de "nicotina, mai jos". 18mg pe atomizoare performante mi se pare foarte mult.
Buna. Ma alatur si eu voua. Sunt la a doua incercare de a renunta la tigarile traditionale, inlocuindu-le cu tigara electronica. Subscriu la chestia cu ''nicotina mai jos'' din experienta. Prima data am luat un lichid cu nicotina mare, incercand sa inlocuiesc tigarile . Rezultatul? ma inecam de cate ori vapam si ma ustura gatul ingrozitor, asa ca am renuntat. Acum insa, am luat lichid cu nicotina 0 si totul e ok. Am incercat sa amestec putin lichid fara nicotina cu unul care are nicotina. Rezultatul a fost acelasi cu cel din trecut. Ma inec si sa ustura gatul. Deci din punctul meu de vedere -fara nicotina.
Scrie răspuns