Clapton coil

Discutii despre silica, kanthal, mesh, nichelina si altele
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Clapton coil

Mesaj de HORATUCU »

Mare zarva cu tipul asta de sarma, implicit rezistente.
Eu nu l-am folosit si asa ca nu inteleg care-i smecheria cu el.
Daca l-ati folosit careva, postati va rog ceva despre el. Da gust mai bun ca altele? Mulge vaca?
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Clapton coil

Mesaj de Catalin »

Eu il folosesc de 2 saptamani pe un Griffin cu Wismec Reuleaux RX200.
Ce pot sa-ti spun este ca de la prima incercare si pana acum nici nu vreau sa mai aud de alt fel de setup, este pur si simplu extraordinar. Pe vremea cand am testat 454 Big Block RDA credeam ca este "the ultimate thing" pentru mine dar acum cu Griffin si Clapton Kanthal dual coil la 0.52 Ohm bobinat pe 2,5 la 6oW este INCREDIBIL ce aroma poate sa scoata...WOW. Iti recomand sincer si calduros sa-l incerci, merita. Nu cred ca o sa mai vrei altceva cu siguranta.
Ca si parte negativa iti pot spune ca suge din cei 3 acumulatori VTC4...IN DRACI, totusi ma tin aproximativ cam 4 tancuri full de Griffin ceea ce zic ca este OK.
Am incercat si Twisted wired facut de mine cu SS 316L 28 Ga AWG, se apropie de Clapton dar mai are muuult sa-l ajunga.
:OJ si da MULGE VACA frate !!!
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Clapton coil

Mesaj de HORATUCU »

Mersi de răspuns. Mă gândeam eu ca având atâtea spații, se umple cu lichid ca un burete . Probabil ca așa se explică aroma redata. Din păcate pe Crius nu intra ca să testez. Voi aștepta următoarea versiune cu găuri mai mari.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
bogdann997
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Vin Feb 12, 2016 7:18 pm

Re: Clapton coil

Mesaj de bogdann997 »

Catalin scrie:Eu il folosesc de 2 saptamani pe un Griffin cu Wismec Reuleaux RX200.
Ce pot sa-ti spun este ca de la prima incercare si pana acum nici nu vreau sa mai aud de alt fel de setup, este pur si simplu extraordinar. Pe vremea cand am testat 454 Big Block RDA credeam ca este "the ultimate thing" pentru mine dar acum cu Griffin si Clapton Kanthal dual coil la 0.52 Ohm bobinat pe 2,5 la 6oW este INCREDIBIL ce aroma poate sa scoata...WOW. Iti recomand sincer si calduros sa-l incerci, merita. Nu cred ca o sa mai vrei altceva cu siguranta.
Ca si parte negativa iti pot spune ca suge din cei 3 acumulatori VTC4...IN DRACI, totusi ma tin aproximativ cam 4 tancuri full de Griffin ceea ce zic ca este OK.
Am incercat si Twisted wired facut de mine cu SS 316L 28 Ga AWG, se apropie de Clapton dar mai are muuult sa-l ajunga.
:OJ si da MULGE VACA frate !!!
ce clapton ai folosit?
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Clapton coil

Mesaj de alexinos »

Si pe mine m-ar interesa ce clapton ai folosit pe 2,5 in dual sa iasa 0,52.Asteptam un raspuns.Multumim.
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Clapton coil

Mesaj de Catalin »

bogdann997 scrie:
Catalin scrie:Eu il folosesc de 2 saptamani pe un Griffin cu Wismec Reuleaux RX200.
Ce pot sa-ti spun este ca de la prima incercare si pana acum nici nu vreau sa mai aud de alt fel de setup, este pur si simplu extraordinar. Pe vremea cand am testat 454 Big Block RDA credeam ca este "the ultimate thing" pentru mine dar acum cu Griffin si Clapton Kanthal dual coil la 0.52 Ohm bobinat pe 2,5 la 6oW este INCREDIBIL ce aroma poate sa scoata...WOW. Iti recomand sincer si calduros sa-l incerci, merita. Nu cred ca o sa mai vrei altceva cu siguranta.
Ca si parte negativa iti pot spune ca suge din cei 3 acumulatori VTC4...IN DRACI, totusi ma tin aproximativ cam 4 tancuri full de Griffin ceea ce zic ca este OK.
Am incercat si Twisted wired facut de mine cu SS 316L 28 Ga AWG, se apropie de Clapton dar mai are muuult sa-l ajunga.
:OJ si da MULGE VACA frate !!!
ce clapton ai folosit?
Unul facut de mine cu Kanthal de de 0.3 si 0.32 si altul de la UD luat de aici: http://www.gearbest.com/accessories/pp_280020.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Fogster
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 63
Membru din: Vin Mar 25, 2016 3:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Clapton coil

Mesaj de Fogster »

Geekvape fused clapton zaaaa besssstttt
Scrie răspuns