Mesh

Discutii despre silica, kanthal, mesh, nichelina si altele
Avatar utilizator
Richy90
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 61
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:51 pm
Localitate: Timisoara

Re: Mesh

Mesaj de Richy90 »

eu am incercat la igo-s sa fac rezistenta pe mesh de 400 dar nu prea colecteaza lichidul cum trebe si dupa doua pufuri nu mai da acelasi abur ,la mark-t in schimb merge super si am mai incercat pe un rainbow v3 si merge bine cu mesh de 400,probabil ca la igo-s nu am pus cum trebe mesha...nu stiu aveti vreo sugestie...ms
Nu mai fumez din 28.02.2011,vapez din 18.12.2011


Imagine

Va salut vapand
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mesh

Mesaj de VapeMe »

Richy90 scrie:eu am incercat la igo-s sa fac rezistenta pe mesh de 400 dar nu prea colecteaza lichidul cum trebe si dupa doua pufuri nu mai da acelasi abur ,la mark-t in schimb merge super si am mai incercat pe un rainbow v3 si merge bine cu mesh de 400,probabil ca la igo-s nu am pus cum trebe mesha...nu stiu aveti vreo sugestie...ms
3/4 spire 0.2 kanthal mesh sul pe un ac sa ramana gaura, iar sub mesh fir scurt de silica care alimenteaza mesh-ul eventual poti incerca si microcoil . Mie mi-a mers pe igo-L si cred ca ar merge si pe fratiorul lui mai mic.. poti incerca cand ai timp si sa imi zici ce rezultat ai eventual sa ajungi cu rezistenta la valoarea de 1.1-1.3 daca esti pe mecanic sau 1.5-1.8 pe WV.
Este sfatul si parerea mea personala ..
Stima !
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
Richy90
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 61
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:51 pm
Localitate: Timisoara

Re: Mesh

Mesaj de Richy90 »

iti multumesc frumos pentru sfat ,o sa incerc si o sa revin cu poze... :!: STIMA
Nu mai fumez din 28.02.2011,vapez din 18.12.2011


Imagine

Va salut vapand
Scrie răspuns