Echivalent Dunhill White

Totul despre e-lichidele facute acasa
Ender
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iun 18, 2017 4:38 pm

Echivalent Dunhill White

Mesaj de Ender »

Salutari!

Sotia mea incearca sa se lase de fumat de ceva timp, asa ca am decis sa o ajut si am cumparat un kit Alien de la Smok + atomizator TFV8 Baby Beast.

Ea fumeaza Dunhill alb, care deja sunt destul de slabe si chiar si acelea, intr-un numar mic (in jur de 3-4 tigari pe zi).

Am comandat de pe Voore.ro cele doua tipuri de baze, VG si PG, precum si concentrat de nicotina, mentol si un lichid "gata facut" (sau cel putin asta am crezut ca este initial).

Mai exact:

100 ml Baza Clouds PG 0 Mg
100 ml Baza Clouds VG 0 Mg
Aroma Menthol Liquid 10 ml
NicShot NIX-10 20mg/ml
Lichid Liqua Traditional Tobacco 10 ml Concentratie: 12 mg - http://www.voore.ro/lichid-liqua-tradit ... acco-10-ml" onclick="window.open(this.href);return false;

Problema este ca in mod nediluat, lichidul Liqua i-a parut mult prea dur, vape-uit la 30 W, chiar si pe settingul Soft.

Doua intrebari:


1) Cu ce am eu, in ce proportii sa le amestec ca sa iasa ceva echivalent ca senzatie cu un Dunhill Alb?

2) Ce lichid gata facut sugerati pentru cineva care fumeaza tigari usoare?

Multumesc anticipat,

Adrian
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Echivalent Dunhill White

Mesaj de cristian »

Nu intru prea mult in amanunte, deoarece gusturile mele nu sunt neaparat pe placul altuia, dar un lucru e sigur: daca fumeaza light, lichidul de 12 mg nicotina e prea "tare". Un lichid de 6 mg cred eu ca ar fi ok.
Ca sa faci (sau sa cumperi) un lichid care sa fie la fel ca Dunhill - tigara- nu este posibil. Tigara arde tutunul (si hartia din pacate), astfel incat combustia da o anume aroma. Lichidele se vaporizeaza, nu ard, deci nu pot avea aceeasi aroma sau gust. Cel mult se apropie de aroma tigarii neaprinse, atunci cand o mirosi neaprinsa, din pachet.

Numai bine.
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Echivalent Dunhill White

Mesaj de Didi »

Salut.
Ai incercat sa mergi cu sotia in vreun magazin de tigari electronice? Sunt magazine in care te lasa sa incerci lichidul, unde ar putea sa iti dea niste sfaturi despre dispozitivele disponibile si la ce se preteaza. Cristian are dreptate cu nivelul nicotinei, mai ales ca este pe Baby Beast. Ala e cam puternic pentru un prim atomizor, zic eu. 12 mg merg pe un atomizor care permite MTL, ori Baby Beeast numai asta nu e.
Scrie răspuns