Ammit!?

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Ammit!?

Mesaj de dumping »

exo rta cu extensia mare (vine in pachet) ai volum de lichid (6 ml parca), nu e foarte aerat, ai si vapori!
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Ammit!?

Mesaj de AdrianBV »

Mi-a ajuns ammit-ul.
Clatit de inceput, uscat bine, pus un Super Juggernaut in el, hranit cu Ceaser's Blend ... concluzie: investitie buna

Din multele tank-uri care am cumparat dealungu unui an si un pic de cand vapez, ammit-ul e a 4-a achizitie care nu o sa o vand, eventual o sa mai cumpar unu.
Primele au fost subtank ( primu tank care pentru inceput a fost de vis, aveam 3 bucati + un top tank ), serpent mini ( care pana acum o saptamana au fost in circulatie 2 bucati ) si goblin mini v3 care e in circulatie si acuma o bucata, si e de vis si el, pacat ca are probleme cu umplerea si daca vreau sa nu curga deloc tre sa il umplu pe jos.

Prin urmare: Ammit: build deck mare, control aer, capacitate decenta, nu a curs nici o picatura.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Ammit!?

Mesaj de AdrianBV »

2 zile mai tarziu, golit vreo 4 tank-uri, concluzii:
nu inteleg de ce zice lumea ca e regele aromei ... clar nu e ... goblinul meu mini v3 e mult peste ... in conditiile aceluiasi setup, acelasi lichid ...
aroma e decenta ... si cam atat
in rest raman la concluziile initiale: capacitate maricica, nu curge nici daca il rogi, build deck maricel, control aer ...

al doilea nu il voi mai cumpara ... deoarece nu sacrific aroma pentru capacitate.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ammit!?

Mesaj de Motanel05 »

Mai incearca sa cobori sau sa ridici rezistenta fata de admisia aer de jos. O diferenta de inaltime de 1mm in sus sau in jos, spun cunoscatorii, duce la o perceptie diferita a aromei. E doar o sugestie, care merita incercata. Si inca ceva, jongleaza acelasi setup cu puteri diferite in W, se poate sa ai arome "diferite".
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Ammit!?

Mesaj de AdrianBV »

puteri am tot jonglat ... rezultatele similare ...
Nu zic ca e rau ... e decent ... dar la aroma clarrrrr goblinul mini v3 e peste
Si am incercat cu o aroma inconfundabila care personal zic ca ii simt diferentele destul de bine de la un atty la altul ...

Nu`i nimic, am pus in el ceaser's blendul care la aroma e mai relax ... si vapez linistit de pe el ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Scrie răspuns