ULTIMO JOYETECH

cicigeo
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mar Feb 11, 2014 7:44 am

ULTIMO JOYETECH

Mesaj de cicigeo »

Recent a aparut Ultimo Joyetech la unii cu 2 rezistente la altii cu 3 rezistente de tip MG dar care pe site-ul producatorului dau 4 tipuri de rezistente ,in plus este un RTA.
As dori sa stiu impresiile despre acest vaporizator de la cei ce l- au achizitionat deja pentru ca imi place simplitatea lui si faptul ca nu este prea mare desi are o capacitate de 4 ml lichid.Din cite am vazut rezistentele functioneaza de la 40w-90w si imi pun intrebarea daca fac fata VTC mini sau Istick Pico ambele de 75 w pentru ca nu imi plac modurile mari (cu 2-3 acumulatori).
Pun aceasta intrebare pentru ca nu mai vreau sa arunc banii ca pe Wismec Theorem care mie nu mi- a placut desi multi pe canalul Youtube il laudau de mama focului.
Mentionez ca sunt un vaper moderat si nu- mi plac extremele.
Multumesc anticipat de raspuns.Vapare placuta tuturor de pe forum!
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: ULTIMO JOYETECH

Mesaj de AdrianBV »

Am vazut si eu atomizorul de ceva vreme si pare interesant ...
Rezistentele gata facute merg intre 40-90 ... in 50 .. 60 poti duce linistit si vtc mini-u si pico-ul. Numai ca o sa te tina bateria mai putin decat la wati mai putini.

RTA-ul il poti face la ce rezistenta vrei tu ... si poti vapa la wati mai putini ...

Important de stiut in cazul in care nu ai vazut ... baza RBA nu e in pachet si trebuie sa o cumperi separat ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Alexandru
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 14, 2016 2:33 pm

Re: ULTIMO JOYETECH

Mesaj de Alexandru »

E foarte bun pentru cei care vapeaza DL si doresc mult abur(masina de facut abur).Se trage usor din el, e bine aerisit, gust bun(un pas in plus in tehnologie).Este un atomizor subohm.E interesant, l-am folosit.Nu m-a impresionat foarte tare !Atentie la montat, deoarece daca nu e bine montat curge.Se incinge, consuma lichid mult si de asemeni si energie din acumulator.Depinde ce ne dorim de la un atomizor.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: ULTIMO JOYETECH

Mesaj de slavyk »

DL, acronim de la...?! Că nu mă prind!

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: ULTIMO JOYETECH

Mesaj de AdrianBV »

DL = Direct Lung ... am mai vazut ca folosesc si altii acronimul pe dincolo ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
alinionut12
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Dec 24, 2016 3:21 am

Re: ULTIMO JOYETECH

Mesaj de alinionut12 »

Alexandru scrie:E foarte bun pentru cei care vapeaza DL si doresc mult abur(masina de facut abur).Se trage usor din el, e bine aerisit, gust bun(un pas in plus in tehnologie).Este un atomizor subohm.E interesant, l-am folosit.Nu m-a impresionat foarte tare !Atentie la montat, deoarece daca nu e bine montat curge.Se incinge, consuma lichid mult si de asemeni si energie din acumulator.Depinde ce ne dorim de la un atomizor.
alinionut12
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Dec 24, 2016 3:21 am

Re: ULTIMO JOYETECH

Mesaj de alinionut12 »

Salut, aceasta problema o am eu,unde gresesc cu montajul? Multumesc
Scrie răspuns