Joytech eGrip 2

vira21
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Joi Oct 13, 2016 6:48 pm

Joytech eGrip 2

Mesaj de vira21 »

Salut,am achizitionat o tigara electronica Joytech eGrip insa am intampinat o problema.Timp de 2 saptamani a mers corespunzator insa dupa trecerea celor 2 saptamani am sesizat ca aburul ce il inhalam avea un gust foarte ciudat(rau).Tin sa precizez ca am schimbat rezervele si tot acelasi gust rau il avea.Nu inteleg care poate fi problema si cum poate fi rezolvata.Tigara are atomizorul incorporat si nu poate fi schimbat doar upgradat cu altul.Ce ma sfatuiti sa fac ?Va multumesc:D.
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: Joytech eGrip 2

Mesaj de UnPalos »

Rezistentele au fost schimbate?
Goleste-o si incearca sa o cureti foarte bine, poate a patruns ceva in e-lichid.
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Joytech eGrip 2

Mesaj de Drumetul »

Ai saturat bine rezistenta cea noua?
Alexandru
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 14, 2016 2:33 pm

Re: Joytech eGrip 2

Mesaj de Alexandru »

Trebuie schimbata rezistenta pentru ca s-a ars bumbacul.Cam la o saptamana e bine de curatat cu alcool pur rezistenta.Daca e folosita rezistenta fara lichid, se va arde bumbacul si va avea un gust rau de ars.Inainte sa schimbi rezistenta curata atomizorul cu alcool pur si scapi de acel gust.
Silviuzamfir
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Mar Iun 21, 2016 8:26 pm

Re: Joytech eGrip 2

Mesaj de Silviuzamfir »

daca ai schimbat siguranta si avea acelasi gust, inseamna ca s-a depus un reziduu pe interiorul chimney-ului ( parte intre siguranta si gura ta). scoate siguranta, si spala acea componenta cu totul. ar fi ok daca ai sterge si interiorul tank-ului (parte care tine lichidul) cu un servetel umed. incearca sa te uiti si la ecranul afisat, daca iti apare in dreptul voltilor (v) mai mult de 4.8 sau 5 inseamna ca esti cam sus si ar trebui redus (parerea mea).
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Joytech eGrip 2

Mesaj de slavyk »

Mai unul care vrea la bazar!
Bre, mai pomenești mult "siguranta" aia?! Măcar folosește termenii consacrați...
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: Joytech eGrip 2

Mesaj de UnPalos »

slavyk scrie:Mai unul care vrea la bazar!
Bre, mai pomenești mult "siguranta" aia?! Măcar folosește termenii consacrați...
Probabil s-a gandit la contuarul electric. Oricum, este de apreciat ca a dat sfaturi. Interesant conceptul cu presiunea negativa si pozitiva din tank si spitback-ul. Poate omul are cunostinte in aerodinamica. Prinde bine. Oricum, daca l-a ajutat sa-si rezolve problema eu sunt de acord cu el. :D
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Joytech eGrip 2

Mesaj de slavyk »

Tăiosule, am apreciat întotdeauna sfaturile pertinente dar cînd spui „siguranta“ în loc de „rezistență“, nu prea eşti credibil. Întrebuințarea corectă a termenilor este foarte importantă chiar şi în aceste medii libere.

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
Scrie răspuns