Wotofo Serpent Mini

Care nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Wotofo Serpent Mini

Mesaj de AdrianBV »

Am comandat si eu sambata ... e pe drum ... in vreo 2 saptamani ajunge ...

pareri ? sunt entuziasmat de cat de mic e ... si de ce frumos va arata pe pico-u meu :)
am inteles ca produce si aburi si aroma mult peste asteptari :)

are cineva ?
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de AdrianBV »

nimeni ?
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de HORATUCU »

Am cochetat cateva zile cu el, in sensul ca eram indecis daca sa-l cumpar sau nu. Dupa parerile vaperilor este super la aroma si vapori.Mai greu cu setupul.
Am renuntat pentru ca tot ce-i varianta mini, micro,pico,femto, ato in materie de aty, dau un abur cald,care nu-i pe gustul meu.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de Motanel05 »

Eu sunt foarte multumit de el. Pe setarea clasica, kanthal 0,4mm, 5 spire pe 3mm, rezulta 0,66 ohmi cu 20w este exact ce imi place mie. Poate precizare importanta, schimbat mustiucul cu unul de sticla+inox 20mm lungime si nu am abur cald. La setarea rezistentei, la inceput este putin peste mana, dar, de la al 3-4 setup devine rutina. Ca sugestie, imbusul pentru strans suruburile poate fi taiat in 2 sau 3 bucati cu dremelul,apoi le fixati in manerul unor surubelnite dezafectate cu epoximetal. Se lucreaza mult mai usor asa. Pentru amatorii de single coil, cel putin in acest moment, pentru mine este regele atomizoarelor. Se "pupa" perfect cu eVic VTwo Mini...
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de cristian »

HORATUCU scrie:Am cochetat cateva zile cu el, in sensul ca eram indecis daca sa-l cumpar sau nu. Dupa parerile vaperilor este super la aroma si vapori.Mai greu cu setupul.
Am renuntat pentru ca tot ce-i varianta mini, micro,pico,femto, ato in materie de aty, dau un abur cald,care nu-i pe gustul meu.
Idem.
Asta cu aburi si aroma super e stereotip la orice atty care apare, nou.
E ok in general, sistemul de refill e super. Dar consuma in draci, eu ii fac plinul de 4, 5 ori pe zi, in conditiile in care la magister fac refill de 2 ori mai des, dar e drip totusi. Eu vad tankul ca ceva care sa ma scuteasca de alimentarile repetate.

Trimis de pe al meu Lenovo A7600-H folosind Tapatalk
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de AdrianBV »

A ajuns.
Am si pus SS pe el ... Intradevar, simplu de construit ... imi place foarte mult sistemul de prindere al rezistentei... e gandit foarte bine ...
Aroma, abur foarte bun, se apropie de subtank si de obs ace !

Primul tank din gama mini cu care ma pot intelege ( si imi doream foarte mult sa ma inteleg cu unu ). Dupa experiente esuate cu Goblin mini si Avocado, Serpent Mini e ok.

Imagine
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
catalin_barna
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 45
Membru din: Lun Iul 01, 2013 11:06 am
Localitate: Piatra Neamt

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de catalin_barna »

Salutari.
Am pe drum un Serpant Mini si un Eleaf Pico.
Pentru coil-uri am luat: http://www.gearbest.com/accessories/pp_362633.html" onclick="window.open(this.href);return false; si mai am niste kanthal de 0.4 si 0.3 prin casa.
Ce "sarma" recomandati pentru controlul temperaturii??
Care este cel mai bun setup pentru aceasta configuratie obtinut de voi???
Multumesc.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de cristian »

catalin_barna scrie:Salutari.
Am pe drum un Serpant Mini si un Eleaf Pico.
Cam asa o sa arate:
Imagine

Cu clapton merge brici.
catalin_barna
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 45
Membru din: Lun Iul 01, 2013 11:06 am
Localitate: Piatra Neamt

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de catalin_barna »

Un pic mai mult argintiu la mine....
Clapton de cat, cu ce, pe cat???
Multumesc.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de Motanel05 »

Amatorii de single coil s-au plans la Serpent de capacitatea mica a lichidului. Se pare ca cei de la Wotofo au luat in consideratie doleantele si au scos varianta de 3,5ml la acelasi diametru de 22mm. Practic au marit putin lungimea la 47,5mm si au rezolvat problema. Acum au dat prilej de comentarii la noua varianta pe motiv ca este..."aurita"....Oricum, cred ca merita cumparat.

https://www.fasttech.com/products/3028/ ... i-22mm-rta" onclick="window.open(this.href);return false;
DDS
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Vin Sep 02, 2016 2:16 pm

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de DDS »

L-am primit si eu zilele trecute si momentan sunt foarte multumit de el dar ma oftic ca am descoperit modelul pe 25 mm dupa ce am dat comanda. Vazusem ca vor sa scoata inca vreo 3 modele de serpent mini (inclusiv unul care foloseste rezistentele de la Kanger).
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de cristian »

Catalin> Clapton "de gata", eu nu ma complic cu facutul ca e prea migalos.
Nu stiu sa-ti zic cate fire, de cat etc dar e de 0.5 ohmi. De ce nu stiu, pentru ca l-am primit spre folosinta gata setat :)

Dar in opinia mea merge orice clapton, cu conditia sa te tina modul - nu uita ca noi pe pico avem 1 bucata accu, care daca e fortat prea tare isi da duhul destul de rapid...
krazyiNTTT
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Dum Sep 28, 2014 10:43 pm

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de krazyiNTTT »

ca sa nu mai deschid un topic nou pentru serpent mini. Aroma e foarte buna, 0.6 ohm 40W pe pico si nu e aburul atat de cald, e chiar placut. O singura problema am care ma tot 'seaca', uneori mai am probleme de spitback, am incercat si cu clapton, si twisted, si kantal sarma simpla, tot mai da lichid in gura. Iar cand ridic mustiucul (mustiuc default de la serpent) are mereu destul lichid adunat acolo, vreo solutie ceva ?
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de cristian »

La mine, problema se rezolva printr-o priza foarte stransa intre vata si sarma, deci vata bagata cat se poate de "strans" in clapton. O alimentare ideala trebuie sa dea la fire un sunet constant, sa nu "prajeasca cartofi"- alea-s momentele cand te scuipa cu ciuda :?
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Wotofo Serpent Mini

Mesaj de c__b »

Eu l-am avut în teste vreo 3 zile. Comparativ cu Griffin, pentru mine, a fost inferior la abur, inferior la aroma, însă superior la consum! Consuma mai mult decât Griffin pe dual! Așa că am cumpărat un Petri RTA, dual coil! Asta consuma cam ca si Serpent, însă produce și abur, și aromă (cam prea multă aromă... ).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Scrie răspuns