Atomizor CUBIS PRO Joyetech

Avatar utilizator
crysss_32
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 7
Membru din: Mie Aug 10, 2016 6:49 pm
Localitate: Hunedoara

Atomizor CUBIS PRO Joyetech

Mesaj de crysss_32 »

Recent am achizitionat de la cei de la Vaporium un set eVic VTwo Mini CUBIS Pro, mentionez ca sunt incepator in ale vapatului pe moduri, folosesc lichid 0 nicotina, ma intereseaza doar consistenta aburilor si aroma, problema e ca pe cubis pro se cam inunda rezistentele, daca mi-ati putea recomanda alt atomizor care sa il folosesc pe evic, la care sa nu am probleme de indure a rezistentelor sau scurgeri de lichid....multumesc.
Avatar utilizator
crysss_32
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 7
Membru din: Mie Aug 10, 2016 6:49 pm
Localitate: Hunedoara

Re: Atomizor CUBIS PRO Joyetech

Mesaj de crysss_32 »

crysss_32 scrie:Recent am achizitionat de la cei de la Vaporium un set eVic VTwo Mini CUBIS Pro, mentionez ca sunt incepator in ale vapatului pe moduri, folosesc lichid 0 nicotina 50-50 vg-pg, ma intereseaza doar consistenta aburilor si aroma, problema e ca pe cubis pro se cam inunda rezistentele, daca mi-ati putea recomanda alt atomizor care sa il folosesc pe evic, la care sa nu am probleme de inundare a rezistentelor sau scurgeri de lichid....multumesc.
andriipopa75
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 30, 2016 2:50 am
Localitate: craiova

Re: Atomizor CUBIS PRO Joyetech

Mesaj de andriipopa75 »

sfaturi aici :
http://social.joyetech.com/showthread.php?tid=2699" onclick="window.open(this.href);return false;
dar se pare ca poti avea probleme si cu saritul lichidului in gura.
vezi la bazar un tank cu baza rba . trebuie sa te hotarasti daca vrei mtl sau li sau intre ele, single sau dual coil. sunt pe facebook mai multe grupuri stil vape bazar pline de oferte . te uiti si pe youtube ca sa-ti faci o idee de utilizare si pe google de eventuale probleme . vezi ce vaperi experimentati sunt in zona ta si cerele sfaturi sau testeaza tigarile lor.
succes
Hegemonic
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 33
Membru din: Mar Iun 21, 2016 9:25 pm

Re: Atomizor CUBIS PRO Joyetech

Mesaj de Hegemonic »

Recomand Toptank/Subtank. Baza RBA e usor de configurat si gasesti cum a zis si andriipopa pe Facebook la 70-80 lei.
Avatar utilizator
crysss_32
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 7
Membru din: Mie Aug 10, 2016 6:49 pm
Localitate: Hunedoara

Re: Atomizor CUBIS PRO Joyetech

Mesaj de crysss_32 »

ok ...Multumesc de sfaturi
Alexandru
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 14, 2016 2:33 pm

Re: Atomizor CUBIS PRO Joyetech

Mesaj de Alexandru »

Daca se inunda atomizorul este posibil ca lichidul sa fie prea subtire, incearca cu lichid VG fara PG care este mai gros,plus ca dupa umplere trebuie tras la rece cateva pufuri si dupa aceea lasat cam 10-15 minute sa se egalizeze presiunea in atomizor.De asemeni nu trebuie umplut prea mult.Important este si reglarea puterii in W in limitele scrise pe rezistenta.Am si eu acest atomizor si sunt f multumit de el.In functie de modul de vapat DL sau MTL trebuie aleasa rezistenta.Exista de asemeni in cutia achizitionata si un tabel cu valorile si puterile rezistentelor tip BF, care acopera toata gama de vapat(DL sau MTL).
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: Atomizor CUBIS PRO Joyetech

Mesaj de UnPalos »

Eu zic sa iti cumperi un dripper.
bigf2
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 21
Membru din: Joi Oct 06, 2016 11:58 am

Re: Atomizor CUBIS PRO Joyetech

Mesaj de bigf2 »

UnPalos scrie:Eu zic sa iti cumperi un dripper.
!
Scrie răspuns