Tigaraego.com

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
Martin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 234
Membru din: Vin Aug 02, 2013 8:23 pm
Localitate: Brasov-Maierus

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Martin »

Este adevarat ce afirma Adrian,am facut o simulare si asa este peste 100 este gratuit si au schimbat si curierul nu mai livreaza cu Urgent acum livreaza cu DPD care costa 13 ron daca ai sub 100 de ron.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Tigaraego.com

Mesaj de AdrianBV »

zagga scrie:
Livrarea produselor achizitionate prin site-ul http://www.tigaraego.com" onclick="window.open(this.href);return false; se face astfel:
Prin curier rapid in Bucuresti (cost 5 lei), in tara unde exista sediul Urgent Curier costul transportului este de 17lei (gratuit pentru comenzi mai mari de 300 lei)
Asta am vazut ca scrie la ei pe site in rubrica "Transport si livrare", deci e ciudat ce afirmi.
Mai sunt si alte magazine ce livreaza gratuit pentru cumparaturi de minim 100 lei, care le stiu personal sunt: fumeazaok.ro si vapori.ro
spre exemplu: http://tigaraego.com/1393-ud-zephyrus-rta.html" onclick="window.open(this.href);return false;
chiar sub denumirea produsului, in partea dreapta, intr-un box verde: "TRANSPORT GARATUIT LA COMENZI MAI MARI DE 99 LEI"

Am comanda in lucru la ei ... de 110 RON, iar transportul este gratuit

Cat despre celelalte doua: fumeazaok.ro nu au baze si arome ... doar lichide, iar vapori.ro au doar flavourtec ca si baze si arome ...

Prin urmare tigaraego din punctul meu de vedere au un plus fata de celelalte, si in cazul in care totul e ok s-ar putea sa devin client fidel pe partea de arome ... am deja una de la Tob care mi-am facut-o ADV ... si s-ar putea sa mai gasesc inca 2 ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Tigaraego.com

Mesaj de zagga »

AdrianBV scrie: spre exemplu: http://tigaraego.com/1393-ud-zephyrus-rta.html" onclick="window.open(this.href);return false;
chiar sub denumirea produsului, in partea dreapta, intr-un box verde: "TRANSPORT GARATUIT LA COMENZI MAI MARI DE 99 LEI"
Pai vezi, nu e gratuit ci garatuit :) , exact asa scrie si acolo.
Daca este gratuit la peste 100, nu ramane decat sa-i felicit si eu pentru aceasta initiativa si sa ii rog sa-si actualizeze unitar site-ul, pentru conformitate.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Tigaraego.com

Mesaj de AdrianBV »

Mda ... am vorbit prea repede ...

Comandat duminica, luni nici o miscare ( era normal sa nu fie desi ma asteptam la un email cum ca, comanda a fost trimisa ), marti nici o veste de la curier ( asa cum primesc dimineata sms de la dpd ) asa ca am sunat dpd-u si nu aveau nimic pentru mine ... am sunat la tigara ego in jurul orei 10:30 dimineata, am vorbit cu cineva care mi-a zis ca pachetul a fost trimis ... ii cer awb, imi zice ca imi trimite pe email ...
Se face ora 17, primesc email cum ca comanda a fost trimisa ( asta era ieri ).
Azi, ora 19:00, tot nu am primit nimic.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Tigaraego.com

Mesaj de AdrianBV »

Trimisesem azi mail la tigaraego, si m-au sunat ei dupa vreo 2 ore sa imi spuna ca pachetul a fost trimis, mai putin o aroma care nu o aveau pe stoc si au uitat sa scada din pretul de ramburs ...
S-au oferit sa imi trimita alta aroma, pe cheltuiala lor cu transportul.
La cateva ore dupa ce am vorbit cu cei de la magazin a sunat si curierul. Toate aromele sigilate. Totul in regula. Daca se tin de cuvant si trimit si aroma cealalta ma vor avea client fidel.
Mai trebuie doar vazut un pic cu DPD-ul de ce se misca asa de greu.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
dinugalan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 18, 2016 2:07 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de dinugalan »

Salut, vreau sa imi spun si eu parerea in legatura cu acest magazin online (tigaraego.com).
Acum 3 saptamani am facut comanda de un kit Cuboid mini si 10 rezistente BF SS316 de 0.6 ohmi.
Dupa ce am plasat comanda realizez ca am ales 0.5 in loc de 0.6 (de care doream) si las un mesaj la contact in legatura cu asta. Plus dau telefon in care mi se spune ca a fost citit si oricum nu aveau de 0.5 si imi trimit 10 de 0.6 fara problema.
La cateva zile imi ajunge kitul ok dar fara rezistente. Dau telefon si mi se spune ca a fost o greseala si trebuie sa ajunga.
La o zi-doua vin si rezistentele, platesc curierul 100 lei si cand le desfac vad ca sunt 7 rezistente aspire de 1.5(care nici nu se potrivesc la joytech...) plus un incarcator usb.
Dau telefon si mi se spune initial: pai care e problema, nu tot aia e??? Cum dom'ne cand poti vedea ca e cu totul alta comanda si nu are nicio legatura cu a mea, raspund.
Apoi mi se spune ca au incurcat comenzile si imi ajunge ce am comandat si eu sa trimit pachetul gresit inapoi.
Dupa o zi-doua primesc telefon de la curier ca are pachet de 100 lei pt mine. Dau iar telefon sa intreb de ce e cu ramburs atata timp cand am platit deja 100 lei pt comanda gresita. Mi se spune ca iar a fost o greseala si se rezolva.
Curierul sugereaza sa il pun pe expeditor sa trimita un mail la DPD in care sa ceara retragerea rambursului si se rezolva in maxim o ora. II spun asta omului de la Tigaraego care imi spune ca stie si ca imediat se rezolva.
Trec cateva zile si curierul nu are nicio noutate. Coletul a fost retrimis la expeditor fara vreo modificare.
Sun iar la baiat care ma abureste ceva si da vina pe DPD si ca se rezolva imediat ca acum suna la ei.
Trec iar cateva zile si sun. Se mira ca nu am primit coletul si ca se cearta iar cu DPD.
Asta tine de vreo 2 saptamani in care sun in fiecare zi si mi se spune ca e trimis si trebuie sa ajunga.
Sunt luat de prost si dus cu vorba. De 3 zile tot intreb calm de AWB ca sa verific daca a fost trimis vreun pachet.
Mi se spune ca intreba la depozit si revine imediat. Azi iar il cer si mi se spune ca depozitul a fost aglomerat si imi trimite sms cu AWP...nu am primit nimic.
Nesimtire totala in care sunt dus cu vorba ca un copil prost si mintit in fiecare zi pana ma las batut si nu ii mai deranjez.
Nu ma fac 100 lei si nu vreau sa ma enervez si sa injur la telefon. Aveam nevoie de rezistente si este dreptul meu pentru care i-am platit deja!
O sa postez acest mesaj pe toate forumurile de specialitate pe care le gasesc si o sa anunt si protectia consumatorului ca sa stie lumea sa evite varianta online a acestui magazin.

PS. Am vazut pe net ca lumea a mai avut probleme de genul asta cu ei, chiar si un magazin de vapat local. Cand ii intreaba de ce au primit altceva li se spune ca e acelasi lucru si care e problema?
Mi-e scarba!

Dinu Galan
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Tigaraego.com

Mesaj de AdrianBV »

Nu le iau aparerea dar probabil sunt depasiti/neatenti/nepasatori ...

Prima comanda la ei au uitat sa imi trimita o aroma ... am sunat mi-au promis ca or sa mi-o trimita a doua zi cu curieru pe cheltuiala lor ( se poate vedea mai sus )

Trecusera vreo 3/4 saptamani ... nu primisem nimic. Am facut o a doua comanda iar in mentiuni am trecut ca imi sunt datori cu o aroma si sa o puna in comnanda actuala, lucru care intradevar l-au facut. Totusi din cele vreo 7 arome + cea cu care imi erau datori ... una din arome era desfacuta ... nu le-am mai zis nimic, mi-am pus o bifa si am zis ca au deja o bulina rosie, la a doua nu mai comand de la ei.

A treia comanda, 5 arome, am trecut la mentiuni sa verifice ca aromele sunt sigilate. Am primit si a treia comanda, toate aromele comandate erau si in pachet si sigilate.

Rau intentionati nu cred ca sunt ... dar e magazin online cu prezente fizice, cu angajati care (poate) nu le pasa si poate mai fac si mismasuri ...

Recomand pentru gama destul de variata de arome si preturile ok la hardware ... transport gratuit de la 100 ron ( pacat ca e cu dpd ... dar probabil dinaia e valoarea mai mica ) ...
Nu recomand pentru neatentia de care dau dovada la unele comenzi ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Tigaraego.com

Mesaj de slavyk »

Simplu. Nu mai comandanți la ăștia. Eu am avut o singură comandă la ei, acum vreo doi ani, alta nu mi-o mai trebuit.

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Cristi »

Yep. Un magazin bine de ocolit.
dinugalan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 18, 2016 2:07 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de dinugalan »

AdrianBV eu am luat 10 esantioane de lichid (10ml) direct de la http://www.toberomania.ro" onclick="window.open(this.href);return false; (fara intermediari). La reselleri am apelat doar pt kit si rezistente.
Am facut si o lista cu ce am incercat de la TOB cu note de la 1-5 poate mai ajuta pe cineva:
  • 5 superior-tutun aromat foarte bun
    5 jedi blood-zahar ars foarte bun
    4.5 ermes-fursec vanilie bun
    4 mar verde-racoritor, bun in combinatie sau simplu
    4 lemon-racoritor, bun in combinatie sau simplu

    3.5 winter tabacco-ca ermes fara vanilie si mai putin fursec, putin intepator
    3.5 imperial-ca superior mai slab si dulceag
    3.5 afrodite-putin ca ermes, amarui
    3 apple caramel-intepator, scortisoara, putin mar

    2.5 tabac-tutun simplu pipa concentrat(mai bun in combinatie cu ceva dulceag)
    2.5 leaf tabacco-tutun puternic dulceag(mai bun in combinatie cu ceva dulceag)

    2.5 poseidon-amarui menta
    2 arcadia-dulceag menta
Am mai luat de la magazinul local Jedi Blood tot de la TOB(au o promotie cu Star Wars) , din pacate nu este postat pe site pt comanda(nici nu am intrebat...)
Notez ca nu suport menta si este foarte greu de scos gustul apoi din rezistente daca vrei alta aroma.
Oricum gusturile sunt subiective si plus ca depind de bateria si rezistenta folosita.

PS Am sunat iar la Tigaraego si baiatul a spus ca a primit coletul retur fiindca DPD nu a gasit destinatarul(adica pe mine) si ca trimite azi cu Fan Curier...vedem maine daca ajunge
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Tigaraego.com

Mesaj de AdrianBV »

Intradevar si DPD-ul are probleme mari ... sunt depasiti complet ... masini putine, angajati putini, au ceva comenzi pentru ca au preturile mai mici ... incearca sa supravietuiasca dar nu stiu cat or sa mai reziste ...
Cat despre ce ai zis tu dinu ... nu am comandat Tobe de la tigaraego ... pentru Tobe iau si eu direct de la distribuitor ... ultima oara am luat de la tigaraego 4 arome de la L&A si una de la vapebar ( voi urma sa postez in topicele lor odata ce le incerc ).

Pacat de ei ca teoretic ar avea succes daca si-ar manage-ui mai bine business-ul si relatia cu clientii.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
dinugalan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 18, 2016 2:07 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de dinugalan »

Vineri a ajung pachetul iar cu ramburs. Azi in sfarsit am primit ce trebuia dupa aproape o luna.
In fine, bine ca s-a terminat. Vina se pare ca e a fost a celor de la DPD sau a celor de la depozitul Tigaraego care trimit comenzile online.
hmc
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 13, 2015 1:40 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de hmc »

magazinele tigaraego = timp pierdut

Am avut cam 10 incercari de a cumpara produse de baza (sticlute, arome si baze VG0, PG0) de la magazinele din 1 Decembrie si Titan.
Nici macar o data nu am reusit sa gasesc tot ce doream. Ba lipseste una, ba alta.
Astazi a fost ultima incercare. La 1 Decembrie. Nu aveau sticlute de 50ml. Am renuntat sa mai intreb de altceva. Am renuntat de tot. Pentru mine tigaraego nu mai exista.

E peste puterea mea de intelegere cum de rezista o afacere la modul asta.
Sunt curios cat va mai reusi patronul sa "sponsorizeze" niste angajati care nu-s in stare sa tina rafturile pline.
dinugalan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 18, 2016 2:07 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de dinugalan »

Vezi ce am scris mai sus de toberomania. Gasesti o gramada de arome si baze direct de la sursa. Eu am comandat fara vreo problema de la ei cu transport gratuit peste 150 lei.
Scrie răspuns