Velocity RDA

crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Velocity RDA

Mesaj de crystal »

asta stiu si eu ca unul e cu tank si unul e de drip. dar ca si calitate a aburului eram curios daca exista diferente si daca da . care e mai bun ?
maxcad
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Lun Iul 22, 2013 3:30 pm
Localitate: bukowina

Re: Velocity RDA

Mesaj de maxcad »

ai intrebat de diferente nu de diferenta la calitatea aburului, dupa intrebare si raspuns.
de ce la aceiasi setare vapezi mai putin cu dripul.
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Velocity RDA

Mesaj de crystal »

la drip iti picuri si tragi sau poate picuri de 2 ori , dar eu cel putin cand am tank "fumez" mai mult pentru ca e mai mult lichid acolo. cand ma plictisesc la un tank de aroma , vapez sa-l termin ca sa schimb aroma si deci "fumez" a prost. eu mi-am redus consumul de lichid de la 15+ml la sub 10 cu aceasta schimbare tank->drip.
maxcad
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Lun Iul 22, 2013 3:30 pm
Localitate: bukowina

Re: Velocity RDA

Mesaj de maxcad »

am inteles cum pui problema, din cat am vazut pe net nu sant diferente mai ales ca cei care au proiectat aromamizerul sant fabricanti de dripere, totul depinde de setare ei spun ca dual coil are consum mare cu aerul deschis la maxim, cu setarea single coil prin mijlocul celor doua borne are un consum normal.
poate incerci setarea single coil si poti face o comparatie eu am inteles ca si la aromamizer este la fel, mi se pare totusi mai practic cu aromamizerul decat dripul.
daca incerci setarea transversala sa ne spui cum se comporta.
" onclick="window.open(this.href);return false;
bafta
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Velocity RDA

Mesaj de crystal »

o sa anunt, oricum as merge pe dual coil , am incercat dual coil 0.2ohm pe aromamizer si vapam la 40w si a fost cel mai dens si gustos abur.
maxcad
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Lun Iul 22, 2013 3:30 pm
Localitate: bukowina

Re: Velocity RDA

Mesaj de maxcad »

asta e altceva eu am un prieten care dimineata la cafea foloseste lichid cu 6 sau 12 nicotina iar in rest baga 0 nicotina la care are aroma mai puternica.
8man
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 24, 2016 4:16 pm

Re: Velocity RDA

Mesaj de 8man »

Si pe mine m-ar interesa unul autentic (Velocity), insa nu se mai gasesc de mult. Si cel mai probabil, de indata ce apar in stoc, se vor vinde in cateva minute :D . Singura alternativa pe care am gasit-o ar fi Centurion RDA de la CCI, insa serviciul cu clientii de pe siteul ala e atat de dubios/inexistent incat e foarte greu sa iei legatura cu ei daca nu iti primesti comanda. Pacat, deck-ul e masiv si aproape la fel ca la Velocity, threading foarte fin, 3 caps pt airflow, s.a.m.d.
Avatar utilizator
RedLabel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 126
Membru din: Joi Mar 10, 2016 1:51 am
Localitate: Brasov

Re: Velocity RDA

Mesaj de RedLabel »

pare ok
Scrie răspuns