Lichide Vips

slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Lichide Vips

Mesaj de slavyk »

pe softpedia, scriam în 29.12.2014:
(na, mă citez...)
Nu fac reclamă dar http://www.ivape.ro/lichide_originale/lichide-vips-30ml a adus lichide frantuzesti. Eu am primit vreo două dintr-o altă gamă de tutun a aceluiasi producător,http://www.liquideo.fr/. Ce am primit, au fost foarte bune, cu mult peste ce se găseşte curent pe la noi. Aromă discretă, depuneri pe rezistenta foarte reduse chiar după 10ml. Asa că mi-am comandat azi, de la ploiesti, un flacon de Vips. Poate renunț la home-made...
în 30.12.2014:
Noa... am primit ce am comandat adică Vips Virginia Tobacco, 30ml, 5mg/ml, proprtia VG-PG-H2O - necunoscută. Am încercat pe RDA si RTA pe mecanic, mecanic cu kick i pe iStick. În continuare, tot ce am să scriu sunt doar opiniile mele. Avînd încă niste rămăsite de "Dandy" - Joplin drept lichid de comparatie, pot să spun că diferentele sunt mari, în rău, în ceea ce priveste cantitatea de apă continută de lichidul importat în România. Prea multă apă, trosneau atomizoarele ca artificiile de pe brad! Aroma, la Virginia mă refer, aduce foarte mult cu Maxx Blend de la Inawera. TH, mare pentru un lichid cu 5mg/ml. Deci, pentru mine, aceste lichide nu vor fi o alternativă la "home - made". Ceva nu este în regulă cu lichidul asta... Flaconul nu era sigilat, etichetarea, de neînteles în 2014, importatorul (BTW, http://www.nanoline.ro" onclick="window.open(this.href);return false; - mie nu-mi inspiră deloc încredere) ascuns sub eticheta autoadezivă printată, nici un element de sigurantă iar pe site-ul fabricantului, nanoline.ro nu este de găsit. Totul dă impresia, din nou, de lichid ambalat în cada din baie...
ImagineImagineImagine
murry
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 5:48 pm
Localitate: Oradea

Re: Lichide Vips

Mesaj de murry »

Da, am vazut aceste lichide si in magazinul Auchan - Oradea la raionul produselor tutunoase. Posibil sa fie in toate magazinele din tara. Le-am vazut in trecere, mi-a atras atentia pretul -12 ron , pret pus in fata ambalajelor care dupa parerea mea contin flaconul de 30 ml. Posibil sa fie greseala dar pe moment nu m-a atras ideea sa incerc un lichid care la 30 ml are asa pret mic . Adevarat ca am trecut in graba insa, nu-mi amintesc sa fi vazut ambalaj corespunzator flacoanelor de 10 ml.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Lichide Vips

Mesaj de slavyk »

În toate mall-urile unde sunt cuști cu T.E., care aparțin nanoline, se găsesc lichidele astea și sigur este o greșeală la preț http://www.nanoline.ro/lichide-tigari-e ... bacco.html
murry
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 5:48 pm
Localitate: Oradea

Re: Lichide Vips

Mesaj de murry »

Sunt sigur ca e o greseala insa lichidele vazute de mine erau la raionul de tigari apartinand Auchan.
Nanoline are retea de vanzare numai in incinta Kaufland din cate stiu eu
Kritech
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 07, 2015 2:03 pm
Localitate: Alba Iuliua

Re: Lichide Vips

Mesaj de Kritech »

Am citit si eu ce ati zis p'aici, am riscat si mi-am cumparat un Parizian Tabac si dupa o zi Mistic sens de nicotina 10. Le-am luat de la o taraba nanolin, dar erau sigilate. (vezi, de ce nu cumpar de pe online :OO). Mie mi se par bune, nenea de la taraba, zicea ca nu au apa deloc, "ca tocmai din aceasta cauza ale noastre sunt mai bune....bla,bla,bla), da' eu nu prea stiu ce sa zic, ca eu vapez doar de prin noiembrie. Oricum, sunt mai fine decat ce am mai gustat pana acum. Era sa uit, le-am luat cu 13.75 lei, flaconul de 10, care are o cutie tare mare, zici ca-i de 30.
Daca mai incercati alte arome, anuntati-ma, as mai incerca, dar nici n-as arunca banii aiurea.
Spor maxim,
SmokeMania.md
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 1:02 am

Re: Lichide Vips

Mesaj de SmokeMania.md »

Salut, am nevoie de informatii despre lichidele VIPS , ce plus-uri si ce minus-uri au?!

Cei care au incercat acest lichid, imi puteti spune ce aroma si mai mult detalii?

Multumesc!
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Lichide Vips

Mesaj de slavyk »

Fii binevenit, Smokemania.md! Vezi primul post dar, cum scriu acolo, sunt doar părerile mele.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide Vips

Mesaj de ivape »

salut
Lichidele vips se vand bine si sunt foarte apreciate de clientii mei.Nu stiu in alta parte.
Ca mi-au trimis prima serie desigilate asta e, am fost primul care le-am cumparat, am platit in avans, atat i-a dus capul pe furnizori.Consider o greseala uriasa (prostie crunta) sa vinzi lichide ce se vor premium fara sigiliu in Romania.
Din pacate (probabil pe buna dreptate) in RO este o mare disperare legata de sigilii, de elemente de identificare and shit. Daca nu erau atatia care au sperat sa se imbogateasca rapid peste noapte cu rahaturi contrafacute probabil era alta situatia la noi. Mi-as dori sa se introduca anumite norme pentru lichide, sa se faca controale de catre institutiile statului, asa poate s-ar mai calma spiritele si n-ar mai aparea atatea prostii pe forumuri.
De la FlavourArt am primit numai arome fara sigiliu pana la ultima comanda, de la liberty la fel. La ei nu tipa nimeni de sigilii pentru ca sunt controale. Sa faci mizerii gen Dragonul Rosu acolo inseamna puscarie. Pacat ca Romania e sat fara caini. Avem toti de pierdut.
stima
Dana Z
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Feb 21, 2015 8:43 pm

Re: Lichide Vips

Mesaj de Dana Z »

SmokeMania.md scrie:Salut, am nevoie de informatii despre lichidele VIPS , ce plus-uri si ce minus-uri au?!

Cei care au incercat acest lichid, imi puteti spune ce aroma si mai mult detalii?

Multumesc!
Salut,

Eu am gasit pagina lor de facebook - https://www.facebook.com/Vips.eLichide" onclick="window.open(this.href);return false; si acolo ziceau ca se gasesc lichide in toate magazinele Auchan din tara si ca se pot si incerca la stand aromele si apoi poti cumpara. Am vrut sa cumpar direct la 30 ml si doamna mi-a zis ca aia gasesc numai online.
Ce iti pot recomanda ii bubble gum, mystical sense, spring break si citrus fresh. Nu au foarte multe arome si le poti incerca pe toate, dar mie mi-au placut astea pt ca is diferite de liqua ce vapam inainte.
tiranul
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Vin Mar 13, 2015 12:34 pm

Re: Lichide Vips

Mesaj de tiranul »

Am riscat si am cumparat VIPS VIRGINIA de 15 mg....ce pot spune ? TARE (in primul rind) si cam dulce :!:
JuniorVaper
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 07, 2015 10:57 am

Re: Lichide Vips

Mesaj de JuniorVaper »

Salut !
Am tot incercat lichidele Vips si de la ivape si de la nanoline , mi se par identice chiar daca cele de la ivape nu au sigiliu.
Nu am legatura cu nanoline si nici cu ivape, sunt doar pareri personale.
Mi se par cele mai bune lichide de pe piata pana acum , nu vapez cu gust de tigara doar fructate.
1.Apricot Cream - Cea mai buna aroma Vips, cu gust de piersica, iti da un gust cremos se poate vapa toata ziua.
2.Green Apple - a doua ca preferinta dupa Apricot cream , e ok gustul dar nu e cel mai bun "mar" vapat vreodata
3. Berry Mania - un gust mixat de multe fructe , foarte gustos dar mai mult de desert ca sa zic asa
4. Bubble Gum - o incercare de Guma Turbo , nu e rea dar pentru mine e prea aromata
5. Fresh Citrus - nu am putut sa vapez nici macar 1 ml, un gust prea sintetic, parca e pur :))

Lichidele nu inunda nu mi se pare sa aiba apa. Abur dens si gustos. Din toate lichidele care le-am incercat (Hangsen, Dekang, Liqua, ToB, LOOP) si care se gasesc la noi in tara sunt cele mai bune.
Spor la vapat.
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Lichide Vips

Mesaj de crystal »

Eu am incercat berry mania so berry mint. Berry mint on loc de tide ride/frozen drops chiar merge . Ziceam doar asa sa fac o paralela intre fructe ,emtolate home made si cumparate.
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Lichide Vips

Mesaj de zeoos »

Am tot luat de la iVape cu niste amici lichide Vips. Unei fete ii place lichidul Vips Mystic. Eu cu un amic am ramas pe Berry Mint, are aroma de fructe de padure dar mi se pare prea dulce de la un timp. Berry mania e un pic mentolat, si bun la amestecuri cu alte lichide mai pronuntate.
O sa mai incerc si apricot cream la urmatoarea comanda.
Avatar utilizator
Richy90
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 61
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:51 pm
Localitate: Timisoara

Re: Lichide Vips

Mesaj de Richy90 »

Parerea mea despre aceste lichide...NU LE VAPATI...dupa 2 zile de vapat VIRGINIA TABACOO , am scos bumbacul din kayyfun negru,rezistenta avea depuneri ,si este multa apa in ele.Sincer un esec total dupa parerea mea.Nu as mai vapa asa ceva nici gratis.E doar parerea mea
Nu mai fumez din 28.02.2011,vapez din 18.12.2011


Imagine

Va salut vapand
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Lichide Vips

Mesaj de zeoos »

Pot sa iti spun ca pana acum mi-am refacut rezistenta si am vapat doar VIPS Berry Mint cam o saptamana. Pot sa zic ca doar bumbacul din rezistenta era inegrit, dupa ce am spalat bumbacul, restul era alb si curat.
Am avut 1.3oHm si il foloseam la 15W.
Scrie răspuns