Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Ivape.ro

Mesaj de cristian »

Fac comanda lunar la ei, excelenta comunicarea, preturile si prelucrarea comenzii.
Nu am ce sa le reprosez pana acum.

Ca o paranteza, avand in vedere experienta pe care o am la cumparaturile online, pot spune ca acest segment - ma refer la ET, si in special acest "magazin" respecta regulile comertului modern. (Experienta am capatat-o ca provinvincial care nu are alternative loco.)

Stima!
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Ivape.ro

Mesaj de Catalin »

Da, si eu am fost multumit de felul cum au raspuns la comanda. Produsele au fost exact asa cum m-am asteptat.
P.s. Recomand acest magazin pentru ca nu vand iluzii.

Sent from my iPhone using Tapatalk
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de Rica »

De aici imi cumpara un prieten.
Produse ok si la preturi decente...asta acum un an.
Pe aceea vreme recomandam,acum nu mai pot face asta ca nu mai stiu nimic legat de ei.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de cristian »

Tot asa e, dar - exista mereu si un dar, nu au aceeasi amploare in oferta ca alte magazine de profil. Dar ceea ce au, e ok.
Pentru cineva mai putin pretentios, ca mine de exemplu, e superok. Cel putin la lichide.
Avatar utilizator
Martin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 234
Membru din: Vin Aug 02, 2013 8:23 pm
Localitate: Brasov-Maierus

Re: Ivape.ro

Mesaj de Martin »

Da au preturi bune.
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Amonastro »

10+
cicigeo
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mar Feb 11, 2014 7:44 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de cicigeo »

De circa 3 ani cumpar produse de la Ivape carora le acord nota 10+ pentru calitatea produselor, promptitudine,corectitudine, preturi mici (ex:lichid VG Hangsen 30 ml la 18 lei), amabilitate si sinceritate.Bravo Ivape si tineti-o tot asa , va multumesc pentru tot ceea ce faceti in sprijinul vaperilor.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

Am cateva nelamuriri.

Nu scriu ca sa arat ceva cu degetul, tocmai pentru ca am incredere in viziunea acestei firme vav de relatia cu clientul, doresc doar sa fiu lamurit. Personal sunt recunoscator ca exista acest magazin online, comand de mai bine de un an la ei, nu am nimic a le reprosa. Nota 10 la aproape toate capitolele.

1.
Aromele se comercializeaza la sticlute cu picurator,sigilate, ambalate si etichetate de FlavourArt Italia.

ivape.ro este distribuitor autorizat in Romania pentru FlavourArt Italia
click pe link si sunt dus pe o pagina unde intalnesc:
Oops!
We were unable to find what you were looking for.

The page you have requested cannot be found.

Error code: Page Not Found
Nici in lista cu parteneri de pe http://flavourartexpress.biz" onclick="window.open(this.href);return false; nu gasesc vreo referire la ivape.ro


2.
Bocca Aromatic e acelasi lucru cu Boca Aromatic ?
Pentru ca Bocca par a fi niste sarmani de prin Italia care testeaza gunoaie pe consumatorii din Romania:
Lichide fabricate si ambalate in Italia de Bocca Aromatic. Sticlute de 20 de ml.

NU VA RECOMANDAM ACESTE GUNOAIE. Mostrele inainte de comanda au fost bune, am primit GUNOAIE. Sunt niste sarmani din Italia care au facut teste pe Romani. Niste tepari din toate punctele de vedere, pana si din marfa trimisa lipseste. Lichidele Bocca Aromatic sunt atat de proaste, fara gust, scarboase.

Asa de mare firma este Bocca incat ne propune sa facem evaziune fiscala pe cateva sute de lei.

Sunt atat de saraci ca nu si-au permis macar sa le schimbe. Nu merita sa le cumparati, sa nu ziceti ca n-ati fost informati.
Insa Boca pare a fi responsabila de bazele Fumetto, de care eu personal sunt multumit, se pare ca nu-s singurul.
declaratie de conformitate pentru bazele Fumetto, link postat pe ivape
De altfel s-a si reinnoit recent stocul cu aceste baze la ivape.ro, aspect ce il apreciez.

Una imi da senzatia unei firme cu care nu merita sa te complici, cealalta pare a fi de tot respectul si increderea.
Daca cumva e una si aceeasi firma, atunci sper ca acestia sa nu faca teste pe romani si cu bazele Fumetto. Ar fi pacat.


3.
Am primit arome PA in sticlute complet diferite ca si marime, material, forma. Sunt de la acelasi furnizor? E in regula acest lucru tinand cont de brandul in cauza?


4.
Arome de la Inawera se vor mai primi? Bate vantul acolo, desi:
Suntem distribuitori oficiali in Romania pentru FlavourArt Italia si Inawera (Droper) Polonia. Detalii pentru FlavourArt aici si Inawera aici.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

:)
va lamuresc eu:d
nici nu stiam ca mai exista acele fraze pe magazinul online. Sunt vechi, de mai bine de 2 ani,candva link-urile duceau undeva, unde trebuie.
Da, sunt loturi diferite la PA cu flacoane diferite.
Bazele TOB (fumetto) nu sunt acelasi lucru cu lichidele.Ei nu produc baze, ambaleaza.De exemplu este un thread pe aici cu titlul "producatori baze" unde sunt multe link-uri catre acei producatori dar eu vad 1 maxim 2 din 10, poate 15 cati sunt acolo. Nu confundati producatorul cu ambalatorul. Producatoru arata ca o firma de produse chimice sau o pagina de produse farmaceutice printre care gasesti si formula chimica a nicotinei.Unii s-au mai desteptat, au vazut oportunitati de afaceri si au mentionat si piate de e-lichid pe pagina lor, dar n-o sa gasiti niciodata lichide la ei, nu acum cel putin. 1 singur producator din europa livreaza peste 70% din baza consumata in toate tarile comunitatii. O cumparati sub diferite denumiri si diferite preturi. In fine, sa ambalezi baze o poate face orice muncitor necalificat, dar n-am deloc incredere in capacitatea boca problematic de a produse lichide, dpmdv au facut teste pe romani ca suntem mai fraieri si cu legislatie slaba, o tara unde pot face orice.
Arome inawera nu stiu daca voi mai aduce, voi discuta maine cu ei. Vreau sa evidentiez ca n-am atacat lichidele boca aromatic, mi-am spus doar opinia, care poate sa nu coincida cu a altora.
stima.
narcis86
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 30, 2015 12:12 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de narcis86 »

de cand m-am dat pe electronice eu si inca 3 prieteni numai de pe ivape.ro comandam, dar as avea o rugaminte daca nu se poate aduce in stoc kanthal mai mare de ex 0.20, 0.25, 0.30..... ca ii urat sa cumparam consumabile sau stiu eu ce de pe ivape si 10 metri de kanthal trebuie sa iau de pe alt site:)
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Motanel05 »

Ma numar si eu printre clientii cu "vechime" de la ivape.ro. Seriozitate, amabilitate, promptitudine si preturi foarte decente.
Subscriu la sugestia de a marii gama la consumabile gen kanthal de mai multe dimensiuni.
In rest, numai de bine!
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Cristi »

Clar e nevoie si de kanthal 0,20 / 0,25 / 0,30 mm, poate fi si A1 si D.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

Vroiam sa plasez in seara asta o comanda, maine probabil ati fi pregatit-o si sa o primesc sambata, la Iasi.
Insa TNT-ul e boier mare, nu livreaza sambata. E aiurea.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

Asa ceva aveti in vedere sa aduceti in viitor? Sunt convins ca exista persoane interesate sa le achizitioneze.

http://vapez.ro/modare/4629-tester-bate ... mizor.html" onclick="window.open(this.href);return false;
baditabogdan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 14
Membru din: Mar Ian 13, 2015 10:34 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de baditabogdan »

ATENTIE LA IVAPE

Vand aroma care expira in mai putin de doua saptamani.Le-am dat un mail, dar raspunsul lor a fost "Sa va faceti mai mult lichid si sa-l tineti la frigider ar fi o idee buna.".Mergem pe ideea "tine-le la frigider daca au expirat".Am mai avut o problema in trecut cu lichidele de la Hangsen.Am comandat 3 lichide(Turkish,RY4,Congress).Cand am deschis Turkishul am zis ca vomit, avea un miros foarte puternic de picioare nespalate.Bun, am zis ca poate e de la aroma, le desfac si pe celelalte..aceeasi poveste.Erau pur si simplu niste MIZERII.L-am contactat pe cel de la ivape si cu un ton foarte arogant a spusc ca el vinde doar produse originale si ca are contract cu cei de la Hangsen.Cand ma uit pe site ul celor de la Hangsen,surpriza, nu au niciun contract cu ei.Poate preturile mici atrag clientii, dar cum ramane cu calitatea, cu seriozitatea, cu comunicarea????La acest capitol sunt 0.Sper ca nu am deranjat pe nimeni, dar vreau sa stie toata lumea ce fel de oameni sunt cei de la ivape, cel putin la categoria lichide si arome!!!!
Scrie răspuns