Noile Efest

slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Noile Efest

Mesaj de slavyk »

De este real, astea ar putea deveni standard pentru vaperi...
http://www.alibaba.com/product-gs/15693 ... om=wap&s=p" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Noile Efest

Mesaj de daniel1984 »

Da , pare destul de potent modelul de acumulator , poate apare si in modelul 18500
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Noile Efest

Mesaj de dan1978 »

slavyk scrie:De este real, astea ar putea deveni standard pentru vaperi...
http://www.alibaba.com/product-gs/15693 ... om=wap&s=p" onclick="window.open(this.href);return false;
Mai ales pentru cei care vapeaza sub-ohm.
Pana nu apar teste nu prea par de incredere mai ales ca se vad urme Photoshop.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
blackdevil
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 96
Membru din: Lun Dec 09, 2013 12:10 am

Re: Noile Efest

Mesaj de blackdevil »

Nu urme de PS....este un FAKE grozav...dar sa nu uitam ca nu toate produsele scoase de chinez sunt rele...merita asteptarea
Pana atunci incercati SONY...cele verzi...atat spun...IMPRESIONANT
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Noile Efest

Mesaj de Valahul »

blackdevil scrie:Pana atunci incercati SONY...cele verzi...atat spun...IMPRESIONANT
Astea or fi?
Or fi fake-uri? Costa doar 5 dolari.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
blackdevil
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 96
Membru din: Lun Dec 09, 2013 12:10 am

Re: Noile Efest

Mesaj de blackdevil »

Valahul scrie:
blackdevil scrie:Pana atunci incercati SONY...cele verzi...atat spun...IMPRESIONANT
Astea or fi?
Or fi fake-uri? Costa doar 5 dolari.
Din foto acestea sunt....eu am varianta de 30A si este ce trebuie...luate de la un reseler local de test urmand sa completez cu ce gasesc mai ieftiv(cel mai sigur de pe ebay)
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Noile Efest

Mesaj de aisman »

Si pe mine ma bate gandul la 1-2 sony`uri din alea pentru sub ohm. Dar daca sunt ceva replici nu prea m-as risca sa imi bubuie si sa raman fara dinti :lol:
Recenzii despre ei am gasit cautand pe google, din 20 unu zicea ca a cumparat si ca se merita ca au baterii ieftine restul erau cam suspiciosi. Acu doar daca incercam si vedem :D
On: Daca ar fi adevarate Efesturile alea chiar ar fi super ok sa vapezi chiar la limita scurtcircuitului :lol: cu toate ca la 0.2 ohmi e destul de periculos :D
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Noile Efest

Mesaj de daniel1984 »

aisman scrie:Si pe mine ma bate gandul la 1-2 sony`uri din alea pentru sub ohm. Dar daca sunt ceva replici nu prea m-as risca sa imi bubuie si sa raman fara dinti :lol:
Recenzii despre ei am gasit cautand pe google, din 20 unu zicea ca a cumparat si ca se merita ca au baterii ieftine restul erau cam suspiciosi. Acu doar daca incercam si vedem :D
On: Daca ar fi adevarate Efesturile alea chiar ar fi super ok sa vapezi chiar la limita scurtcircuitului :lol: cu toate ca la 0.2 ohmi e destul de periculos :D
Man , dar ce sa cauti pe la 0,2 ohm , eu am facut minim 0,5 si e arhi suficient (asta fiind un experiment sa vad cum tin acumulatorii , sa vad cat de jos pot cobora dar si in siguranta , mai mult nu am vrut sa cobor ca deja incepea sa se incalzeasca acumulatorul) ,eu am acum pe fogger-uri 0,8 ohm si e super ok cu efest de 18500 la 1100 mah si sunt mai mult decat multumit , 0,2 chiar ca esti la limita unui mare bummmm
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Noile Efest

Mesaj de aisman »

daniel1984 scrie:
aisman scrie:Si pe mine ma bate gandul la 1-2 sony`uri din alea pentru sub ohm. Dar daca sunt ceva replici nu prea m-as risca sa imi bubuie si sa raman fara dinti :lol:
Recenzii despre ei am gasit cautand pe google, din 20 unu zicea ca a cumparat si ca se merita ca au baterii ieftine restul erau cam suspiciosi. Acu doar daca incercam si vedem :D
On: Daca ar fi adevarate Efesturile alea chiar ar fi super ok sa vapezi chiar la limita scurtcircuitului :lol: cu toate ca la 0.2 ohmi e destul de periculos :D
Man , dar ce sa cauti pe la 0,2 ohm , eu am facut minim 0,5 si e arhi suficient (asta fiind un experiment sa vad cum tin acumulatorii , sa vad cat de jos pot cobora dar si in siguranta , mai mult nu am vrut sa cobor ca deja incepea sa se incalzeasca acumulatorul) ,eu am acum pe fogger-uri 0,8 ohm si e super ok cu efest de 18500 la 1100 mah si sunt mai mult decat multumit , 0,2 chiar ca esti la limita unui mare bummmm
Stiu ca e periculos, dar poate altii vor sa coboare chiar asa mult, si atunci chiar au nevoie de un acumulator foarte bun. Eu am incercat cu kanthal 0.30 rasucit la 4 spire si imi da exact 0.5 ohmi. Pus pe igo-l, imi place foarte mult cum da, abur Th si aroma. Aburul e cam cald dar m-am obisnuit. Am facut exact aceeasi setare si pe kayfun. Ce imi place cel mai mult e ca trag doar 2 3 secunde si imi da echivalentul de abur la 1-1,2 ohm din care trageam 7+ secunde. M-ai jos nici eu nu as cobora, sau cel putin momentan dar poate sunt persoane care vor si atunci macar sa o faca cu cat de cat o siguranta din partea acumulatorului :D
bogdan123
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Mai 17, 2014 11:51 am
Localitate: rm valcea

Re: Noile Efest

Mesaj de bogdan123 »

au aparut deja la un magazin din romania
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Noile Efest

Mesaj de danny d »

Eu am cumparat de la un magazin din Polonia de 3100 mAh, aprox. 8 Euro bucata. Sunt foarte multumit. La un dual coil de 0.7 Ohmi la 16.5 W vapez linistit 10 ore (aprox. 10 ml).
Avatar utilizator
romaniac
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 144
Membru din: Dum Sep 29, 2013 3:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Noile Efest

Mesaj de romaniac »

folosesc 18350, 18500 si 18650 de aprox o luna si sint forte multumit cu ele.
Avatar utilizator
Genesis1900
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 37
Membru din: Vin Ian 17, 2014 9:42 pm

Re: Noile Efest

Mesaj de Genesis1900 »

Salutare! Ce imi recomandati pentru un Vaporshark rDNA30.. un Efest 2500mah sau Efest 3100mah?
Mentionez ca o sa folosesc numai rezistente subOhm dual coil . Momentan am un Panasonic NCR18650B 3400mah care nu prea e recomandat pentru rezistente subohm.

Va multumesc anticipat pentru sfaturi!!
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Noile Efest

Mesaj de Motanel05 »

Eu iti recomand cu incredere astia:
http://levapoteur-discount.fr/accus/650 ... mped-.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sau, astia:
http://www.delavape.fr/home/247-mxjo-im ... 0mah-.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Noile Efest

Mesaj de Motanel05 »

Bine de stiut:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Scrie răspuns