e-plyny.pl

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din afara Romaniei.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din afara Romaniei, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: e-plyny.pl

Mesaj de Amonastro »

Sanitarium scrie:parca tu te văitai de probleme de sănătate?
De cand am trecut pe eCig luat de pe site-ul oficial, nu mai am probleme. Ce luam din România îmi făcea rău. E un user care m-a sfătuit de bine, dar nu-i voi da numele fără acordul lui ;)
http://www.ecig.eu/e-liquid/base-liquid ... ducts.html
Intrați și cumpărați! :) ;)
Mi-am luat 1L PG/VG 12 mg în luna februarie și este mai bun decât ce am cumpărat din România. Nu mi-a mai iritat gâtul și mă simt foarte bine!
Nu mă întrebați ce se întâmplă cu eCig-ul de la noi, dar mi-e clar că nu este exact același produs comparativ cu cel de pe site-ul oficial. Acum să nu credeți că problema e generală. Nu am încercat eCig-ul de pe toate site-urile din România... și am preferat să nu-mi mai arunc banii pe fereastră încercându-i pe toți.
M-a costat 372 sau 392 de lei sticla de 1 litru (plus comisionul PayPal). Doar transportul a fost vreo 20 de euro, dar am vrut să ajungă mai repede și chiar a ajuns în 4 zile. Dacă aș fi ales varianta mai ieftină (parcă 13 euro), pachetul ar fi ajuns la destinație în cca 7-10 zile. Diferența de preț dintre România si Grecia este de aproximativ 20 sau 40 de lei, dar măcar știi ca e mai bun. În general e mai curat, mai plăcut la gust și parcă și cantitatea de aburi este mai bună...
Chiar îi rog pe cei care dețin lichid eCig luat de pe site-ul oficial să-și dea cu părerea... dacă vor!
murry
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 5:48 pm
Localitate: Oradea

Re: e-plyny.pl

Mesaj de murry »

Si eu tot de acolo folosesc . E bun.
Insa cred ca ai exagerat cu transportul. Eu am ales varianta de 13,45 parca .
Comanda facuta vineri cam pe la amiaza a ajuns la mine luni dupa masa, adusa de DHL .
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: e-plyny.pl

Mesaj de alexgogo-VA »

@amonastro - ma bucur ca ai scăzut nicotina. Stiu ca vapai baza de 36...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: e-plyny.pl

Mesaj de Amonastro »

Imagine
Sigelei Legend
Un mod excelent. Mai ușor decât Provari și foarte bine finisat. Nu am găsit nicio zgârietură pe el... Ecranul este generos și meniul este accesibil. Curios lucru... dă mai bine decât Provari. La început am crezut că doar mi se pare, dar am tot schimbat atomizorul de pe un mod pe altul și chiar așa este... M-am gândit ca pot fi bateriile... Am pus un magnet pe + și le-am încercat direct pe Provari... Degeaba. Sigelei Legend oferă un TH mai bun pe rețeta mea :shock: Modul este foarte foarte reușit. Am impresia că butonul este din alamă cromată ori plastic cromat. Pentru că nu este al meu nu-mi pot permite să-l slefuiesc puțin, așa că răspunsul la această nedumerire se va mai lăsa așteptat. Arcul din capac a căzut la prima desfiletare, dar l-am lărgit puțin și a intrat forțat. Filetele aveau un scârțâit zgomotos și am fost nevoit să le ung. În timp, după o perioadă de utilizare, nu vor mai scârțâi așa...
Per total, acest mod plus două baterii Efest IMR de 2500 mAh, cu transportul inclus, a ajuns la fabuloasa sumă de 291 de lei. FACE TOȚI BANII!
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: e-plyny.pl

Mesaj de alexgogo-VA »

Ai posibilitatea sa-l pui pe un voltmetru? Cred ca aia ne intereseaza pe toti. Si daca poti, cu 3.4v in baterie, acolo se vede puterea boosterului.
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: e-plyny.pl

Mesaj de Amonastro »

...nu am voltmetru, iar modul a si ajuns la proprietar.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: e-plyny.pl

Mesaj de alexgogo-VA »

Ne poate zice proprietaul una-alta? Poate intra pe forum.
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: e-plyny.pl

Mesaj de Amonastro »

Nu are cont si nici nu este interesat sa-si faca.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: e-plyny.pl

Mesaj de Motanel05 »

Gasiti pe alte forumuri recenzii despre Legend, toata lumea este multumita de el. La pretul lui este net superior fata multe, multe alte moduri, (tip teava din inox cu buton in coada) care mai ales pe la noi, au si preturi mult, mult mai mari.... :lol:
Cateva exemple in care vedeti ce zic cei care l-au cumparat:
http://www.jjvapes.com/Sigelei-Legend_p_505.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.varitube.com/Authentic-Sigel ... p_115.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://gotsmok.com/sigelei-legend-apv-56-80/" onclick="window.open(this.href);return false; ( 57$ !!! )
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: e-plyny.pl

Mesaj de gabyg »

asear am dat si eu o comanda la ei si am ales prin posta ca era mai ieftin si nici nu ma grabesc. stie cineva in cat timp ajunge prin posta? tot 5 zile?
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: e-plyny.pl

Mesaj de slavyk »

5 zile lucrătoare.
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: e-plyny.pl

Mesaj de gabyg »

am luat azi coletu de la posta cu bazele tw. mi-au dat si 2 monstre arome de testat si o seringa in plus. au fost ok:)

aaa si vata de la ei e marfa e mai buna daca pot sa zic asa fata de Simply Gentle.
Scrie răspuns