Jurnalul poetului iradiant

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Swich
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mar Feb 18, 2014 12:42 am

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de Swich »

Aveți dreptate, nu cunosc istoricul.
In alta ordine de idei, nu cred ca antecedentele ce au dus la aceasta "confruntare" sunt relevante.
Relevant este faptul ca timp de aproape 2 ore, cap de time-line a fost un topic în care imaginea acestui forum este terfelita fără nici un motiv serios.
Daca ați fi un vizitator pe forum și timp de 2 ore cap de afiș e o cearta, ce impresie v-ar lăsa.
Gândiți-va putin !

Suntem aici sa împărtășim cunoștințe, sa ajutam începătorii, sa facem schimb de experiența s.a.m.d, în nici un caz sa expunem/agravam disputele personale sau de alta natura.
Imagine
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

Minunat...EU sunt,sa inteleg,cel ce a generat si intretinut starea conflictuala...incep(mint,am de ceva timp convingerea)sa ii dau crezare lui Mircea Badea(apropos,La multi ani!) in opinia sa despre internauti.Am incercat,sa inchei/limitez/innabus conflictul insa cineva a gasit de cuviinta sa il intretina.Intr-un topic,de bun venit,am specificat ingrijorarea personala in legatura cu procentajul destul de ridicat de utilizatori intalniti pe ”celalat forum” asta deoarece am un straniu sentiment de deja vu.Despre vaporizare,am mentionat si INCERCAT din rasputeri sa vorbesc,dar NICIODATA NU voi accepta ca cineva sa excreteze in efortul meu.Daca doriti sa-mi gasiti(si se pare ca ati facut-o)mie vina...succes,n-am ce zice.Eu ziceam sa incercam discutii despre vaporizare,tipuri de rezistente si umectoare...REPET,cand eu vorbeam de FC 2000 vapersforumistii se-ntrebau daca se ia cu apa plata sau carbogazificata...cam despre asta e vorba stimabililor.NU va intereseaza...macar aveti BUNUL SIMT si ingnortati(ruda cu ignorant/ignorare/a ignora)scrierile mele despre ce e nou,de actualitate,in lume.CAT DESPRE ”ce impresie isi va face un nou venit”...cred ca EU sunt primul interesat,tinand cont ca am trimis linkuri catorva persoane,DIN PACATE,inainte de interventia stimabilului alexgog-va.
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de cristian »

Swich scrie:
Suntem aici sa împărtășim cunoștințe, sa ajutam începătorii, sa facem schimb de experiența s.a.m.d, în nici un caz sa expunem/agravam disputele personale sau de alta natura.

Pe bune acum, asta e un jurnal nu e topicul "Utile".
Nu-ti place nu citesti.

Suntem destui aici care stim "istoricul" si dupa cum vezi, n-am intervenit in disputa.

Poetule, las-o cum a cazut ca se inflameaza.

Definitie:
FÓRUM, forumuri, s. n. Adunare, întrunire (de mare amploare și importanță). – Din lat., fr. forum.

Nu e pacat?

Seara buna.
Avatar utilizator
Swich
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mar Feb 18, 2014 12:42 am

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de Swich »

Dupa cum ați observat în posturile mele, nu am fost părtinitor, și nu voi fi vreodată, asta e treaba adminilor.
In alta ordine de idei, va recomand amândurora o lectura interesanta numita "Regulament" - punctul 3 - paragraful 4.

Noapte buna și aburi pufoși !
Imagine
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

Idem ultima mea postare...
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

In speranta ca momentul,penibil ce-i drept si in care,din pacate,fara voia mea am fost atras,a fost depasit propun sa trecem la chestiuni adulte...ca de frustrari adolescentine suntem,tind sa cred,satui.Inteleg,desi poate parea ciudat,reticenta unora dintre voi in privinta N.P.C.-coil si spun asta fiindca arata/pare a fi o chestiune simplista,pentru a folosi un termen elegant,mai cu seama o deviatie de la tendinta,in lume,de a extinde suprafata de incalzire a umecturului prin tot felul de rezistente duble triple cvadruple(vezi diamond coil).Ideea mea,insa si aici vine explicatia pentru ce afirmam anterior ”...va creea un nou concept” deoarece cu aceasta rezistenta vaporizarea capata valente CU ADEVARAT 3D iar camera de vaporizare se poate micsora cum NU A MAI FOST MICSORATA PANA ACUM,pentru intensificarea perceptiei aromei si TH-ului.Singurul,insa foarte consistent,regret este acela ca nu am nici cunostintele,pe de-o parte,nici instrumentele necesare,iar acest inconvenient este cel mai dificil de spulberat,pentru a pune in practica inovatiile proiectate in ceea ce priveste un nou model de atomizor.Desenul tehnic exista...de jumatate de an insa,uneori am impresia,doar intr-un soi de autoflagelare mentala generata de imposibilitatea cocretizarii lucrului gandit pe-ndelete.
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

poetul.iradiant scrie:Dupa un an si ceva luni,de vapat si activitate pe un anumit forum E.T. dambovitean,la indemnul lui mariandex,satul de anomaliile petrecute si incurajate acolo am venit aici.Aceasta a fost,vasazica,motivatia.
Mda... :D Acum mi-a picat fisa.Zanele vapersforumiste incepura sa spumege a turbare cautand un motiv sa sara la jugulara si...din pacate l-am oferit. :D :D :D Mai grav e ca evidentiem greseli gramaticale(gramatica e mai complexa decat cred unii,si nici nu se invata pe net,dar sa le numim asa ) si nu apostrofarea unei comunitati.Recunosc,din cand in cand,ma pot insela in privinta oamenilor/persoanelor....pacat.
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
vially01
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 31
Membru din: Vin Iul 26, 2013 1:11 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de vially01 »

Na, ca ma bag si eu in seama, dupa cate pagini am citit :)
Poetule, nimeni nu cred ca iti contesta cultura, se vede de la km ca ai citit mult, ai un vocabular bogat si elevat, dar nu trebuie sa aruncam cu noroi in cei carora poate le-a placut matematica, informatica, electronica etc, intr-un cuvant chestiunile tehnice care implica mai putin gramatica sau exprimarea/scrierea intr-un anumit context.
Referitor la vapersforum, majoritatea userilor vechi de acolo sunt si aici, oricum nimeni nu si-a sters contul de acolo. Daca ai avut conflicte acolo, cu siguranta vei avea si aici, daca vei face teoria chibritului la fiecare raspuns venit din partea cuiva.
...si mai exista al III - lea forum in oglinda cu astea facut/administrat de alexgogo, nu stiu amanunte...
In concluzie, nu mai puneti atata la suflet, ca suntem oameni maturi nu pustani...si ar trebui sa ne comportam ca atare.

O seara buna va doresc!
Avatar utilizator
romaniac
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 144
Membru din: Dum Sep 29, 2013 3:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de romaniac »

Respectul nu se impune, se dobindeste , dar nu se dobindeste prin reactii violente, mai mult sau mai putin intelectuale. Un om educat si mai ales un intelectual nu foloseste jigniri de cea mai joasa calitate ca raspuns la nici un fel provocare. Nu te cunosc si sa fiu sincer bazat pe modul in care reationezi nu sint sigur ca voi dorii sa te cunosc. Sper pentru un bine comun sa demonstrezi ca ma-am inselat in privinta ta.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

:shock: What the...dragilor,e 1 aprilie si n-am fost eu pe faza,suntem la camera ascunsa sau aveti vre-o noua maladie,”orbul postarilor lui alexgogo”?Perseverati...lumea va va crede,ca,de,majoritatea e intr-un fel,nu putem fi toti William James Sidis...el face parte din minoritate.E noaptea mintii,sincer.
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

romaniac scrie: Sper pentru un bine comun sa demonstrezi ca ma-am inselat in privinta ta.
Cu maxima amaraciune...trebuie sa-ti aduc la cunostinta ca,inca,nu mi-am facut in scop in viata generarea interesului fata de cunoasterea mea.Daca ai fi dorit o analiza pertinenta a mea,fara sa vreau sa-ti aduc un afront,ai fi citit postarile mele,macar in jurnalul de aici,sa nu mai vorbesc de vapers forum,inainte de interventia distinsului alexgogo,...si ai fi inteles cam ce nazuinte si atitudine am eu,referitoare la forumurile cu profil T.E.Dar nu e mai ”misto”(cuvant rromani)sa luam puncte din erijarea in insante morale?
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
romaniac
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 144
Membru din: Dum Sep 29, 2013 3:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de romaniac »

poetul.iradiant scrie:
romaniac scrie: Sper pentru un bine comun sa demonstrezi ca ma-am inselat in privinta ta.
Cu maxima amaraciune...trebuie sa-ti aduc la cunostinta ca,inca,nu mi-am facut in scop in viata generarea interesului fata de cunoasterea mea.Daca ai fi dorit o analiza pertinenta a mea,fara sa vreau sa-ti aduc un afront,ai fi citit postarile mele,macar in jurnalul de aici,sa nu mai vorbesc de vapers forum,inainte de interventia distinsului alexgogo,...si ai fi inteles cam ce nazuinte si atitudine am eu,referitoare la forumurile cu profil T.E.Dar nu e mai ”misto”(cuvant rromani)sa luam puncte din erijarea in insante morale?
In ciuda prconceptiilo pe care le faci despre mine vreau sa sti ca am citit in intrgime acesta postare. Mai mult o sa recunosc ca anumite aspecte technice care ai incercat sa le introduci, au un adevarat potential de conversatie. Nu subiectele care le propui sint problema aici dar modul deplorabil in care tu rectionezi si stilul ofensiv si jignitor care il folosesti. Nu ma intelege gresit, im plac raspunsuri arogante cind sint sint insotite de un bun simt intelectual dar din nefericire majoritatea reactilor tale denota o vulgaritate pe care tu incerci sa o prezinti ca subtilitate intelectuala. Nu am nici un dubiu ca esti o persona educata cu un bagaj cultural impresionant in comparatie cu noi, ceilalti mebri ai acestui forum dar vehementa, rautatea si lipsa de respect cu care reactionezi it reduc intelectualitatea la forma nedorita de ipocrizie narcisista. Ideile tale nu sint proaste sau neadecvate, mie chiar mi-a placut forma de atomizator pe care o experimentezi, dar forma ta de comunicare si modul tau de reactie m-au determinat ca initial sa nu vreau sa ma implic cu comentarii .

In legatura cu Alexgogo este pacat ca nu ai avut sansa sa il cunosti mai bine. Are un stil de umor usor caustic care personal imi place foarte mult si ma distreaza copios. Se pare insa ca ai reusit sa provoci mult mai mult decit erai pregatit sa primesti. Asa cum il stiu pe Alexgogo nu cred ca ai reusit sa iti faci un dusman dar cu certitudine ai perdut sansa sa-ti faci prieten. Si din nefericire cred ca nu este vorba numai de el...

Nu totul este pierdut. Este parerea mea ca datorezi scuze multor membri a acestui forum. Noi nu te-am pus la zid , tu esti cel cre te-ai separat de noi cu um comportament care lasa mult de dorit. Toleranta este indirect proportionala cu atitudinea subiectului tolerat. Imi doresc sa ved de la tine motive pentru care noi sa putem deveni membri cooperativi ai acestui forum.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

Imi cer scuze...ya right :D Dupa ce terminati cu teoria chibritului si va vindecati de ”orbul postarilor lui alexgogo” poate ne apucam sa discutam despre T.E.Nu stiu altii cum sunt dar eu ma plictisesc,foarte repede,de nazuinte feciorelnic neprihanite.Vreau,sincer pentru ca prefer acest gen de superioritate,ca faceti(la plural) asta dintr-un soi de loialitate pentru un anume user,manjita evident si cu niste stropi de rautate,si nu din prostie si ineptie,tinand cont de jignirile,tendentiozitatea,agresivitatea(drycooker,caracterul locuitorilor din Delta Dunarii ironia referitoare la inteligenta mea etc=asa sa nu mai fie retardul mental o scuza) si EXPRIMAREA DIRECTA SI FARA ECHIVOC a dorintei de scandal ale lui alex PE CARE LE IGNORATI.Repet...daca nu va plictiseste subiectul,haideti sa discutam despre T.E!
PS:Imi cer scuze,dar ma fortati sa ma repet:E ”misto” sa strangem puncte din erijarea in instante morale...nu?!
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de Midnight Caller »

In caz ca nu observi, Alexgogo iti ignora postarile de 2 zile, in ciuda faptului ca il pomenesti in fiecare mesaj mai dihai decat pomeneste popa acatistele cu 10 lei in plic.
Eu sincer te sfatuiesc sincer sa incetezi cu aruncatul de rahat, mai ales ca nimeni nu-ti intoarce serviciul, pentru ca o sa ajungi sa te joci solitaire si aici. Exista un cuvant pentru ce ar trebui sa faci, se numeste "BYGONES" !
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

In alta ordine de idei:Comisia de Anchetare a Accidentelor Aviatice si Siguranta de Zbor a S.U.A a dezvaluit recent,conform unui articol din N.Y. Times,ca incidentul aviatic din 12.01.2014 in care a fost impicat un avion f16,al marinei americane,a fost cauzat de faptul ca pilotul a vapat in timpul unei manevre solicitante la un voltaj prea mare pentru rezistenta si umectorul utilizat,dry-hit-ul generat dezorientandu-l pe acesta.(vezi photo avatar)
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Scrie răspuns