NITECORE Digicharger D4 vs XTAR VC4

dany2666
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Vin Sep 16, 2016 10:41 am
Localitate: bucuresti

NITECORE Digicharger D4 vs XTAR VC4

Mesaj de dany2666 »

Buna seara as dori cei care detin unu sau chiar ambele modele sa isi lase parea de bine si de rau despre aceste modele care credeti ca se merita achizitionat eu unul sunt in cautare de un charger si cred ca sunt mai multi doritori , astept raspunsurile dvs ms.
dany2666
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Vin Sep 16, 2016 10:41 am
Localitate: bucuresti

Re: NITECORE Digicharger D4 vs XTAR VC4

Mesaj de dany2666 »

Nu exista nimeni pe forum care sa aibe sau sa fi avut aceste modeluri de charger.
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: NITECORE Digicharger D4 vs XTAR VC4

Mesaj de AdrianBV »

Sunt atat de multe incarcatoare pe piata ...
Amandoua firmele sunt bune ... de la Nitecore am UM20-ul si de la XTAR am VC2 ... amandoua isi fac treaba ... amandoua sunt ok ... mai mult de atata nu are nimeni ce sa iti zica ...
XTAR-ul VC2 ( cel simplu, nu VC2 Plus ) are un "feature" foarte fain si iti zice cati miliamperi a bagat in acumulator ... asta ca sa iti faci o idee cam cata viata are acumulatoru ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
IaSaVedem
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Mie Dec 16, 2015 2:02 pm

Re: NITECORE Digicharger D4 vs XTAR VC4

Mesaj de IaSaVedem »

E o diferenta destul de mare intre modele chiar daca au 4 sau doua sloturi de incarcare, cele de la xtar vc2/4 au alimentarea prins usb, pe cand cele de la intellicore doar la priza de la retea daca nu ma insel. Cele de la intellicore au incarcare mai mare de 2A, pe cand cele de la xtar cate 1A maxim pe fiecare baterie.
Altfel si xtar au incarcatoare cu alimentare la retea, vp4?

Personal am ales vc2+ pentru ca il folosesc in masina.
Scrie răspuns