Recenzie LIchide E-cig.eu

Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Recenzie LIchide E-cig.eu

Mesaj de aisman »

Mai jos voi incerca un mic review la cateva din lichidele Ecig.
Sunt pareri personale

Voi incepe cu lichidele Fruits, deoarece astea mi-au placut mai mult.

Green Apple- Este o aroma de mar verde, nu dulce, nu acru, echilibrat exact cat trebuie. Ma bucur ca am dat de acest lichid deoarece mere nu pot manca, imi plac, si sa simt gustul unui mar dupa ani de zile in care nu am simtit gustul unui mar este senzational.

Red Apple- Mar copt. E bun si dulce, exact cum e descris, mar rosu dulce.

Greek Apple- Gust de mar rosu. Mie imi da a lichidul AC1 de tutun de la ei care este sec cu putina aroma de mar. Are o usoara tenta dulceaga, dar e mai mult sec decat dulce.

Strawberry-Acest lichid imi aduce mai mult a gem de capsuni decat frutul in sine, se simt putin si aroma semintelor de capsuni.

Peach- La fel ca strawberry, tot gem de piersici, nu fruct proaspat, totusi un lichid bun.

Banana- Gust de banana, putin mai coapta, nu mi se pare sa aiba un gust chimic. Merge un tank la cateva zile

Bubble Gum-Are un gust de guma de mestecat, totusi nu e gustul gumei TURBO care mie mi-ar placea foarte mult sa o gasesc. Are totusi un gust apropiat.

Energy- Gust de energizant ieftin, necarbogazos, si lasat desfacut 2 3 zile la "macerat". Am mai intalnit acest gust cand mi-am mai lasat doza de energizant in masina desfacuta, si am gustat-o a 2a zi. Putin amarui.

Mint- Acest lichid este printre preferatele mele deoarece imi plac mentolurile. Nu e foarte puternic, e numai bun, iar aroma e cea a mentosanelor acelea invelite in hartie verde.

Acu aromele moderate de tutun:

Firecracker- Tutun cu tenta de nuci/alune, totusi are un iz care nu imi place in lichid.

Vanilla Rum After- Vanilie la intrare, rom la iesire, exact cum ar trebui sa fie. Un lichid bun, mi-a placut, dar nu ar merge toata ziua. Probabil savurat alaturi de o bautura spirtoasa

Red Sancho- Acest lichid imi aduce foarte mult a MAXBORO de la FA. Cum mi-a placut Maxboro foarte mult, la fel de mult imi place si acest lichid.

Rose Pipe: Tutun si aroma de trandafir. Din pacate aroma de trandafir e mult peste cea de tutun, prea gretos pentru gusturile mele. Foarte foarte dulce

Pine Havana- Gust de tutun, cu tenta de pin, dar simt si o aroma dulce de ciocolata

Havana Dry- Un tutun fresh, parca cu o picatura de lamaie in el

Cigarillo- exact ce trebuie, tigara de foi

Vaped Queen- Doar tutun sec, nu gasesc alte arome de fundal

Tile Mild- Ciocolata imi da mie, nu stie ce ar trebui sa fie dar are gust de ciocolata, nu foarte dulce, merge ca desert

Blondy- Mie mi se pare a fi un tutun sec cu un usor iz de fagure, dar fara miere.

9 Jeans Old- Tutun, iz de iarba/fan uscat, sec, imi place foarte mult

Colorado- Alt tutun cu tenta de visine/cirese, unul din preferatele mele, imi place mult. Seamana si acesta cu Maxboro

Kabano- Tutun mucegait? Seamana cu gustul unor "boNboane" care le-am cumparat din REAL, lemn dulce, usor amarui. Are farmecul lui, e OK

Hellas Str8 v2- Si acesta imi da a lemn dulce, dar nu atat de puternic ca si KABANO

Sweet Tobaco- Dulce nu gasesc pe nicaieri, mie mi se pare a fi un tutun sec, fara tente florale sau tente dulci

Nocturne: La miros seamana cu romul, are un iz alcoolic. Gustul este destul de placut, un amestec de ciocolata+rom+o picatura de menthol la toata sticluta(nu e mentolat, dar are foarte vag pe expirare GUSTUL mentolului.

Iar aromele de tutun mai puternice mie nu mi-au placut deloc, dar poate amatorilor de ciorapi uzi si branza mucegaita (stiu ca sunt destui printre noi) s-ar putea sa le fie pe plac. Acestea sunt: Domino Red si Puro Dark (mie amandoua mi s-au parut ca au gust de vanata sau ardei copt :D ) (S-ar putea sa le mai testez pe o rezistenta 0.5-0.7 ohm sa vad daca nu scoate altceva din ele)

Toate lichidele au fost testate pe Kayfun cu rezistenta de 1.5 ohm cu vata, si kick setat la 10.5w

Stima
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Recenzie LIchide E-cig.eu

Mesaj de Valahul »

Frumos si detaliat.
Bravo.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
marcel
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 34
Membru din: Mie Feb 26, 2014 3:30 pm

Re: Recenzie LIchide E-cig.eu

Mesaj de marcel »

Felicitari pentru review.
Scrie răspuns