VA REVIEW American Stars E-Liquid

Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

VA REVIEW American Stars E-Liquid

Mesaj de alexgogo-VA »

Am avut onoarea sa incerc aceste lichide, sunt comercializate de vapers-one.ro si o sa va zic cateva vorbe despre ele. Se prezinta in sticle de 10ml, plastic tare, picurator lung. Aprox 60%vg, 30%pg restul apa si aroma. Aroma puternica, th mediu (poate slab pentru unii, eu nu prea caut th, mi s-a parut ca lovesc). Ma asteptam sa fie niste lichide bune din doua motive: 1. vapers-one.ro a avut in portofoliu lichide de foarte buna calitate si nu se incurca cu cacaturi si 2, numele "american stars" ma ducea cu gandul la ceva duuulce si super-aromat (ei bine, majoritatea lichidelor produse in US sunt asa..)

Imagine

Testul s-a efectuat cu mod mecanic, rezistenta single coil 1.2 ohmi (microcoil) + vata bella. Evident ca vata a fost schimbata dupa fiecare aroma, atomizorul, clopotul si mustiucul curatat bine. La general, lichidul are suficient VG incat sa scoata nori frumosi si destul pg sa dea o oarecare tarie lichidului. Aromele pronuntate, poate unii le vor gasi super aromate insa pentru mine a fost suficient, fara sa imi provoace greata.

1. Strawberry chesecake

Imagine

Placinta cu branza si capsuni, aroma de capsuni putin acrisoara, branza dulce, aromele corect echilibrate se simt toate corect, pe expirare aroma frumoasa de capsuni si ceva acrisor probabil lamaie, putin racoritoare, poate fi un lichid de vapat toata ziua.

2. Blueberry chesecake

Imagine

Cam la fel cu strawberry cake doar ca aici capsunile sunt inlocuite de afine. Gust mai duceag, dispare partial aroma de lamaie, desi din ce imi amintesc eu parca afinele-s mai acrisoare. Orisicat, e bun si poate fi si asta un lichid de vapat toata ziua.

3. Nutty Buddy Cookie

Imagine

Biscuiti buni buni, cacao-ciocolata si pe expirare o usoara urma de rom. este un lichid dulce, mie imi place maxim insa nu stiu cati l-ar putea vapa toata ziua.

4. Old Toby

Imagine

Iarasi un lichid ciudatel dar care mie mi-a placut la nebunie si pe care-l vapez cu placere de cateva ore :) Este usor mentolat, putin amarui de la anason stelat si pe expirare aroma de cuisoare. Aromele sunt f bine proportionate si chiar daca nu e verde fosforescent aduce putin cu fluidul, fara aroma de lemn dulce (si sper ca fara uleiurile alea esentiale). Foarte usor pare a exista un gust de tutun, dar un tutun verde ceva.. Este un lichid destul de complex insa aromele sunt bine definite si se simt foarte bine impreuna. Fara indoiala, este un all-day vape.

5. Easy rider

Imagine

Aici se aplica zicala foarte des intalnita intre vaperi "gusturile nu se discua". Mi-a fost laudat ca fiind cel mai bun din gama, intr-adevar e peste unele lichide de la alte branduri dar mie pur si simplu nu-mi place. Aroma puternica de cacao/ciocolata si rom (mi s-a parut ca romul aduce cu Vanilla Rum After, alt lichid apreciat care mie nu mi-a placut...) parca si ceva nuci si alune. Mie nu-mi place, dar vorba aia, merita sa-l incercati..

6. Peanut butter cup

Imagine

Ciocolata / cacao, ceva alune (personal mi s-a prut ca alunele se simt mai slab), Aduce cu ceva caramele sau vreun drops din vremea copilariei mele. Oricum imi place maxim si asta, mi l-as turna pe gat :) Este dulce si cu un gust pufos, un desert minunat dar totodata nu cred ca se poate vapa o zi intreaga.

7. Peach`s Peaches

Imagine

Nectarine (piersici barbierite :D ) d-alea fff dulci si delicioase, coapte, extra bonus un gust putin amarui de sambure. Fruct reprodus fff bine. Il recomand alaturi de capsunile de care o sa spun doua vorbe mai jos.

8. Strawberry Fields Forever

Imagine

Capsuni fff dulci, gust corect, nu-s chimice deloc. Sunt putin cam (prea) dulci poate ca nu toti vor aprecia asta, poate ca merg combinate cu altceva, nu stiu. Oricum, gustul de capsuni reusit.

9. 10. 11. Grass Hopper, Coco Choco si Blue Magic

Din pacate nu au fost disponibile, insa promit ca revin cu info cand vor fi disponibile.



Per total, sunt niste lichide dulci si aromate, personal prefer cateodata si ceva dulce si aromat, par lichide de calitate si le recomand.

Seara buna tuturor!
marcel
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 34
Membru din: Mie Feb 26, 2014 3:30 pm

Re: VA REVIEW American Stars E-Liquid

Mesaj de marcel »

Felicitari pentru review.
Scrie răspuns