Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de mariandex »

Salutare , m-am decis sa fac un topic in care sa prezint toate recenziile lui Sorin Zbora , un bun prieten de-al meu si totodata sunt sfatuitorul lui din umbra pe partea electrica si electronica :D asa ca daca greseste ceva nu e din cauza mea ci .... 'tui mama lui de copil ca beut cerneala in loc sa-nvete :D .
Postez 4 linkuri , dar care poate sa le puna in forma corecta ca mie nu-mi iese neam :

Recenzie Nimbus RDA clone :

[youtube][/youtube]

Recenzie Trident RDA clone :

[youtube][/youtube]

Recenzie Rsst by SmokTech :

[youtube][/youtube]

Recenzie Steam Turbine clone :

[youtube][/youtube]


HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
Stefan77
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 90
Membru din: Mar Oct 15, 2013 8:35 pm
Localitate: Constanta

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de Stefan77 »

Mulțumim Marian, și mulțumim Sorin! Îmi face placere să-ți urmăresc recenziile.
Imagine
" Just because you can't dance,
doesn't mean you shouldn't dance"
-Alcohol
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de alexgogo-VA »

Clonele care sunt ele clone, astea de la tigaraego sunt peste celelalte clone de la alte magazine. Identice cu originalul (ba chiar unii zic ca-s peste, vezi chi iu brass).

Recomand! Pentru mr. Zbora, bine-ai revenit pe micile ecrane :)
alexparazit

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de alexparazit »

porti seiko in loc de rolex fals :bravo...cumperi/primesti clone sa vezi daca te impaci cu piesa ,apoi iei orig. jura-te tu Zbora ca iei steam turbina de la docdave :lol:
Avatar utilizator
romaniac
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 144
Membru din: Dum Sep 29, 2013 3:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de romaniac »

alexparazit scrie:porti seiko in loc de rolex fals :bravo...cumperi/primesti clone sa vezi daca te impaci cu piesa ,apoi iei orig. jura-te tu Zbora ca iei steam turbina de la docdave :lol:

Este pacat ca asta a fost singurul aspect care l-ai retinut. Din fericire se pare ca tu esti un expert in vapare. Cred ca aceste prezentari au fost facute pentru cei ca si mine care apreciem prezentari detaliate a unor produse noi. Eu personal apreciez efortul si curajul celor se straduiesc sa faca aceste prezentari sitiind ca reactii ca ale tale sint inevitabile.
alexparazit

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de alexparazit »

romaniac scrie:
alexparazit scrie:porti seiko in loc de rolex fals :bravo...cumperi/primesti clone sa vezi daca te impaci cu piesa ,apoi iei orig. jura-te tu Zbora ca iei steam turbina de la docdave :lol:

Este pacat ca asta a fost singurul aspect care l-ai retinut. Din fericire se pare ca tu esti un expert in vapare. Cred ca aceste prezentari au fost facute pentru cei ca si mine care apreciem prezentari detaliate a unor produse noi. Eu personal apreciez efortul si curajul celor se straduiesc sa faca aceste prezentari sitiind ca reactii ca ale tale sint inevitabile.

aspectul asta e f important. sa justifici in felul asta achizitia unei clone. :roll:
prezentarile au evoluat mult e corect dar in nici un caz nu sant ale unor produse noi si nici nu e nevoie sa fie
in fine...nu-mi dau seama de unde ai dedus sau insinuezi ca ma dau eu drept vreun expert in E.T :?
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de mariandex »

alexparazit scrie:porti seiko in loc de rolex fals :bravo...cumperi/primesti clone sa vezi daca te impaci cu piesa ,apoi iei orig. jura-te tu Zbora ca iei steam turbina de la docdave :lol:

Salut , am postat aceste recenzii pentru ca Sorin nu mai posteaza pe nici un forum tocmai pentru a nu mai avea parte de asemenea discutii , si e pacat ca noi vaperii care am decis sa lasam tigarile in favoarea tigarilor electronice datorita pretului tot mai ridicat al analoagelor sa stim ce poate si ce nu chiar si un "original" de genu , de ce ? pentru ca asemenea "originale" sunt de buzunarul nostru al marii majoritati de vaperi prezenti pe teritoriul scumpei noastre patrii si nu "fake"-uri ca steam turbine care sincer la cat de ieftin e ( http://skylinevapor.com/titanium-steam- ... -doc-dave/" onclick="window.open(this.href);return false; ) maine o sa fie bataie pe el si doc dave nu o sa faca fata cererilor si sigur o sa se gaseasca cineva sa se ia de el ca nu face mai mult si mai repede , si atunci o sa intervina alte discutii de genu " iote' ba saracul asta de doc dave cere si pe masa si pe tacsu' pe un rahat de atty care nu se-nchide , face scurt , etc " .
Acum serios vorbind nu inteleg ironia postului tau , pentru ca Sorin chiar face din pasiune ceea ce face si nu vad pe multi in stare sa faca ceea ce face el mai ales cand facea intro-uri ( poantele care erau la inceputul clipului ) , ca mai face greseli , asta e omenesc , toti facem , dar acum nu trebuie sa-i dam in cap pentru ca poarta un seiko original in loc de un rolex fals , la vapat e tocmai invers de ce sa dau 260 de dolari adica aproximativ 900 de lei cand pot sa-mi iau un fake chinezesc care e aproape 1/1 cu originalul si costa 200 de lei si mai raman cu 700 de lei in buzunar , acum sincer nu ma dau banii afara din casa , ci datoriile pentru care o sa muncesc toata viata si nici cand o sa mor nu scap de ele , o sa le las mostenire , pentru ca asa e la noi in tara te nasti dator , traiesti dator , mori dator . Asta e , punct .

HAPPY VAPING and keep walking !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
romaniac
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 144
Membru din: Dum Sep 29, 2013 3:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de romaniac »

alexparazit scrie:
romaniac scrie:
alexparazit scrie:porti seiko in loc de rolex fals :bravo...cumperi/primesti clone sa vezi daca te impaci cu piesa ,apoi iei orig. jura-te tu Zbora ca iei steam turbina de la docdave :lol:

Este pacat ca asta a fost singurul aspect care l-ai retinut. Din fericire se pare ca tu esti un expert in vapare. Cred ca aceste prezentari au fost facute pentru cei ca si mine care apreciem prezentari detaliate a unor produse noi. Eu personal apreciez efortul si curajul celor se straduiesc sa faca aceste prezentari sitiind ca reactii ca ale tale sint inevitabile.

aspectul asta e f important. sa justifici in felul asta achizitia unei clone. :roll:
prezentarile au evoluat mult e corect dar in nici un caz nu sant ale unor produse noi si nici nu e nevoie sa fie
in fine...nu-mi dau seama de unde ai dedus sau insinuezi ca ma dau eu drept vreun expert in E.T :?
Achizitionare unei clone este un aspect cu o decizie individuala . Nu te contrazic in materie de clone. Admir devotia ta catre originale si recunosc dreptul tau de a cumpara numai ce doresti pentru motivele tale personale. Eu am aceiasi problema cu cei care fura ideile altora. Din nefericire cei care nu isi pot permite originalul din motive mai mult sau mai putin evidente nu pot fi judecati din acest punct de vedere. Sint foarte muti vaperi in lume care sint in o pozitie care le permite sa cumpere toate originalele pe care moderii originali le pot face. Subiectul este fara discutie complicat si dificil si iti inteleg frustrarea dar aceste prezentari au alta motivatie mult mai simpla si nu au intentii diabolice.

In materie de vaper cu experienta este foarte clar ca nu esti un incepator. O sa fi surprins de citi de multi Romani nu au cea mai mica idee de tipurile si modelele de atomizore si dispozitive de vaporizare in existenta si mai ales valabile pentru ei aici pe piata noastra. Ideea de a converti citi mai multi fumatori la vapat sta in spatele acestor prezentari pe care noi toti ar trebuii sa le incurajam.

Nu am insinuat nimic, dar am fost dezamagit de faptul ca nu ai decit un comentariu negativ la adresa acestor prezentari.
alexparazit

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de alexparazit »

Acum serios vorbind nu inteleg ironia postului tau , pentru ca Sorin chiar face din pasiune ceea ce face si nu vad pe multi in stare sa faca ceea ce face el mai ales cand facea intro-uri ...
nu m-am legat de felul cum e realizata prezentarea , chiar vad ca a evoluat mult in bine de la ''eraser'' incoace. ironia postului se datora incercarii lui de a justifica achizitia unei clone. ca are seiko si nu rolex fals e foarte corect ,omu nu vrea sa para altceva decat este. nu e nevoie sa dai 900lei pe un aty ,poti folosi la fel de bine unul de 200lei. dar ia un aty no-name. sant destule. aaa ..ca vrei sa profiti de pe urma unuia care a gandit /studiat/cercetat ...si asta o inteleg pan' la urma ...dar nu folosi scuze patetice de gen: cumpar clona sa vad cum ''da'' si daca-mi place iau originalul.'' :twisted: :twisted:
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de mariandex »

Ok , s-o lasam asa cum a cazut , cu-i ii place se uita cu-i nu , nu , comentariile sunt mai bine facute pe seama calitatii atty-urilor nu pe cine le prezinta sau le vinde , ca asa o sa facem o tona de comentarii si ne dam la gioale degeaba , chinezu oricum isi vede de treaba si baga mare la material si cloneaza orice , pana si pe ei insisi , nu degeaba sunt peste 1,3 miliarde .

HAPPY VAPING and keep walking !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de daahak »

Fratilor vorbiti de parca n-ati luat niciodata filme, jocuri muzica de pe torrente. E cam la fel si aici, sunt unii carora le sta in gat daca nu e original si altii care renunta la o paine timp de o luna pt a-si achizitiona o clona ieftina, dar si unii si altii sunt la fel de fericiti cu achizitiile si tot vaperi sunt numiti.

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de cristian »

Am tot citit, am vrut sa postez, am sters, in ideea ca ramane cum a cazut. Dar:
De ce naiba ne luam iar in spate aceeasi povara, eu personal am venit aici tocmai pentru ca lipseau discutiile de genul asta.
Nu m-a luat nimeni la misto ca am vamo, nu mi-a bagat nimeni pe gat provari, nu s-a uitat nimeni scarbit la mine ca folosesc cu placere drip si acum si voi folosi pana ma las de vapat, nu mi-a reprosat nimeni ca am nautilus si nu oddy.
Deja simt ca iar ne vom imparti in doua tabere, aia si ceilalti - stiti voi care. Lipseste de pe acest forum doar TATA VAPERILOR care nu suporta clonele si trage numai din scule nemtesti si daca nu, din grecesti si cand intra sa spuna ceva, zice ca e plictisit de toata lumea.
Observati ca incerc sa spun mereu "eu" ca sa nu creada nimeni ca fac procese de intentie cuiva.

Ce aveti pana la urma de impartit? Serios, daca nu-ti place de ZS nu te uita, daca iti place fa ce vrei. Si cred ca cel mai bine ar fi sa-l lasam sa faca ce doreste, fara sa "Bravo Sorine ce mi-ai lipsit" si fara sa "Ia sa vedem daca iti cumperi originalul" sau alte alea. Ambele situatii sunt putin fortate.

Scuze tuturor pentru interventie.
alexparazit

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de alexparazit »

"Ia sa vedem daca iti cumperi originalul" sau alte alea. Ambele situatii sunt putin fortate.

nu-l ''ataca'' nimeni daca nu spunea chestia asta ''de fatada'' . pan' la urma dc a simtit nevoia sa justifice achizitia/folosirea unor clone...poate si lui i sa parut imoral :twisted:
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de cristian »

Te rog sa ma scuzi, am folosit chestia cu clona ca era pe post ca sa zic asa, nu ca sa te "atac" in vreun fel.
Postul meu are alta directie, sa zicem ca e ceva de genul "peace mai fratilor".

In speranta ca am fost bine inteles,

Cristian
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Coltul lui Zbora Sorin (Video)

Mesaj de mariandex »

Apai' daca e sa fie barfa , pai hai sa fie :

Si culmea e ca nea' you tube o detectat ceva clonari si nu lasa acest videoclip sa ruleze pe ecranele nemtesti , cica e prea ofensator :D ( bine ca se vede si la muritorii de rand din romanica si care isi rup de la gura ca sa ia asemenea clona )

PS : acesta e un pamflet si trebuie tratat ca atare


Recenzie Kayfun 3.1 clone by Ehpro :

[youtube][/youtube]

Recenzie Caravela 18650 clone by Ehpro :

[youtube][/youtube]

HAPPY VAPING and KEEP WALKING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Scrie răspuns