Mustiuce - de care

Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Mustiuce - de care

Mesaj de Valahul »

Ce parere aveti de mustiucele din pirex?
Or fi rezistente, durabile, etc. Ca frumoase sunt. Au aparut pe fasttech - mustiuc din pirex.

Imagine
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mustiuce - de care

Mesaj de alexgogo-VA »

Frumoase sunt, rezistente si durabile sunt doar daca nu le arunci sau le lovesti. Sticla pirex e asemanatoare cu sticla gorila glass (nu se sparge in teste le oficiale dar se sparge instant la o cazatura de la mica distanta)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Mustiuce - de care

Mesaj de cristian »

Gorilla glass are insa o caracteristica de netagaduit, pe care o vad la telefonul meu. Nu se zgarie. Nu suport husele si nici foliile si intr-un an de purtat in buzunare, aruncat in rucsac etc nu are nici o zgarietura.
Pirexul ar trebui sa fie rezistent la temperaturi mari, adica pus pe un atty care cu un drip tip metalic te arde la mestecau cand tragi chain. Normal cu asta nu ar trebui sa simti temperatura din atty ori sa se crape sticla.
Dar sigur daca il dai pe jos cum am eu obiceiul, se face praf.
Eu astept sa apara pe fasttech drip tipuri din sticla incasabila sau antiglont. :thumbup:

Oricum eu nu l-as lua numai cu gandul ca stau cu el in mufa si daca iau o groapa cu masina ma umplu de cioburi. Si asa cu ala SS sunt terorizat ca o sa imi sparg dintii vreodata.

Stima!
Avatar utilizator
Daddy
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 112
Membru din: Dum Sep 08, 2013 10:11 pm
Localitate: Bacau

Re: Mustiuce - de care

Mesaj de Daddy »

cristian scrie: Eu astept sa apara pe fasttech drip tipuri din sticla incasabila sau antiglont.

Oricum eu nu l-as lua numai cu gandul ca stau cu el in mufa si daca iau o groapa cu masina ma umplu de cioburi. Si asa cu ala SS sunt terorizat ca o sa imi sparg dintii vreodata.

Stima!
Cred ca si cu ala din sticla incasabila sau antiglont ai sansele sa-ti gasesti dintisorii pe pres. :D
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Mustiuce - de care

Mesaj de Rica »

... sau buza sparta. :(
Sa nu ai surpreide genul mai bine unul de silicon.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Scrie răspuns