Winter Tabacco de la ToB

Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Winter Tabacco de la ToB

Mesaj de degady64 »

In ultimele zile am tot testat noul Winter Tabacco de la ToB.
L-am incercat pe:
moduri: clona de hanna cu DNA 30, cloupor T5, mecanic Knight si box home-made cu 2x18650
atty: taifun GT, nautilus, atlantis, cyclone

Este un amestec de tutun, fructe, scortisoara. Or mai fi si altele dar cum nu stau stralucit cu papilele gustative si/sau olfactive atat am descoperit.
Ce mi s-a parut special este ca in functie de wattaj gustul difera destul de substantial. L-am folosit mai mult pe clona de Hanna cu taifun si atlantis. La 9 W gustul de tutun a cam disparut, a ramas doar o urma si o bogata si gustoasa aroma de fructe. La cca 11W gustul s-a rotunjit, se simte aroma de tutun 50-50 cu fructele si scortisoara. La cca 13-14 W gustul de tutun este predominat, aroma de fructe ramane undeva in fundal.
Pe Cloupor T5 la 7W am simtit o aroma zemoasa si excelenta de fructe cu o usoara tenta de tutun

Din punctul meu de vedere, este unul din cele mai bune lichide din gama tutunoase pe care l-am incercat. Dar ma asteptam si la un pic de "gheata" ca sa se asorteze cu numele "winter"

Nota 8

PS. Din pacate, se pare ca vaperii din Bucuresti nu vor putea achizitiona acest lichid decat daca se deplaseaza in alte localitati unde este distribuit (Brasov, Cluj, etc). Pacat!
ImagineImagine
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Winter Tabacco de la ToB

Mesaj de zeoos »

Stiu ca e postul vechi, dar este la tigaraego.ro acum, o sa il iau la urmatoarea comanda.
Ce concentratie a fost lichidul testat daca mai tii minte?
Avatar utilizator
Khaan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 111
Membru din: Vin Ian 24, 2014 9:11 pm

Re: Winter Tabacco de la ToB

Mesaj de Khaan »

L am avut si eu. Nu e genul de lichid pe care abia astept sa mi l iau din nou. :D

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
Scrie răspuns