[VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Avatar utilizator
ZboraSorin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 104
Membru din: Mie Sep 25, 2013 2:32 pm
Localitate: Deva
Contact:

[VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de ZboraSorin »

:twisted: [youtube][/youtube]
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de slavyk »

Hmm... Încă nu am văzut recenzia dar mi-a sărit în ochi ceva... faci reclamă la vapez.ro pe forumul "clearomania"?!
Nu e bine, domnu', nu e bine!
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de silpo »

Slavyk are dreptate, nu e bine, Sorin, nu e bine!
Produsele pe care le comercializează vapez-ii nu prea își au locul pe acest forum. Căci, dacă tot comercializează ei produse high tech/high end, nu e de înțeles ce caută produsele lor pe forumul numit de ei "clearomania". Aș zice că e chiar jignitor pentru ei să li se facă reclamă aici.
Și vorbim, deja, de trei recenzii, ale unor produse pe care le vând ei. Eu cred că ar fi potrivit și firesc ca produselor vândute de vapez să li se facă reclamă pe vapersforum. N.B.: se poate observa că noi nu îi poreclim, când facem referire la forumul lor.
Altminteri, recenziile marca Sorin Zbora sunt, din punctul meu de vedere, interesante, de obicei plăcute și, în majoritatea cazurilor, utile.
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
ZboraSorin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 104
Membru din: Mie Sep 25, 2013 2:32 pm
Localitate: Deva
Contact:

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de ZboraSorin »

slavyk scrie:Hmm... Încă nu am văzut recenzia dar mi-a sărit în ochi ceva... faci reclamă la vapez.ro pe forumul "clearomania"?!
Nu e bine, domnu', nu e bine!
Sal Bro! Nu fac nici o reclama.Incerc sa aduc in fata dvs. cat mai multe produse !Daca ti se pare ceva gresit te rog sa iei legatura cu un moderator.Respect
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de silpo »

ZboraSorin scrie:[youtube][/youtube]
Ba e reclamă, din moment ce sus, în colțul din stânga, apare sigla vapez. Și dacă vapez e un magazin care vinde astfel de produse și îi apare numele, într-un loc extrem de vizibil, pe tot parcursul recenziei tale, înseamnă că vorbim de reclamă. Asta, ca să restabilim adevărul istoric!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de Drumetul »

Bai tata, tu ai o manie cu reclamele? Ieri te-ai luat d-un baietas care vrea sa se apuce si el de vapat. Inca nu-i poti deosebi pe cei care incearca sa faca reclama, penibili de altfel, si cei care intreaba daca e ok un produs sau un magazin? Nu asa procedeaza toti cei care fac recenzii la produsele pe care le primesc, Scott, Busardo etc ? Dupa ce ca e singurul din Romania care face recenzii, cu Academia de Vapat m-am lamurit, bune sau rele, si-n asta aruncam cu pietre? Daca te-ai uita pentru prima data la recenziile lui, primul contact vizual, ai jura ca e omul de casa a tigarariiego si tu-l acuzi ca face reclama vapezului. Zau nu stiu ce sa mai cred, in afara de cativa oameni restul nu face altceva decat sa vaneze virgule, reclame mascate, sa faca misto etc. Nu va da nimenii buline albe vigilentilor!
Tu chiar crezi ca proprietarul/moderatorul forumului n-a vazut ce posteaza Zbora aici? N-o citi el toate balariile ce se scriu aici, dar sunt convins ca se uita la ce posteaza Sorin. Si daca pe el nu-l deranjeaza, de ce te deranjeaza pe tine?
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de silvius »

E o sponsorizare, Sorin nu poate sa cumpere toate produsele la care face review. E schimb pe schimb si pana la urma bine si pentru noi cei care vedem clipurile.

Referitor la moderatori: cred ca dorm avand in vedere ce porcaiala e pe topicul cu ToB.
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de hitzuzu »

Suntem adulti, cel putin asta se presupune (vapatul sub 18 ani e interzis) asa ca de ce sa nu fim sinceri si sa vorbim piperat cu ceea ce gandim pe fată. Măcar asa suntem onesti :))))
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de VladCatalin »

Dacă si Sorin începe sa fie acuzat ca face reclama, ceva e putred.
In loc sa îi ziceți mulțumesc pentru că prezintă tot felul de produse...
Si ma opresc aici!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de mariandex »

Sorin sa faca reclama pe fata ? Ma faceti sa rad , pai el e angajat cu acte la Bogdan ( doar ce sa deschis magazinul de la Deva , TigareaEgo ) si sa faca asa reclama pe fata la un magazin concurent ? cred ca s-a uitat notiunea de prezentator de produse sau in engleza rewiewer , el prezinta orice produs care ii este adus si la care face o recenzie contracost , acum ca ia bani sau ca e recenzie cu produsul la ramanere asta e o alta poveste nu intereseaza pe nimeni , lui ii place ceea ce face si face bine , pentru ca asa vedem si noi produse care sunt analizate si explicate in limba romana , asta pentru ca nu toti stiu limba engleza ( de altfel de aia s-a si apucat sa faca recenzii la produse de vapat , mai intai a fost o gluma si incet incet a ajuns unde a ajuns ) asa ca orice prezentare de produs e binevenita indiferent de unde vine produsul respectiv , si mi se pare normal ca sa fie afisata "reclama" cu numele magazinului de unde a fost luat , asta e o informatie utila daca vrei sa achizitionezi produsul respectiv .

Asa ca din partea mea poate sa prezinte si sa faca recenzii la ce vrea el si de la ce magazin vrea sau mai bine zis , orice magazin care vrea sa faca recenzie la un produs sa apeleze cu incredere la recenzii profesionale marca Zbora , e deschis nonstop :D .

[youtube][/youtube]

PS : Sorine tata : fa reclama ! fa reclamaa , auzi FA RECLAMAAAA !!

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
DarkShadow
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Joi Iul 10, 2014 8:28 am
Localitate: Bucuresti, Dr.Taberei

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de DarkShadow »

Ca sa ma bag si eu ca musca-n lapte...
Vin si intreb:Conteaza asa mult cine vinde un produs, sau informatia despre el(produs)?
Pe de alta parte mi se pare normal ca produsul la care se face referire in review sa i se mentioneze si locul de unde a fost luat, asta din cauza ca acelasi produs poate fi fabricat de mai multi producatori, cum e in cazul clonelor care sunt fabricate de mai multe firme sub aceeasi denumire dar cu diferente in performante si calitate. Stiind cine o comercializeaza iti poti da seama care clona e mai buna/mai putin buna.
Pe mine unul ma intereseaza informatia(modul de utilizare, performantele, punctele slabe/bune, etc.), nu neaparat cine-l vinde, ca la vanzare poate aparea la doi sau mai multi reselleri concomitent.
Am zis.
Nu dati cu pietre! :)

Stima.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de slavyk »

Stimați colegi de forum, cred că nu ați înteles ce vroiam eu să spun... Nu am nimic cu Sorin, sunt binevenite recenziile lui dar nu pot să uit modul abject în care au tratat apariția acestui forum (deci și pe membrii acestuia) administrația vapersforum.ro și, implicit, vapez.ro. Cred că nu trebuie să vă reamintesc, nu? Iar dacă unora le-a picat bine, mie, nu!
Sorin, cît mai multe recenzii! Succes!
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de Valahul »

slavyk scrie:nu pot să uit modul abject în care au tratat apariția acestui forum (deci și pe membrii acestuia) administrația vapersforum.ro și, implicit, vapez.ro.
Nu numai pe ei, inclusiv pe zbora parca l-au facut in toate felurile. Iar azi le face recenzii.
slavyk scrie:Cred că nu trebuie să vă reamintesc, nu? Iar dacă unora le-a picat bine, mie, nu!
Ei, nu au uitat, stai linistit, in cel mai bun caz cei noi probabil nu stiu, dar de aceia tot scriu.
Ca nu e reclama, sa fim seriosi. Sa nu o dam dupa cires. Este evident ca da. Este si reclama magazinului respectiv. Sincer nu ma intereseaza, am doar 1-2 persoane a caror recenzii le urmaresc, si aia de afara. Nu ma intereseaza cui face zbora recenzii, nu il urmaresc, nu i-a zis nimeni nimic aici, doar ca cele cu vapez, as aprecia daca le-ar pune altundeva, unde doreste el, evident. In rest poate face recenzii si la bangladesh aici.
Din lipsa timpului momentan, voi reveni cu un post mai lung, subiectul e interesant.

P.S Pentru numele lui Dumnezeu din Cer, asta pusa de marian (m-am uitat doar la foto de pe clip), este o recenzie la scule de vapat? Daca da, e una foarte "originala".

Imagine
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de Mar1o »

Valahul scrie:
slavyk scrie:nu pot să uit modul abject în care au tratat apariția acestui forum (deci și pe membrii acestuia) administrația vapersforum.ro și, implicit, vapez.ro.
Nu numai pe ei, inclusiv pe zbora parca l-au facut in toate felurile. Iar azi le face recenzii.


P.S Pentru numele lui Dumnezeu din Cer, asta pusa de marian (m-am uitat doar la foto de pe clip), este o recenzie la scule de vapat? Daca da, e una foarte "originala".

Imagine

Hahaha, fiecare vapeaza cu ce poate! (nici eu nu am văzut clipul dar poza e teribila)

On topic :Cam știm cum sta treaba intre cele doua comunități, părerea mea e ca în final cumpărăm fiecare de pe unde vrem și de unde e mai ieftin, în cele din urma. Dacă e sau nu reclama, ma interesează mai puțin. Conținutul este important, și indiferent de simpatii sau anti -, acesta ar fi mult mai sărac fără recenziile colegului nostru.

Doar o opinie :roll:

Sent from my SM-N7505 using Tapatalk
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: [VIDEO] IPV V2 50 W by pioneer4you

Mesaj de Valahul »

Mar1o scrie:Cam știm cum sta treaba intre cele doua comunități,
Cred ca e gresita un pic abordarea. Nu intre cele doua comunitati, care contin in o anumita parte aceasi utilizatori, ci intre gasca vapez (angajati, vanzatori, fanii servili ai acestora, sub ochii extrem de ingaduitori ai sefilor, etc) si multi utilizatori, mare parte comuni celor doua forumuri.
Mar1o scrie: Conținutul este important, și indiferent de simpatii sau anti -, acesta ar fi mult mai sărac fără recenziile colegului nostru.
Cred ca s-a observat clar din toate posturile ca nimeni nu are treaba cu zbora. Cu siguranta are fanii sai, care ii considera utile recenziile si nu suntem noi in masura sa judecam asta.

Cand cei de la vapez au denumit acest forum clearomania, in semn de dispret fata de utilizatorii sai, vazuti ca si utilizatori de clearomizoare… culmea multi dintre ei au aceste clearo vandute de insasi vapez…
Etc.

Cred ca nu mai are rost sa continuam pe acest subiect, au fost clare opiniile.
Fiecare procedeaza cum considera el mai just. Si actioneaza in consecinta.
In fond caracterul unui om e suma actiunilor sale.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Scrie răspuns