FastTech.Com

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din afara Romaniei.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din afara Romaniei, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de daahak »

Ce ziceti? pe care sa-l comand?
pe asta:
http://www.fasttech.com/products/1407800" onclick="window.open(this.href);return false;
sau pe asta:
http://www.fasttech.com/products/1494700" onclick="window.open(this.href);return false;

Daca aveti timp si chef sa si argumentati, ar fi perfect!
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de aisman »

Clona de kayfun ar fi mai usor de setat deoarece nu necesita fir rezistiv si nerezistiv. Nu am folosit, nu am vazut doar din ce am auzit cica e un atty bun. Clona de Ithaka am eu, dar nu de pe fasttech, nici asta nu e greu de setat dar ai mai mult de lucru cu firele rezistive si nerezistive. Eu nu folosesc aparat de sudat fire, deocamdata fac nodurile manual, ies mici si poti pune single coil, dual coil dupa preferinta. In plus ai control al lichidului fata de Kayfun si reglajul de aer e mai simplu de utilizat deoarece nu ai nevoie de surubelnita ca si in cazul Kayfunului. Nu stiu calitatea filetelor si a constructiei celor de pe fasttech si nici nu iti pot zice ia-l pe asta sau pe celalalt. Parerea mea este sa te uiti la niste review`uri la originale si care te incanta pe tine mai mult pe acela sa il iei.
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de daahak »

aisman scrie: Parerea mea este sa te uiti la niste review`uri la originale si care te incanta pe tine mai mult pe acela sa il iei.
review'uri tot urmaresc. pe mine ma interesa parerea voastra, acelor care le folosesc zilnic.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de slavyk »

daahak scrie:Ce ziceti? pe care sa-l comand?
pe asta:
http://www.fasttech.com/products/1407800" onclick="window.open(this.href);return false;
sau pe asta:
http://www.fasttech.com/products/1494700" onclick="window.open(this.href);return false;

Daca aveti timp si chef sa si argumentati, ar fi perfect!
Probabil a mea clona de Ithaka va ajunge la mine joia viitoare. Dar a mai aparut una (probabil si mai bine realizata) https://www.fasttech.com/products/0/100 ... izer-4-0ml si vine gata setata, "ready to use".. :)
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de aisman »

Eu am clona de Ithaka de vreo 3 zile (cumparata de pe ecig.eu) si am avut niste probleme cu ea. Nu prea as recomanda sa o folositi cum vine setata. A mea a venit gata setata dar nu am folosit setarea chinezului, mi-am facut eu rezistenta si nu am spalat-o inainte. Intre cupa ceramica si fierul ala in care vine asezata era plina de vazelina si imi dadea un gust oribil. Am facut vreo 7 setup-uri toate la fel, pana am demontat tot pana la cel mai mic surubel, le-am facut o baie sanatoasa si ceramica am arso pana s-a inrosit. Am refacut setup-ul si nu mai am nicio problema cu ea.
Avatar utilizator
SteSoMan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 125
Membru din: Vin Sep 13, 2013 7:47 pm
Localitate: PH

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de SteSoMan »

aisman scrie:Eu am clona de Ithaka de vreo 3 zile (cumparata de pe ecig.eu) si am avut niste probleme cu ea. Nu prea as recomanda sa o folositi cum vine setata. A mea a venit gata setata dar nu am folosit setarea chinezului, mi-am facut eu rezistenta si nu am spalat-o inainte. Intre cupa ceramica si fierul ala in care vine asezata era plina de vazelina si imi dadea un gust oribil. Am facut vreo 7 setup-uri toate la fel, pana am demontat tot pana la cel mai mic surubel, le-am facut o baie sanatoasa si ceramica am arso pana s-a inrosit. Am refacut setup-ul si nu mai am nicio problema cu ea.
Va salut,

ca idee, absolut toate atty's service-abile (din punctul meu de vedere, nu conteaza ca sunt clone sau originale, dar mai ales produsele chinezesti), trebuiesc prima oara fierte 10-15 minute intr-o solutie de 50% apa si 50% otet!!! Asta, ptr ca raman reziduri de la procesul de fabricare!

Este un sfat fantastic pe care l-am primit de la un membru al forumului pe care il apreciez mult si ii multumesc inca o data pe aceasta cale ptr ajutor si sfaturi!


Bafta si respect maxim!

Cu respect, Stefan
Imagine
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de Catalin »

Ca si colegul SteSoMan folosesc aproape aceasi tehnica doar ca nu folosesc 50/50 % ci la 2 cani de apa pun doar o cescuta de otet si este suficient.
Si eu multumesc aceluiasi coleg pentru aceasta minunata tehnica.


Sent from my iPhone 4s
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de daahak »

Pana acum am 1 si 1/2 voturi pt ittaka, tot atatea pentru kayfun, iar castigator detasat este Otzetul! Iertati-mi ironia, apreciez toate sfaturile, dar momentan sa-mi iau "scula" si dupa aia promit s-o fierb in otzet!

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de aisman »

:lol: atunci eu votez pentru clona de Ithaka :D
Sa ne spui si noua spre care te-ai orientat :D
Avatar utilizator
SteSoMan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 125
Membru din: Vin Sep 13, 2013 7:47 pm
Localitate: PH

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de SteSoMan »

Nu am clona aceea de Kayfun si mi-am exprimat parerea vis-a-vis de ea:
Interesant de vazut cum este facuta clona, este o clona a Kaifun 3.1 ES, de care toti se plang de scurgeri! Sunt foarte curios daca chinezul a copiat 3.1 ES cu tot cu defecte (adica scurgeri)?!? Sper sa nu fie asa! Eu vreau sa cred ca au facut ceea ce a facut Kebo(tot chinezi) cu The Russian 91% (clona Kayfun Lite), care pe langa clonarea originalului 1:1, au mai adus si inbunatatiri (control AirFlow si pin reglabil)!

Sper ca si acesta clona sa fie mai buna de cat originalul!!!

Ar trebui sa vina cineva care sa aiba si sa fi folosit clona aceeaia de Kaifun!

Daca, era vb de o clona a Kayfun Lite, stiam ce sa-ti recomand! Adica, The Russian 91% (pe care eu, ma gandesc foarte serios, sa-mi mai iau unul), chiar merita cumparat, este fantastic, pe cuvant!!!


Bafta multa si mult succes in decizia pe care o vei lua!
Imagine
Avatar utilizator
Iceman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 271
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 2:05 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de Iceman »

E comandata clona aia de kayfun... dar nu a ajuns la nimeni inca !
Si eu am comandat, mai dureaa pana vine.
Nu am gasit, inca, nicaieri vreun review despre acea clona !

Si ca sa imi dau si eu votul, eu am mers pe clona kayfun !
Deci recomand acelasi lucru, doar nu o sa recomand ce nu am facut !
Nu pot zice nimic despre, decat cand va fii aici !

Toate cele bune !
Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de cristian »

Daca vrea cineva ceva informatii, sunt aici la "discutii".
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... ebuildable

PS Sper ca de asta e vorba... Daca nu, scuze de interventie :)
Avatar utilizator
SteSoMan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 125
Membru din: Vin Sep 13, 2013 7:47 pm
Localitate: PH

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de SteSoMan »

Fasttech say:
"Hong Kong Post Alert: FastTech was told of a 15-day delay at Hong Kong Post for non-US shipping address (tracking prefixed by "RT").
FastTech offers at least 3 alternative shipping carriers and we are starting to re-route non-US orders away from Hong Kong Post."

Mai mult de cat minunat! Iar idiotii, nu spun nimic de coletele care sunt deja la HK Post, dar nu sunt inca trimise de HK Post catre beneficiar!

Bafta!
Imagine
hover
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mie Oct 09, 2013 12:28 am
Localitate: Constanta

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de hover »

In ce data ai facut comanda ?
Avatar utilizator
SteSoMan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 125
Membru din: Vin Sep 13, 2013 7:47 pm
Localitate: PH

Re: Fasttech ... Comenzi

Mesaj de SteSoMan »

18.10
Imagine
Scrie răspuns