FastTech.Com

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din afara Romaniei.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din afara Romaniei, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
guvi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Dum Oct 11, 2015 9:20 am

Re: FastTech.Com

Mesaj de guvi »

N-am gasit nici eu nici o lege pe net. Logic ar fi sa se aplice ceva ca la tigari normale, daca e pentru consumul propriu, cantitate mica sa nu fie probleme. La tigari parca poti trece prin vama cu 20 de pachete. Daca ai posibilitatea sa afli care e legea respectiva si ce scrie in ea, fa-o. Banuiesc ca sunt o gramada de oameni interesati. Eu tind sa cred ca aia la vama au facut exces de zel cu noi. Urmatorul care ajunge in situatia noastra, daca e mai informat ca noi, ar putea sa le de-a alora cu legea in cap.
matymatizu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 23, 2016 12:02 pm

Re: FastTech.Com

Mesaj de matymatizu »

la 6 zile de cand mi-au trimis mail cu "Order Shipped" ... la SingaporePost pe tracking imi zice "item status not fond in the system"
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: FastTech.Com

Mesaj de slavyk »

Mai ai oleacă de răbdare, o să apară. Durează vreo 3-4 zile lucrătoare.

Tap-tap talk
David101
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Vin Apr 01, 2016 4:50 pm

Re: FastTech.Com

Mesaj de David101 »

Tocmai ce am ridicat produsele de la fasttech. Ambalate bine, fara defecte, pe pachet era trecut valoare $20 si gift. N-am mai platit la posta nimic. (am avut 2 pachete).
Acum astept sa apara cel de la gearbest. Per total ca shipping, fasttech a fost mai rapid.
guvi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Dum Oct 11, 2015 9:20 am

Re: FastTech.Com

Mesaj de guvi »

Ce produse? Lichide cu nicotina? Posta de cartier sau vama?
razvancz
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mar 28, 2016 10:26 pm

Re: FastTech.Com

Mesaj de razvancz »

Salutare,

As vrea sa stiu si eu care ar fi varianta de shipping pe care sa o aleg si sa nu imi mai ajunga coletul la oficiul postal 6, la vama. Vreau sa imi vina la posta de cartier. Am incercat si China shipping si dhl si tot la vama au ajuns. Si cu care ar ajunge cel mai repede?

mULTUMESC!
sir1andrew
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 23, 2016 1:58 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FastTech.Com

Mesaj de sir1andrew »

Buna ziua. Am vrut sa comand de pe fasttech un set de rezistente pt Aspire Nautilus mini, o valoare foarte mica, in jurul a 6$, plus 1.22$ shippingul, pare super decent ca pret. Problema este ca in momentul in care am vrut sa platesc, mi-au spus ca 'Pay-pal or card payment is invalid due to products ordered", singura varianta ar fi fost cu BitCoin, ceea ce nu am , si am inteles ca e bataie de cap cu aceasta "moneda". Intrebare; Exista cineva care comanda de pe Fasttech constnt, caruia ii pot da banii de produs + shipping, din bucuresti, si sa ma vad cu el sa iau produsele? Voi cum platiti, pay-pal sau cu cardul?
Va multumesc!
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: FastTech.Com

Mesaj de dsa »

sir1andrew scrie:Buna ziua. Am vrut sa comand de pe fasttech un set de rezistente pt Aspire Nautilus mini, o valoare foarte mica, in jurul a 6$, plus 1.22$ shippingul, pare super decent ca pret. Problema este ca in momentul in care am vrut sa platesc, mi-au spus ca 'Pay-pal or card payment is invalid due to products ordered", singura varianta ar fi fost cu BitCoin, ceea ce nu am , si am inteles ca e bataie de cap cu aceasta "moneda". Intrebare; Exista cineva care comanda de pe Fasttech constnt, caruia ii pot da banii de produs + shipping, din bucuresti, si sa ma vad cu el sa iau produsele? Voi cum platiti, pay-pal sau cu cardul?
Va multumesc!
Am patit si eu chestia asta. Aparent e ceva problema cu plata produselor aspire de pe fasttechbprin paypal. eu am luat altceva pana la urma pentru ca am preferat sa platesc cu paypal, nu cu cardul. Cred ca le poti plati cu cardul. Deci.daca ai.un card pe care-l folosesti doar pentru cumparaturi pe net poti incerca asa.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Allegra
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 14
Membru din: Lun Feb 15, 2016 4:23 pm
Localitate: Bucuresti

Re: FastTech.Com

Mesaj de Allegra »

sir1andrew scrie:Buna ziua. Am vrut sa comand de pe fasttech un set de rezistente pt Aspire Nautilus mini, o valoare foarte mica, in jurul a 6$, plus 1.22$ shippingul, pare super decent ca pret. Problema este ca in momentul in care am vrut sa platesc, mi-au spus ca 'Pay-pal or card payment is invalid due to products ordered", singura varianta ar fi fost cu BitCoin, ceea ce nu am , si am inteles ca e bataie de cap cu aceasta "moneda". Intrebare; Exista cineva care comanda de pe Fasttech constnt, caruia ii pot da banii de produs + shipping, din bucuresti, si sa ma vad cu el sa iau produsele? Voi cum platiti, pay-pal sau cu cardul?
Va multumesc!
Asa e la toate produsele ASPIRE de pe Fasttech. Solutia ar fi sa cumperi alt(e) produs(e) de valoare egala si apoi imediat anulezi comanda si ceri refund-ul in "Gift Certificates". Cu codul de la Gift Certificates poti cumpara apoi produse Aspire.
Allegra
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 14
Membru din: Lun Feb 15, 2016 4:23 pm
Localitate: Bucuresti

Re: FastTech.Com

Mesaj de Allegra »

razvancz scrie:Salutare,

As vrea sa stiu si eu care ar fi varianta de shipping pe care sa o aleg si sa nu imi mai ajunga coletul la oficiul postal 6, la vama. Vreau sa imi vina la posta de cartier. Am incercat si China shipping si dhl si tot la vama au ajuns. Si cu care ar ajunge cel mai repede?

mULTUMESC!
Nu cred ca exista o varianta de shipping care sa-ti asigure asta, e la noroc! Totul depinde de BSI, ei dirijeaza dupa criterii misterioase si de nepatruns coletul fie la posta vamala fie la posta de cartier. Din experienta mea personala, intotdeauna coletele de la Fasttech mi-au fost dirijate la posta vamala (Of Postal nr. 6 Bucuresti) oricat de mici si de ne-batatoare la ochi erau si indiferent daca am folosit "Discreet shipping" - nu apare logo-ul Fasttech pe colet - sau nu. Colete cu aceleasi produse si de aceiasi dimensiune (rezistente, baterii, etc) de pe Aliexpress (sau chiar colete mult mai mari si voluminoase!) mi le-a adus postasul acasa. Chiar as fi curioasa daca cineva din Buc a primit colete de la Fasttech la posta de cartier...
Avatar utilizator
iter8tor
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Vin Aug 09, 2013 6:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: FastTech.Com

Mesaj de iter8tor »

Eu am primit destule la posta de cartier. Unele chiar aduse acasa de postas, dar cele mai multe avizate.

Sent from Tapatalk
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: FastTech.Com

Mesaj de mirevaly »

In Timisoara indiferent de varianta de shipping pachetul mic sau mare, ieftin sau scump, ajunge in vama. Am testat toate variantele. Acum mai am la BSI ceva dupa care nu prea mai am curajul. Vedem ce-o fi cu TPD-ul.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: FastTech.Com

Mesaj de dsa »

Cam cat dureaza pana apare un pachet in tracking-ul postei romane? Am un pachet de la ft care apare la singapore post ca plecat in 21 de la ei si ajuns in aceeasi zi in romania dar de atunci (5 zile) nu a aparut inca in tracking-ul postei romane.
A mai patit cineva asa ceva?
Astia trimit acuma direct in Romania? Parca inainte veneau...cotite...pachetele :)
Avatar utilizator
iter8tor
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Vin Aug 09, 2013 6:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: FastTech.Com

Mesaj de iter8tor »

Mda, si eu am un colet cu aceleasi simptome. Ma indoiesc ca a ajuns a doua zi in RO.
De obicei dureaza in jur de 1 saptamana pana il "vede" Posta Romana.

Sent from Tapatalk
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: FastTech.Com

Mesaj de dsa »

Ma gandeam eu ca e cam rapid. Mai asteptam
Scrie răspuns