VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din afara Romaniei.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din afara Romaniei, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de danny d »

danny d scrie:Prima mea comanda de pe Vaporbreak e un esec total. Am comandat in 30.12.2013 un Taifun si astazi am primit in loc de Taifun, trei adaptoare pt. Aios. In afara de faptul ca le-am scris un email despre asta ce ma sfatuiti sa fac mai ales ca la ei vin Sarbatorile.
Raspunsul de la PayPal a fost ca trebuie sa trimit inapoi adaptoarele cu track number si-mi primesc automat banii inapoi. Stie cineva cum pot sa trimit in China cu track number si cam cat costa? Macar sa recuperez o parte din paguba.
blackdevil
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 96
Membru din: Lun Dec 09, 2013 12:10 am

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de blackdevil »

danny d scrie:
danny d scrie:Prima mea comanda de pe Vaporbreak e un esec total. Am comandat in 30.12.2013 un Taifun si astazi am primit in loc de Taifun, trei adaptoare pt. Aios. In afara de faptul ca le-am scris un email despre asta ce ma sfatuiti sa fac mai ales ca la ei vin Sarbatorile.
Raspunsul de la PayPal a fost ca trebuie sa trimit inapoi adaptoarele cu track number si-mi primesc automat banii inapoi. Stie cineva cum pot sa trimit in China cu track number si cam cat costa? Macar sa recuperez o parte din paguba.
Poti trimite...recomandata simpla....la astea primesti automat tracking number...ca si cost undeva pana in 25 lei.
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de danny d »

Mersi mult. Sper ca nu am treaba cu vamesii!
blackdevil
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 96
Membru din: Lun Dec 09, 2013 12:10 am

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de blackdevil »

danny d scrie:Mersi mult. Sper ca nu am treaba cu vamesii!
NU...la oficiul de care apartii...numai sa fie dragute fetele de la ghiseu....faci si tu plicul cu bule mai plat sa semene a acte.... ;)
hover
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mie Oct 09, 2013 12:28 am
Localitate: Constanta

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de hover »

hover scrie:poti comanda si mie mi-a ajuns comanda
dar daca ai probleme cu produsul nu prea vor sa-l inlocuiasca
NU MAI COMANDATI DE LA RATATII AIA !!!
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de c__b »

Probabil ar fi de recomandat si modificarea titlului... pentru cei care iubesc tzepele
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de VapeMe »

c_baias scrie:Probabil ar fi de recomandat si modificarea titlului... pentru cei care iubesc tzepele
Ceva de genul " VaporTeparBreak " :D
Stima Maxima . . .

Imagine
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de danny d »

Am fost astazi la posta sa trimit plicul recomandat in China. Cele trei adaptoare le-am pus intr-un plic C4 cu bule, m-am chinuit sa scriu adresa imposibila a chinezului dar ... surpriza. Tanti plictisita de la ghiseu nu mi-a dat nici o sansa, m-a trimis la Oficiul Postal de unde se ridica/depun coletele venite din spatiul extracomunitar. Mi-a zis ca trebuie adaptoarele puse intr-o cutie pe care sa o inchid in fata vamesului (care vine in nu stiu ce zile de marti din luna). M-am cam saturat de toata fataiala. Se pare ca raman cu trei adaptoare AIOS total nefolositoare a 45 lei bucata. Mai fac totusi o ultima incercare cu Posta Romana dar la alt Oficiu Postal. Poate stiti alta modalitate prin curier rapid. Ideea e ca pe mine "Taifunul" m-a costat in jur de 130 de lei. Daca reusesc sa recuperez o parte din ei e foarte bine. Oricum am sa le scriu niste ganduri de bine celor de la Vaporbreak dar nici cei de la PayPal nu scapa (solutia gasita de ei nu mi se pare corecta). Dupa asta sper sa ma mai calmez. Oricum, pentru mine nu mai va exista comanda in China.
Avatar utilizator
moremih
veteran
veteran
Mesaje: 538
Membru din: Dum Sep 22, 2013 12:18 am

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de moremih »

Ai dreptate .
Dar asta nu inseamna ca toti sunt din acelasi aluat .
Oricum trebuie sa-ti iei gandul de la curier rapid . Te va costa cat nu face . Mai bine le pui pe bazar si recuperezi macar o parte din bani .
Si asta mai rapid decat daca trimiti inapoi .

Sent from my Nivo using Tapatalk 2
blackdevil
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 96
Membru din: Lun Dec 09, 2013 12:10 am

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de blackdevil »

danny d scrie:Am fost astazi la posta sa trimit plicul recomandat in China. Cele trei adaptoare le-am pus intr-un plic C4 cu bule, m-am chinuit sa scriu adresa imposibila a chinezului dar ... surpriza. Tanti plictisita de la ghiseu nu mi-a dat nici o sansa, m-a trimis la Oficiul Postal de unde se ridica/depun coletele venite din spatiul extracomunitar. Mi-a zis ca trebuie adaptoarele puse intr-o cutie pe care sa o inchid in fata vamesului (care vine in nu stiu ce zile de marti din luna). M-am cam saturat de toata fataiala. Se pare ca raman cu trei adaptoare AIOS total nefolositoare a 45 lei bucata. Mai fac totusi o ultima incercare cu Posta Romana dar la alt Oficiu Postal. Poate stiti alta modalitate prin curier rapid. Ideea e ca pe mine "Taifunul" m-a costat in jur de 130 de lei. Daca reusesc sa recuperez o parte din ei e foarte bine. Oricum am sa le scriu niste ganduri de bine celor de la Vaporbreak dar nici cei de la PayPal nu scapa (solutia gasita de ei nu mi se pare corecta). Dupa asta sper sa ma mai calmez. Oricum, pentru mine nu mai va exista comanda in China.

Danny....pe cei de la posta nu-i intereseaza ce ai tu acolo de trimis(la continut scrii diverse)...am spus mai sus sa faci in asa fel sa fie plicul cat mai plat sa semene a acte....si am mai spus ca zuzele de oficiante sunt imposibile(incearca cu o ciocolata)....asta ca sa scapi de vama

Bafta
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de danny d »

Plicul l-am facut cat de plat am putut, adaptoarele au cam 10-12 mm inaltime. Adevarul e ca mi-e cam scarba cand ma duc la posta. Intre altele am aflat vreo 3 retete de mancaruri cat timp am stat ca prostul cu plicul in mana asteptand ca "doamna" sa-si indrepte atentia catre mine. Eu ciocolata nu-i mai dau pentru ca sigur face diabet dupa ce retete am auzit... Incerc la alt Oficiu Postal, poate gasesc una mai draguta. Din serialul "Umilinta pe banii tai !" - asta e cel mai lung serial difuzat la noi in tara.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de alexgogo-VA »

Nu stiu din ce oraș esti, dar aci la bucurești cu cat oficiul postal e mai mare cu atat angajatii sunt mai profi.

De multe ori prefer sa merg mai mult pana la un oficiu unde au bonuri de ordine, 10 ghisee deschise si angajații nu tasteaza cu un deget...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de danny d »

Din pacate in Resita nu exista Oficii Postale mari iar despre angajati profi nici macar nu s-a auzit inca...
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de alexgogo-VA »

Ah, fira-r sa fie.

Intereseaza-te care-s costurile si Trimite-le la mine si ti le pun eu la posta.
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de danny d »

Alex, multumesc mult pentru ajutor. Nu stiu ce sa fac dar nu cred ca are rost sa te pun si pe tine pe drumuri. Marti am primit mail de la PayPal ca am 10 zile sa le trimit track-ul pentru pachetul retur si apoi ei imi inapoiaza banii. Azi e joi seara deci cred ca singura sansa de a ajunge la tine in timp util ar fi un curier rapid. Apoi urmeaza trimiterea in China. Estimez ca totul ajunge la 70 de lei. La astia mai adaug si comisionul PayPal si cam e munca in zadar. Oricum gestul tau ramane si-ti multumesc inca o data. Ca amuzament: astazi am primit de la VB un mail prin care sunt invitat sa completez un review cu privire la produsul primit de la ei, adica Taifun (zic ei). N-am inca starea sa le scriu review-ul despre produse si despre serviciile lor de rahat. Asta dupa ce le-am trimis n-spe poze cu plicul, produsele si toate numerele (cica sunt coduri) scrise pe plic de unde ei si-au dat seama ca e o greseala a transportatorului. Dar Taifunul meu nu mai vine... Poate asteapta inca sa scriu un review anticipat!
Scrie răspuns