VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din afara Romaniei.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din afara Romaniei, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de Valahul »

moremih scrie:Pachetul meu , plecat pe 6 Dec. , sosit BSI Bucuresti pe 17 Dec. , ridicat de la vama Ploiesti pe 24 Dec. ( Nemesis + 2x Russian ).
Cum e Nemesis-ul?
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
moremih
veteran
veteran
Mesaje: 538
Membru din: Dum Sep 22, 2013 12:18 am

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de moremih »

Functioneaza foarte bine , este la fel ca cel de pe Fasttech , la fel de bine construit , filete bune, nu agata .
Sunt multumit de el .
Avatar utilizator
Radu_Bogdan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 25, 2013 8:12 pm
Contact:

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de Radu_Bogdan »

astept si eu un taifun gt si un piesces sa vedem ce si cum ca am vb cu chinezu si mi a zis ca e clona perfecta dar.. astia mint de ingheata apele


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de Valahul »

Dezamagit de comanda de pe VaporBreak. Le-am trimis un email pe care sper sa-l poata citi, am scris si pe pagina produsului recenzia, sunt curios daca staff-ul o va valida.
Chinezoii tot chinezoi raman. Mincinosi si neseriosi. Descriu pere si iti trimit mere. Deja incep sa nu ii mai suport.
Cred ca aceasta a fost ultima comanda de pe un site din China.
Am cumparat de pe VaporBreak un adaptor pentru mustiuc 510 la Ithaka - Adapter of 510 Drip Tip for Ithaka Atomizer.
Am luat trei. Unul a venit indoit, iar toate trei erau pline de span inauntru, a trebuit sa-l iau cu penseta.
Dar cel mai trist, niciun mustiuc nu se potriveste in gaura, este mult prea stramta. Si nici adanca cat trebuie nu este.
Deci nu cumparati acest adaptor, ca nu il veti putea folosi.
O noua teapa MADE IN CHINA. O noua chinezarie.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de cristian »

Salut si la multi ani! Ithaka tau e tot de la ei? Intreb deoarece voiam si eu sa comand un adaptor, dar dupa cum zici... ma las.

Stima!

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de Valahul »

cristian scrie:Ithaka tau e tot de la ei?
Nu. Dar nu conteaza de unde e, pe orice adaptor de mustiuc ar trebui sa incapa si mustiucul....
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
hover
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Mie Oct 09, 2013 12:28 am
Localitate: Constanta

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de hover »

A cumparat cineva Ithaka de aici ?
Ceva pareri despre produsul primit ?
Avatar utilizator
Radu_Bogdan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 25, 2013 8:12 pm
Contact:

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de Radu_Bogdan »

a cumparat cineva un taifun gt de la ei? sau un pisces? im worried


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de gonzales89 »

Radu_Bogdan scrie:a cumparat cineva un taifun gt de la ei?
http://www.rovapers.eu/altele-f53/taifu ... html#p9184" onclick="window.open(this.href);return false;

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
moremih
veteran
veteran
Mesaje: 538
Membru din: Dum Sep 22, 2013 12:18 am

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de moremih »

Eu am luat doar Nemesis si Russian.
Pot spune ca au sosit in stare buna , bine impachetate .
Diferenta intre Nemesis de pe VB si cel de pe Fastt. este modelul de pe end cup ..
Bine lucrate , filete excelente , nu agata , functioneaza perfect din prima . Rusianul a venit in cutie cu tubul de inox . Cel de pe Fastt. parca nu il are .
Stma

Sent from my Samsung Galaxy Note 3 using Tapatalk 5
Avatar utilizator
Radu_Bogdan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 25, 2013 8:12 pm
Contact:

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de Radu_Bogdan »

sa inteleg ca sunteti multumiti de gt de pe vaporbreak? pune cineva o poza va rog cu o setare pe sillica?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de cristian »

Valahul scrie:
cristian scrie:Ithaka tau e tot de la ei?
Nu. Dar nu conteaza de unde e, pe orice adaptor de mustiuc ar trebui sa incapa si mustiucul....
Multumesc.
Normal ca ai dreptate cu mustiucul, dar am intrebat de ithaka ca sa fac o comparatie cu al meu de la Vapez.

Scuze, dar cred ca meritam un raspuns, am intrebat ca de la vaper la vaper. Ca doar de aia e forum, altfel se numea blog.

Numai bine.
Si promit sa nu te mai deranjez.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de cristian »

@valahul> Multumesc pentru cele 3 puncte cu minus. Adica -3, nu? Poate era cinstit sa scrii si motivul. Oricum esti primul care face asta aici. Tu meritai din plin asta pentru raspunsul in doi peri pe care mi l-ai dat, dar vezi, asta e diferenta dintre noi :)
Probabil ca asta e raspunsul tau la intrebarea mea daca ai luat ithaka tot de pe vaporbreak.

Numai bine. Si ai 3 puncte cu + de la mine, poate te mai gandesti la ce am scris mai sus.

Cristian
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de Valahul »

cristian scrie:
Valahul scrie:
cristian scrie:Ithaka tau e tot de la ei?
Nu.
cristian scrie:Scuze, dar cred ca meritam un raspuns, am intrebat ca de la vaper la vaper.
Dupa cum vezi, l-am si marit pentru o mai buna vizibilitate, ti-am raspuns. Adica NU, nu este luata de pe VaporBreak. Exact ce ai intrebat.
Din nou nu inteleg legatura - de unde e Ithaka cu adaptorul de mustic. Dar in fine. Daca vroiai sa-ti compari clona de Ithaka cu restul, o puteai face altundeva, i-ai deschis si topic.
Si nu cred ca e cazul sa te victimizezi, desi o tactica buna de altfel si populara. Prin invaluire, indirect.
Nu avea rost sa enumer toate locurile de unde am Ithaka, am mai multe. Posibil sa fi ajuns din nou in aceasi situatie ca atunci cand am zis ca Provari este bun, fapt care nu ti-a cam priit, iar dupa ai aplicat din nou tactica "invaluirii" pe la alte topicuri, apropouri, etc.
Si nu numai asta, dar nu are rost sa dezvoltam.
cristian scrie:Ca doar de aia e forum, altfel se numea blog.
Pe niciun forum nimeni nu e obligat sa-ti raspunda cand vrei, ce vrei si cum vrei… si de aici probabil ai facut confuzia cu blogul…

P.S – nu stiu de ce este necesara aceasta discutie si de ce ai impins lucrurile aici. Dar daca doresti, o putem continua. Nu faci altceva decat semeni discordie. Iar daca raspunsul meu consideri ca a fost in doi peri, ce explicatii mai doresti? Nu ti-a convenit? Problema ta.
Vad ca nu o lasi, atunci hai sa o dam...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: VaporBreak! Ptr cei ce iubesc clonele ...

Mesaj de Valahul »

Al saptelea email catre VaporBreak privitor la adaptorul de musctiuc pentru Ithaka, care nu este functional, gaura este prea stranta si prea putin adanca, nu intra niciun mustiuc in ea. Le-am semnalat problema, le-am expus-o inclusiv cu poze doveditoare. Niciun raspuns. Chinezoii se fac ca ploua.
Pe site-ul lor, este al cincilea review la produs, in care specific problema si spun ca adaptorul nu este bun. Nici unul nu apare pe site, la ei review-urile nu sunt publicate instant, ci asteapta ca staff-ul sa le valideze.
In schimb, peste tot apar recenzii foarte pozitive. Adica toate de fapt.
Am sa fac o plangere catre PayPal, in care sa explic problema, produsul nu corespunde descrierii.
Atentie cu China.
Sa le fac ceva cu rasa aia galbejita.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Scrie răspuns