Site-uri de afara ET

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din afara Romaniei.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din afara Romaniei, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Site-uri de afara ET

Mesaj de Valahul »

Avand in vedere ca in ultima perioada imi fac cumparaturile cu tot ce tine de vapat pe afara, inclusiv baze, arome, vaporizatoare, baterii, etc cred ca este util un topic unde sa dam link-urile cu site-urile de unde am cumparat.
Eventual preturi foarte bune pentru un anumit produs.

O sa incep eu:

- Atomizor genesis Aga-T2 - 82 lei -> http://ego2.pl/en/atomizery/322-atomizer-aga-t-t2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
- Baza Inawera -> http://www.inawera.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
- arome PA -> www.­liberty-­flights.­co.­uk
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Site-uri de afara ET

Mesaj de dan1978 »

http://arom-team.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

M Type Premium Flavor - Perfumer's Apprentice
Tarte aux fraises - M&P
ONE Exclusif - Créations Arom-Team
Cinnamon Roll - Flavor West
Blueberry Cheesecake -M&P
RY4 Tobacco V2 - M&P
Bonus- Cola Capellanta

Asa se prezinta

Imagine

Sa vedem....
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Site-uri de afara ET

Mesaj de Motanel05 »

Un site cu de toate, preturi bunicele si la arome si la moduri ;
http://www.besserdampfen.de/E-AromenE-B ... lan-Aromen" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.besserdampfen.de/Akkutraeger" onclick="window.open(this.href);return false;
Pentru carcotasi, transportul este 9,95 Euro in toata Europa, coletul vine la posta in maxim o saptamana.

PS: cu vre-un an in urma când spuneam ca reselerii nostrii vor cam ramane fara clienti datorita preturilor nesimtite practicate, multi au sarit cu clanta la mine...Iata ca am fost "pocit" si se cam adevereste... ;)
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Site-uri de afara ET

Mesaj de dan1978 »

Mda,la http://arom-team.com/" onclick="window.open(this.href);return false; am platit 2,00 € fara urmarire.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
Iceman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 271
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 2:05 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Site-uri de afara ET

Mesaj de Iceman »

Motanel05 scrie:PS: cu vre-un an in urma când spuneam ca reselerii nostrii vor cam ramane fara clienti datorita preturilor nesimtite practicate, multi au sarit cu clanta la mine...Iata ca am fost "pocit" si se cam adevereste... ;)
Crezi ca noi suntem singurii clienti ? Noi suntem maxim 10% din vanzarile lor... :)
Crezi ca ala cu 2mp de taraba in mall care nu vinde nici arome nici baze nici moduri mai statea daca nu ii mergea ?

Pentru reseleri e afacere iar pentru 90% din clienti e viciu !
Vin si cer sticlute de lichid, mustacioase pentru clearomizoare si eventual schimba clearo si/sau baterie la nevoie !
Unii mai trec pe BCC-uri de la clasicul clearo, si foarte foarte putini trec in randurile noastre care avem un hobby din asta
si incearca un mod, un ati servisabil, un lichid home made, etc...

Asa ca nu iti face iluzii ca reselerii isi vor inchide afacerile pt ca noi cumparam cateva arome, baze, ati-uri si moduri de afara ! :)

Toate cele bune !
Imagine
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Site-uri de afara ET

Mesaj de Valahul »

Iceman scrie:
Motanel05 scrie:PS: cu vre-un an in urma când spuneam ca reselerii nostrii vor cam ramane fara clienti datorita preturilor nesimtite practicate, multi au sarit cu clanta la mine...Iata ca am fost "pocit" si se cam adevereste... ;)
Crezi ca noi suntem singurii clienti ? Noi suntem maxim 10% din vanzarile lor... :)
Crezi ca ala cu 2mp de taraba in mall care nu vinde nici arome nici baze nici moduri mai statea daca nu ii mergea ?

Pentru reseleri e afacere iar pentru 90% din clienti e viciu !
Vin si cer sticlute de lichid, mustacioase pentru clearomizoare si eventual schimba clearo si/sau baterie la nevoie !
Unii mai trec pe BCC-uri de la clasicul clearo, si foarte foarte putini trec in randurile noastre care avem un hobby din asta
si incearca un mod, un ati servisabil, un lichid home made, etc...

Asa ca nu iti face iluzii ca reselerii isi vor inchide afacerile pt ca noi cumparam cateva arome, baze, ati-uri si moduri de afara ! :)

Toate cele bune !
Da... ignora-l pe motanel... el pur si simplu nu intelege ce se intampla. E animat de o cruciada impotriva resellerilor romani, din care nu se mai decupleaza de cativa ani, promovandu-i pe cei de afara intens, bine macar ca acum a invatat sa verifice cat e transportul... pana acum punea link-uri cu produse mai ieftine cu 1 euro decat in tara, dar transportul era cateva milioane...
As incerca sa ii explic, dar nu sunt sigur ca ar intelege... el are lumea lui online in care sunt sigur ca e fericit...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Iceman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 271
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 2:05 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Site-uri de afara ET

Mesaj de Iceman »

Ma rog, nu stiu... eu nu am luat-o personal si nu am nimic cu nimeni, dar trebuie sa fim realisti...
Eu cand tregeam din ego-t, consumul de lichid era mai mic, intre 45 si 60 ml pe luna.
De ce as fi luat eu de afara 60 ml lichid lunar ? Poate bugetul nu permite sa fac stocuri pt 3-4-6 luni...

Ca acum sunt de vreme buna pe mecanic cu taifun si consumul este la vreo 75-100ml/luna
tot nu iau lichide de afara... pentru cativa lei economie pe luna, nu cred ca se merita asteptarea !
Avand in vedere ca din decembrie trag si pe nicotina zero... chiar e ieftina baza pentru mine ! :)

Am luat de afara, in principiu de pe FT, niste moduri si atomizoare,
dar pe zi ce trece descopar lucruri nu tocmai ok despre munca chinezilor in
ceea ce priveste siguranta sanatatii in folosirea anumitor materiale de la ei...

Dar fiecare cumpara de unde pofteste !
Eu am intrat pe aici tocmai sa vad ce spuneti despre calitatea marfii cumparate de afara.
Ma intereseaza daca ceea ce vine de acolo este mai bun.
Daca reselerii nostrii mai indoaie lichidele (de tot felul), sau sunt la fel ca cele de afara.
Sau poate nu indoaie nimeni nimic, doar ca difera calitatea produselor ce ajung pe la noi,
asa cum se intampla si la alte domenii de activitate, unde Romania e piata de desfacere pt resturi !
Imagine
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Site-uri de afara ET

Mesaj de onlybrunet »

Ce magazine din SUA recomandati ,in special pentru lichide ?
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Site-uri de afara ET

Mesaj de slavyk »

Iubitorilor de arome tutunoase, inclusiv Gaulois, aici: http://www.e-liquide.com/33-tabacs
Transport în România, cu poșta, 3.9 EUR. A sosit în 7 zile lucrătoare. Am luat vreo 5 arome, sunt puse la omogenizat. Nerăbdător, am încercat Gaulois, după 2 ore de la amestecare. Aromă discretă, chiar aduce a țigară. Acum c-o fi Gaulois, nu mai știu, nu-mi mai aduc aminte :D
Scrie răspuns