Posta Romana

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din afara Romaniei.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din afara Romaniei, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Posta Romana

Mesaj de HORATUCU »

Ceva, ceva, parca incepe sa se miste la posta noastra draga.
Un prim pas au facut. Acum daca verifici un Track si este sosit in tara, aveti posibilitatea sa va inscrieti la primirea de notificari pe mail cu statusul coletului.
Ieri m-am abonat si azi am primit mailul.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Posta Romana

Mesaj de Motanel05 »

Exact acum cateva minute au spus la stiri ca, PSD, UDMR si ALDE au contestat legea votului prin corespondenta cu motivul ca: "posta romana nu este eficienta si credibila" ! Deci, ne dam cu stangul in dreptul si ne mai si laudam....Romania pitoreasca....
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Posta Romana

Mesaj de HORATUCU »

Pot sa dea un track number pt fiecare vot. Intr-un an se termina si numaratoarea. :ggt
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Posta Romana

Mesaj de Tyrex »

Posta romana o sa se schimbe cand o sa fie privata, pana atunci...... Un colet de-al meu a facut de la Bucuresti la Suceava 10 .... repet.... 10 zile. Tot datorita postei pot citi stirile de ieri :) ( Nu vrea bunica sa renunte la abonament-ul de la ziar ca se prinde laptele mai bine daca citeste stirile :) ).
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Posta Romana

Mesaj de cristian »

Bre nu stiu ce experiente aveti, dar eu folosesc des coletaria prin posta. Aia simpla, de 2.5 lei. In zilele noastre, un colet pus azi la posta ajunge fix poimaine, deci cu o zi peste un curier privat. Ziua aia te scuteste de vreo 15 lei.
E adevarat ca asta se intampla de cateva luni, pana atunci dura 4-5 zile un colet.
Scrie răspuns