Vapemania.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Vapemania.ro

Mesaj de aisman »

Impresii bune, impresii rele, impartasiti-le cu noi.
Incep eu: Am facut o comanda la vapemania pentru niste kanthal 0.30 si 0.25 si o baterie AW IMR 18650. Procesarea comenzii cam lenta, am vorbit pe suport online cu ei, m-au asigurat ca a 2a zi se va pune comanda si nu a fost asa. Comanda am facut-o joi, produsele mi-au ajuns astazi.
A mai cumparat cineva AW IMR`uri de la ei? Sunt mult mai ieftine decat prin alte parti si asta ma face putin sa am niste dubii in privinta calitatii acestora. Pe baterie scrie asa: "AW IMR 18650 3.7v 2000 mAh (7.4WH) CE ROHS Made in China". Poza de la descriere nu seamana cu ceea ce primesti, de aceea +made in china ma face sa cred ca sunt niste copii ieftine vandute scump. Astept pareri si opinii si de la voi :D
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Vapemania.ro

Mesaj de Midnight Caller »

Pai si AW IMR-urile alea de pe ProVape unde crezi tu ca's facute ? :))
Legat de livrare, daca ai facut comanda Joi si ti-au pus-o Vineri la curierat (a doua zi), si nu au cerut livrare sambata, normal ca ti-a ajuns azi, deci eu zic ca tot ce s-a intamplat a fost corect si conform promisiunii :)

PS: NU am cumparat de la ei niciodata si NU am avut legaturi cu ei. Am magazin online si stiu cum sta treaba, mai ales cand suna cate un client la ora 17 care vrea produsele daca se poate... IERI.
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Vapemania.ro

Mesaj de aisman »

Livrarea nu m-a deranjat :D
De baterie cam aveam dubii. Pretul mai mic decat in alte magazine din RO si inscriptia cu made in china, ca pe restu nu am vazut sa fie scris :D
alexparazit

Re: Vapemania.ro

Mesaj de alexparazit »

am luat aw-uri de la vapemania inca de anul trecut cand nu aveau vapez-ul. intre alea si aw-urile provape n-am sesizat nici o diferenta...f ok oamenii am facut multe comenzi la ei si n-au fost probleme niciodata
ps-made in china scrie si pe alea originale provape :)
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Vapemania.ro

Mesaj de aisman »

Huhu mersi. M-am linistit. Foarte bun pretul. Totusi e o diferenta de 15 lei fata de vapez la acelasi produs. Imi place ca au si kanthal de 0.30, altundeva nu am gasit, si 0.25 si prin alte parti abia au, sau stoc 0. O sa mai iau AW`uri si clar de la ei o sa apelez din nou. Va multumesc pentru lamuriri :D
alexparazit

Re: Vapemania.ro

Mesaj de alexparazit »

Totusi e o diferenta de 15 lei fata de vapez la acelasi produs
alea de la vapez sant de la provape. astea sant din china. acuma ce stiu eu e ca aw-urile sant chinezesti toate. posibil alea facute pt provape sa fie mai bune ''in teste'' , nu zic ca nu :? dar eu n-am simtit sa loveasca mai tare decat astea din China.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Vapemania.ro

Mesaj de dan1978 »

Si cele de la Vapemania sunt de la Provape,probabil de aia nu ai simtit diferenta ;) .
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Vapemania.ro

Mesaj de aisman »

Inseamna ca diferenta este doar folia aceea de plastic :lol:
Unii o fi cerut cu mai multe inscriptii, ceilalti cu mai putine sa se diferentieze
Avatar utilizator
csorin66
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 260
Membru din: Joi Aug 22, 2013 10:02 am
Localitate: Ploiesti

Re: Vapemania.ro

Mesaj de csorin66 »

alexparazit scrie:am luat aw-uri de la vapemania inca de anul trecut cand nu aveau vapez-ul. intre alea si aw-urile provape n-am sesizat nici o diferenta...
+1
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Vapemania.ro

Mesaj de Amonastro »

10+ Intotdeauna fara probleme! Ireprosabil!
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Vapemania.ro

Mesaj de Sanitarium »

foarte greu se mișcă domnii de la vapemania cu comenzile. mai mult ca sigur nu e principala lor afacere...
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Vapemania.ro

Mesaj de Valahul »

Doua comenzi am la ei, toate trimise a treia zi. Cu nici un alt comerciant de ET din tara nu am patit la fel.
Ultima comanda am facut-o dimineata, dupa care la cateva ore mi-am dat seama ca mai vreau un mustiuc.
Doua zile am sunat la numerele de telefon de pe site, dar nu a raspuns nimeni.
Intr-un final, a doua zi seara i-am prins pe chat, si le-am spus ca mai vreau si mustiucul. Si ca am sunat de doua zile si nu raspunde nimeni.
Au spus sec ca nu se mai poate, pachetul e pregatit, etc si ca sunt foarte ocupati.
Daca trebuie sa iau un produs cu 50 lei mai scump din alta parte, o sa-l iau.
Cat timp dau un ban am pretentia la decenta. A nu se intelege ca am pretentia la altceva, inclusiv preturi mici. Daca vreau, le gasesc. Fiecare cere cat vrea si cum vrea.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Vapemania.ro

Mesaj de Sanitarium »

mda... păcat de acumulatorii ăia ieftini, în rest nu au foarte multe produse care să fie și pe stoc, în afară de obositele alea de talosuri.
Avatar utilizator
ComanNorbert
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Lun Sep 30, 2013 12:36 am
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Vapemania.ro

Mesaj de ComanNorbert »

Ei, acuma au adus și ceva clone.
Am luat de la ei clona Stingray, care e foarte bună, peste aia de Fasttech. Butonul merge foarte bine, a venit în pachet sigilat, cu muștiuc. Nu știu cine e producătorul, dar spre diferență de clona de pe Fasttech, care a venit destul de murdară, cu brass-ul în interior negru (tarnish), cu buton care agăța și a trebuit să apelez la șmirghel (un minut, deci nu e bai) și cremă de polish, plus marginile tubului, la fileți, au trebuit și alea finisate fin, clona de de pe VapeMania a venit impecabilă!
Muștiucul superb, de calitate, cu diametru interior mare, tocmai bun pentru drip.
Modul lucea ca oglinda, și în exterior, și în interior. Am desfăcut butonul, totul oglindă. Marginile tubului perfecte, nu simțeai să agațe ceva. Butonul foarte bun! Căderea în sarcină este mai mică decât a clonei de Fasttech, iar brass-ul mai deschis la culoare (și după polish, e ceva mai deschis la culoare - nu știu de e phantom brass, dar e mai deschis la culoare -).
Tot de acolo am luat și un Adam Gold original, superbă jucărie!
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Vapemania.ro

Mesaj de c__b »

ComanNorbert scrie:... la fileți...

"Este" filete, cel puțin asa zice autocorrect-ul tastaturii android. :)
Scrie răspuns