LanterneLed.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Cei de 3400 de la Panasonic cred ca vor disparea o vreme. Am inteles ca toata productia va merge la Tesla de acum inainte.

http://www.greencarcongress.com/2013/10 ... sla-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

18350 mai avem acuma de la XTAR IMR de 850mAh, o sa verific cati sunt si cat pot sa-i reduc. din pacate nu va fi ceva spectaculos dar verific si va anunt.
http://www.lanterneled.ro/acumulatori-l ... lator.html" onclick="window.open(this.href);return false;
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de cristian »

Nu e problema, oricum preturile sunt bune. O mica reducere ar fi o dovada de amicitie ca sa zic asa, nu se imbogateste nimeni din asta...
Si toate astea doar ca e black fr. Americanii astia :clap:

Stima!
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Am actualizat lista cu produse disponibile la oferta.
Incarcatoarele vor fi aproape toate la reducere dar in lista am trecut doar VP1 si WP2II, au cea mai mare reducere.
La acumulatori va fi in plus fata de lista si XTAR 18650 2900mah high drain.
Am facut preturile cat am putut de mici dar am limitat cantitatile la 1 incarcator si 2 acumulatori/ persoana.
Daca are cineva nevoie de doua incarcatoare sau 4 acumulatori pot sa-i trimit(in limita stocului), nu-s absurd dar am vrut sa evit sa-mi cumpere cineva tot stocul de acumulatori sau incarcatoare. Sa-mi scrie pe privat.

http://www.lanterneled.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Cele bune,
Gabriel
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de daahak »

Respect! Comanda a ajuns, toate arata super, ambalate corect, folii tot ce trebuie. O sugestie daca imi este pemisa: ar fi folositoare ceva instructiuni pt acumulatori, ceva de genul cat sa fie tinuti la incarcat prima data, la ce voltaj trebuie incarcati, etc.

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Salutare,

Ma bucur ca au ajuns cu bine si totul e ok. :D

Multumim pentru sugestii, sunt binevenite. La incarcatoare manualele sunt in lucru, ieri nu am reusit sa adaug si manualul (versiune temporara) dar azi am adaugat.
Legat de acumulatori, am facut etichete pe care le lipesc de regula pe lanterne (cu acumulatori) dar incerc sa-mi fac obicei in a lipi si pe incarcatoare.

Daca aveti sugestii legate de atentionari va rog sa-mi scrieti.

Am atasat manualul pt vp1 si poza cu etichetele.

Imagine
Fişiere ataşate
incarcator VP1.pdf
(202.73 KiB) Descărcat de 182 ori
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de dan1978 »

Pe unde se poate postati si rata descarcare(in C) la acumulatori.
In rest foarte bune preturile la chargere si Li-Ion.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

mersi de sugestie.
Rata de descarcare in C nu e specificata de producator, sper ca pe viitor sa fie furnizate si aceste informatii, cred ca sunt importante pentru unii utilizatori.
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de daahak »

Suparici scrie:Salutare,

Ma bucur ca au ajuns cu bine si totul e ok. :D

Multumim pentru sugestii, sunt binevenite. La incarcatoare manualele sunt in lucru, ieri nu am reusit sa adaug si manualul (versiune temporara) dar azi am adaugat.
Legat de acumulatori, am facut etichete pe care le lipesc de regula pe lanterne (cu acumulatori) dar incerc sa-mi fac obicei in a lipi si pe incarcatoare.

Daca aveti sugestii legate de atentionari va rog sa-mi scrieti.

Am atasat manualul pt vp1 si poza cu etichetele.

Imagine
Poza cu etichetele de la acumulatori se poate la o rezolutie mai mare? Eventual incarcata pe un site de transfer si postat link. Multumesc

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
Avatar utilizator
Daddy
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 112
Membru din: Dum Sep 08, 2013 10:11 pm
Localitate: Bacau

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Daddy »

Sa va povestesc cum sta treaba cu lanterneled.ro :
a venit si mult asteptatul Black Friday, si ca tot romanul care e iubitor de "pomeni" hop si eu la 12 noaptea cu o comanda - asta asa ca sa fiu primul si sa nu mi-o ia unul inainte sau mai rau sa se termine oferta :D
Pusesem ochii e un incarcator XTAR WP2 II si ca sa nu vina singurel zic sa iau si doi acumulatori - ca atat permitea oferta - si doua distantiere. Comanda lansata.
Dimineata pun mana pe telefon ca sa verific daca e ok comanda si intreb daca e posibil sa iau trei acumulatori, la care un domn foarte amabil a-mi spune ca da, si ca o sa-l adauge in colet, discutie de 30 secunde.
Astept sambata, duminica, luni sa se modifice comanda pe site, nimic, zic in sinea mea : asta e, ca orice comanda pe net una vorbesti alta se intelege.
Vine si coletul frumos ambalat intr-un plic cu bule, si, surpriza, a treia baterie era inauntru.
Ajung acasa ma pun pe vazut ce si cum, si necaz, una din baterii decedata (adica nascuta moarta, 1.42V) suplimentar si un distantier cu filetul stricat.
Asta e, ofertele astea au si ele o limita zic, bine ca e bun incarcatorul si bateria de 15 lei si distantierul de 2 lei le trec la pierdere.
De aici de pe forum trimit un PM la lanterneled macar sa-i anunt cum sta treaba, imediat am primit raspuns cum ca situatia se va remedia.
Iar stau cu ochii beliti pe site sa vad daca apare vre-un status nou la comenzi, eventual poate apare vre-un mail de instiintare ca primesc vre-un colet, nimic. Ma resemnez.
Dar ce sa vezi ? ieri a venit colet de la lanterneled cu baterie noua si buna plus distantier nou cu filet bun. :D
Acum mai trebuie sa spun ca oamenii sunt seriosi si sunt de recomandat ?
Oricum, eu le multumesc !
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de stefannt »

Eu am luat un vp1 de la ei tot de black friday,cu 60 de lei reducere si ai fost foarte ok,iar faptul ca isi da intersul aici pe forum e demn laude,eu unul i-am recomandat.

Toate cele bune :grin:
Imagine
Avatar utilizator
Daddy
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 112
Membru din: Dum Sep 08, 2013 10:11 pm
Localitate: Bacau

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Daddy »

Si foarte receptivi
le-am sugerat ca vaperii folosesc "unsoare" pe filete, si vad ca azi a aparut pe site la 5 lei cutia. :P
Ce rau a-mi pare ca nu am intrebat / comandat, dar la urmatoarea comanda de baterii sigur nu uit de ia. :!:
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de slavyk »

Cîndva, în vara acestui an, am cumpărat un MP1S din acest magazin. Am fost foarte surprins cînd, pe lîngă cel mai mic preţ din Ro la acest încărcător, am primit şi garanţie de 2 ani pentru un produs de 25 de lei! Cred că sunt unici între magazinele online românești...
De BF, am cumpărat şi un VP1, n—am rezistat prețului cu 47% mai mic :-)
Mulţumesc, şi—i recomand în continuare, magazin online deosebit, oameni deosebiți!


Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de cristian »

Vreau sa cumpar si eu de la voi un xstar wp2 II.
Intrebarile urmeaza:

1. Pentru incarcarea bateriilor 18350 imi trebuiesc alte distantiere decat cele din kit?
2. Cand pot lansa comanda avand in vedere sarbatorile?

Multumesc anticipat.

Cristian
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Buna ziua,

Nu aveti nevoie de distantiere, am primit modelul nou de WP2II la care borna negativa are cursa mai lunga si nu necesita distantere pentru incarcarea 18350. Va trimit acest model.
Puteti face comanda oricand si va trimit in prima zi lucratoare a postei sau al curierului, in functie de ce alegeti.

Cele bune,
Gabriel
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de cristian »

Multumesc mult de raspuns.

O sa fac comanda in curand.

Cristian
Scrie răspuns