LanterneLed.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

LanterneLed.ro

Mesaj de Valahul »

Hai sa facem si o recenzie unui magazin online din Romania care chiar merita cu adevarat.
Este vorba despre LanterneLed.ro.
Este al unor clujeni, ardeleni seriosi.
Cautand sa-mi iau un incarcator bun, ca de jafuri m-am saturat, m-am uitat pe linkul dat de slawyk spre lanterneled.ro pe bazar cand am pus anuntul ca as fi vrut sa cumpar un incarcatot XTAR.
La incarcatoarele XTAR cred ca au cele mai mici preturi din tara, acum au si o promotie cu 20% discount.
Desi initial am vrut sa imi iau XTAR SP2 II, avand preturi foarte bune, am optat pentru XTAR VP1 pe care l-am luat cu 140 lei.
Incarcatorul este superb, are afisaj digital pe ambele canale, arata starea de incarcare a bateriei, precum si tensiunea din ea, afisajul contine si un voltmetru.
Si cel mai important, are diverse amperaje de incarcare, 0,25 - 0,5 - 1 A, selectabile prin apasarea unui buton, totodata valoarea selectata este afisata pe ecranul digital.
O alta chestie care mi-a placut mult, are piciorusele din cauciuc, antiaderenta, deci este foarte stabil.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine

O recenzie pe acest incarcator, concluzia:
Conclusion

This charger does a perfect CC/CV, making it a fast charger or at least as fast as possible without cheating. With currents from 0.25 to 1A it covers many of the common batteries sizes, only exception is 26650 batteries and with a piece of tinfoil it is possible to charge one in the charger. I like the voltmeter, this makes it easy to see the charge state and also possible to spot a worn down battery.
I could have wished for a better "finished" indication and I would also like a larger range on the voltmeter, say from 0.00 volt to 4.35 volt.

I will rate this charger as very good.

Is this charger better than SP2? The charging is about the same, the advantages are from the voltmeter and from the lower charge current. The voltmeter is a nice feature for me, I am too lazy to check with a voltmeter each time I charge, now I can just look at the display. The 0.25A current makes it possible to charge 10440 cells and is slightly better for 16340 and some 14500 batteries. For me this makes the VP1 slightly better than SP2 and it will replace my SP2 as my most used charger.

For people that wants 4.20 volt on their batteries, this is not the charger, this charger uses the correct algorithm and the battery voltage will drop slightly below 4.20 volt when the charge is stopped.


Sunt extrem de incantat de charger, cat si de pret. Servirea pe LanterneLed.ro ireprosabila, a doua zi am avut produsul.

Preturi si chargere, precum si niste recenzii:

XTAR WP2 II Pret LanterneLed.Ro - 68,00 lei, Recenzie

XTAR SP2 Pret LanterneLed.Ro - 103,20 lei, Recenzie

XTAR VP1 Pret LanterneLed.Ro - 140,00 lei, Recenzie

Preturi foarte bune, produse super, magazin de incerdere. Cu siguranta o sa mai iau de la ei. Recomand. Nu sunt flamanzi precum altii.
Daca rasfoiti site-ul, veti gasi multe preturi mici, inclusiv la baterii.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de slavyk »

Mă bucur că te—am îndrumat bine! Să—l foloseşti sănătos!

Sent from my S500 using Tapatalk 2
Avatar utilizator
Martin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 234
Membru din: Vin Aug 02, 2013 8:23 pm
Localitate: Brasov-Maierus

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Martin »

A crescut pretul la 175 ron
Avatar utilizator
csorin66
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 260
Membru din: Joi Aug 22, 2013 10:02 am
Localitate: Ploiesti

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de csorin66 »

Am luat si eu de la ei un incarcator XTAR WP2 II, foarte bun incarcatorul, iar baietii de acolo promti.
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Salutare, Gabriel sunt de la lanterneled.ro

Ma bucur ca va plac incarcatoarele si multumesc pentru feedback si link la site.

Adaug aici un cupon de 20% reducere pentru incarcatorul XTAR VP1 pentru a reveni la pretul de la promotie.

cod: HPF1Q24G
Valabil pana la 24.11.2013

http://www.lanterneled.ro/incarcatoare/ ... i-ion.html
Avatar utilizator
gemeics
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Dum Iun 30, 2013 5:37 pm
Localitate: Braila

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de gemeics »

Foarte seriosi baietii de la lanterneled.ro . Acum vre-o jumatate de an mi-am cumparat si eu un WP2 II. De atunci il folosesc fara probleme , este un incarcator de nota 10. Recomand magazinul lor cu incredere!
Construieste un sistem pe care sa-l poata folosi un prost si numai un prost va dori sa-l foloseasca.
"I'm rocking my PV at opt watti frumosi!"

Imagine
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Multumim pentru aprecieri ! :)

In perioada 29-30-31 Noiembrie (Black Friday) facem o campanie de promovare a site-ului si vom pune la reducere substantiala majoritatea incarcatoarelor XTAR

Va tin la curent.

http://www.lanterneled.ro/14-incarcatoare" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Valahul »

Suparici scrie:Multumim pentru aprecieri ! :)

In perioada 29-30-31 Noiembrie (Black Friday) facem o campanie de promovare a site-ului si vom pune la reducere substantiala majoritatea incarcatoarelor XTAR

Va tin la curent.

http://www.lanterneled.ro/14-incarcatoare" onclick="window.open(this.href);return false;
Multumesc Gabriel ca te-ai gandit la noi.
Pentru promotia 29-30-31 si pentru codul de reducere de 20% pentru incarcatorul XTAR VP1. Un incarcator superb, eu tot de la LanterneLed.ro l-am luat in promotia trecuta.
Isi merita banii.

No, daca oi trece prin Cluj, ca nu-s departe, om be o palinca.

P.S - Aisman, desi este ardelean, a facut public oripilanta marturisire pe chat-ul FvR ca nu-i place palinca... RUSINE! Te dezmostenim... :D
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

Valahul scrie:
No, daca oi trece prin Cluj, ca nu-s departe, om be o palinca.

P.S - Aisman, desi este ardelean, a facut public oripilanta marturisire pe chat-ul FvR ca nu-i place palinca... RUSINE! Te dezmostenim... :D
:oops: Vaiii, insemna ca si eu fac de rusine ardelenii :)) nici eu nu-s prieten cu palinca. Da numai de veste cand treci prin Cluj si apoi vedem noi ce punem pe masa :D
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de aisman »

:lol: :oops:
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de cristian »

Nu-i nimic, daca voi nu sunteti prieteni cu palinca eu sunt frate cu ea. Noroc ca pe la noi nu prea este si mai apelez la bunavointa ardelenilor pentru una de pruna ca altfel... :crazy:
Cand n-am, ma iau cu un visichi, ce sa fac, palinca scotiana.

Revenind la black vineri, macar ca idee ce categorie de produse va intra in promotie, ceva baterii?

Numai stima si palinca buna. Si preturi reduse cat gradele la palinca :)
Avatar utilizator
SteSoMan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 125
Membru din: Vin Sep 13, 2013 7:47 pm
Localitate: PH

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de SteSoMan »

cristian scrie:Nu-i nimic, daca voi nu sunteti prieteni cu palinca eu sunt frate cu ea
In cazul asta domnule Cristian, suntem rude si chiar apropiate!!! :D

Sper din sufletul sa avem ocazia sa ciocnim un pahar .....

Valahul scrie:No, daca oi trece prin Cluj, ca nu-s departe, om be o palinca.

P.S - Aisman, desi este ardelean, a facut public oripilanta marturisire pe chat-ul FvR ca nu-i place palinca... RUSINE! Te dezmostenim...
Valahule, noua insa ne place, deci ......


Revenind ontopic: Domnii de la LanterneLed.ro, chiar merita toata cinstea si consideratia noastra!!!

Multumim tare mult!

Respectele mele "palincarilor", dar si celor "nepalincari"!!!

Bafta si mult respect!
Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de cristian »

SteSoMan scrie: In cazul asta domnule Cristian, suntem rude si chiar apropiate!!! :D

Sper din sufletul sa avem ocazia sa ciocnim un ....
Pahar! Poate chiar mai multe.

Stima, si promit ca e ultimul off.

Toate bune voua si abia astept vinerea neagra sa vedem surprizele!

Sper ca "suparici" nu e de-adevaratelea :wave:
Avatar utilizator
Suparici
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Mar Noi 12, 2013 11:23 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de Suparici »

cristian scrie:
Revenind la black vineri, macar ca idee ce categorie de produse va intra in promotie, ceva baterii?

Numai stima si palinca buna. Si preturi reduse cat gradele la palinca :)
In principiu lanternele si incarcatoarele vor intra in oferta.
Acumulatorii se aduc mai greu pentru ca au regim special de marfuri periculoase dar ce acumulatori folositi? ne mai adaptam si pe parcurs daca putem. :)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: LanterneLed.ro

Mesaj de cristian »

Stiu ca acumulatorii au intrat intr-un regim aparte, din pacate.
Eu (si noi) folosim preponderent 18350 si 18650 cu sau fara protectie. In majoritatea cazurilor fara protectie.
Capacitate intre 800 si 3400 mah, la 3,7 v. Incarcare pana la 4,2 v si descarcare in functie de baterie, 3,2 v usual. De preferat celule de calitate inside. IMR.
Alte detalii tehnice nu au rost, stiti mai bine decat mine aceste lucruri.

Sper ca m-am exprimat ok si nu m-am facut de rusine :)


Numai bine!
Scrie răspuns