Tigaraego.com

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Tigaraego.com

Mesaj de claw »

Diversitate de produse, ai de unde alege, preturi bunicele cu cupoanele de reducere, avantaj pt cei din provincie ca este transportul gratuit la cumparaturi de peste 99ron. Momentan nu am patit evenimente neplacute cu ei si sper sa nu fie nici pe viitor.
ionutald84
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Joi Iul 18, 2013 2:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Tigaraego.com

Mesaj de ionutald84 »

Opinia mea despre tigaraego, in cei multi ani de cand cumpar si de la ei, este una pozitiva. Au produse pt oricine (hardware) iar pe partea de lichide, baze si arome s-ar putea mai bine. Cel mai mult am apreciat faptul ca acum aproximativ un an am schimbat la Bogdan un Innokin Coolfire fara sa fie vreo problema, iar acum o luna un istick tc40 la fel fara probleme (a stat 24 ore la reparat si neputand fi rezolvata problema a fost inlocuit). Deci personal recomand magazinul lui Bogdan tocmai pentru faptul ca este serios si tine la rezolvarea problemelor aparute.
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Sacrificiu »

Am facut ieri pe la 11 o comanda. La ora 15 am primit mail cum ca pachetul a fost trimis. La ora asta inca nu am primit nici un semn de la curier (Urgent Curier).
Mai am vreo sansa sa primesc coletul azi?
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Sacrificiu »

A primit cineva vreo comanda de Black Friday de la TigaraEgo? A mea sta in procesare de 2 saptamani si voiam sa stiu daca e un caz izolat. Nu am auzit lucruri bune despre magazinul asta referitor la comenzile online, dar nu vreau sa trag concluzii pripite.
maxcad
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Lun Iul 22, 2013 3:30 pm
Localitate: bukowina

Re: Tigaraego.com

Mesaj de maxcad »

da pe mine ma sunat cineva si mi-a spus ca evic mini vtc nu mai are pe stoc, silica de 2,5, acumulatori LG si ni200 de 0,3 la fel nu mai are pe stoc si am primit dupa 9 zile comanda cu vtc, acumulatori samsung si ni200 de 0,4 la acelasi pret redus dar fara silica avand pe factura trecuta si silica si deci platita .
cel mai tare ma doare ca nu pot sa folosesc ni200 de 0,4 la KFL cu toate ca am primit sfaturi de la ei ca merge.
asta este Black Friday, avand in vedere ca am prins reducere buna asteptam mai mult.
i-ti doresc rabdare multa .
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Sacrificiu »

Multumesc pentru raspuns.
Pe mine m-au sunat de doua ori, o data ca va fi livrata comanda a doua zi si dupa o saptamana ca in 2 zile ajunge la mine, comanda fiind impachetata deja.
I-am inteles initial, vorba aia, Black Friday, comenzi multe, 1 decembrie curierul nu lucreaza, etc. Dar si rabdarea are limite...
maxcad
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Lun Iul 22, 2013 3:30 pm
Localitate: bukowina

Re: Tigaraego.com

Mesaj de maxcad »

culmea este ca am vazut pe net ca pe 30 si pe 1, firma de transport nu lucra si totusi au venit cu pachetul dar intarzierea a fost din cauza stocurilor si volumului de comenzi datorita pretului bun din prima runda de reduceri.
am inteles de la un prieten din afara ca si la ei fac asa, adica nu se uita la stocuri si intr-o saptamana i-ti trimit televizorul cu scuzele de rigoare si cu o cutie de bomboane in pachet.
mai suna maine si sper sa ai noroc. bomboane nu cred ca ai sa primesti, si daca primesti fac scandal sa-mi dea si mie plus silica care am platit-o.
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Sanitarium »

foarte multe dintre produse nu mai sunt pe stoc, nu stiu de ce nu actualizeaza site-ul
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Sacrificiu »

Mda... Asa cum am fost deja anuntat de toti cei pe care i-am intrebat, TigaraEgo da dovada de o nesimtire crasa, greu de descris (unii au spus ca ar fi de etnie, ca sa zic asa). Sunt anuntat
telefonic ca produsele pe care le-am comandat acum 3 saptamani (da, 3) nu le mai au pe stoc. Asta dupa ce si-au folosit toate scuzele posibile, ca un copilas care se uita gales la invatatoare
si ii spune ca nu are tema la el, ca i-a luat fratele caietul de teme din greseala, desi frate-su e in clasa de vis-a-vis.
Zic ok, trimite ce ai pe stoc din comanda. Mi-au trimis. Ultima data au zis ca pachetul a ajuns prin Posogeni sau cine stie pe unde. Acum a ajuns. Cu mai putine produse. Pretul nu bate cu cel
de Black Friday-ul lor (asta daca nu am platit si transportul, cu o reducere de 7 lei).
@BogdanDumi: O afacere de succes isi respecta in primul rand clientii. Faptul ca ati folosit scuzele copilaresti pe care le-ati folosit(ceea ce denota ca am fost luat drept prost), ca nu va
actualizati site-ul, ca nu aveti pe stoc decat trei produse, dar eu pot comanda tot depozitul de la TOB subliniaza clar ca nu ma respectati pe mine ca si client. Chestiile astea merg probabil
prin bazar, la targuri si balciuri sau la smecherasii de colt de bloc, in nici un caz la noi.

Ca si sfat sincer, dupa 100% experiente neplacute, din care una foarte neplacuta, mai bine dati un ban in plus si luati din alta parte. Eu asa am
facut. Daca merita pentru voi economia de cat costa transportul, dar dureaza 3 saptamani, ce rost mai are sa cumperi din Romania?

Sa-mi fie invatatura de minte. Nu voi mai cumpara de la acest magazin.
Osama
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 7
Membru din: Joi Dec 24, 2015 7:37 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Osama »

Cumparat la inceput de an niste maruntisuri din magazinul din ritmului. Multumit, tipul foarte ok, m-a ajutat si cu sfaturi (sunt incepator, mi-au prins bine).
O prima experienta ok pt mine.
Multumesc
auras
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 38
Membru din: Mar Ian 14, 2014 6:29 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Tigaraego.com

Mesaj de auras »

Am cumparat de la magazinul de langa Auchan pe 27.01.2016 doua sticlute de 50 ml. Pret: 5 lei. Cand ajung acasa ma uit intamplator pe site-ul lor si vad alt pret:1,91 lei/buc. Concluzia este ca 1,91X2=3,82 lei, plus bon fiscal = 5 lei. Oare daca le returnez cat imi dau inapoi 3,82 lei sau 5 lei? Maine ma duc sa cumpar de acolo un ac, plata cu cardul.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de cristian »

auras scrie: Maine ma duc sa cumpar de acolo un ac, plata cu cardul.

Epic.
Abia astept sa ne povestesti :)
Avatar utilizator
iter8tor
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Vin Aug 09, 2013 6:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: Tigaraego.com

Mesaj de iter8tor »

Preturile de pe site sunt valabile numai pentru comenzi online (am intrebat si eu mai demult).

Sent from my G630-U20
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Tigaraego.com

Mesaj de AdrianBV »

Acuma am dat si eu de site-u lor si am facut prima comanda ( mai multe arome ) impins de: "TRANSPORT GARATUIT LA COMENZI MAI MARI DE 99 LEI"
E singurul magazin care l-am gasit pe Romania care au transport gratuit la valoarea aceasta ( sub 200 nu am mai gasit ).

Daca totul este in regula ( sticlutele sunt sigilate, comanda este livrata integral ) o sa devin client fidel.

Cel putin pentru transportul gratuit la comenzi de 100 ron II FELICIT !
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Tigaraego.com

Mesaj de zagga »

Livrarea produselor achizitionate prin site-ul http://www.tigaraego.com" onclick="window.open(this.href);return false; se face astfel:
Prin curier rapid in Bucuresti (cost 5 lei), in tara unde exista sediul Urgent Curier costul transportului este de 17lei (gratuit pentru comenzi mai mari de 300 lei)
Asta am vazut ca scrie la ei pe site in rubrica "Transport si livrare", deci e ciudat ce afirmi.
Mai sunt si alte magazine ce livreaza gratuit pentru cumparaturi de minim 100 lei, care le stiu personal sunt: fumeazaok.ro si vapori.ro
Scrie răspuns