Tigaraego.com

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Tigaraego.com

Mesaj de Catalin »

Povestea mea cu acest magazin a inceput cam asa :
Am facut comanda de cateva produse de pe site-ul lor printre care si un nenorocit de kit Vivi Nova 2.5/2,8ml. Toate produsele au fost ok mai putin in loc de kit, baietii s-au gandit din proprie initiativa sa imi verse in punga: un Vivi echipat complet si doua rezistente, nicidecum Kit in cutie asa cum era prezentarea pe site. Buun pana aci partial ok, ii sun si ce credeti, raspunde chiar el, "unicul" patronul. Ii povestesc toata treaba si ce credeti ca ma intreaba : " pai si care-i diferenta, nu este tot aia, ce daca nu ti-am pus kit-ul". Reusesc sa-l conving sa fac retur. Dupa o asteptare de 4 zile lucratoare, hopa, mi-a sosit kit-ul, dar ce sa vezi, acum erau intradevar in cutie aceleasi produse pe care mi le aruncase smecherul la varsate. Aveam si ceva poze cu acele produse care nici cum nu aratau ca cele postate pe site. Parca facusera razboiul, rezistentele jumulite vai mama lor... ce sa mai spun, ca am mai incercat sa dau de individ la telefon, eeee pe dracu, n-a mai raspuns niciodata, am incercat sa scriu un review pe site-ul lor, shit, nici asta nu a mers, am postat patania mea pe cateva site-uri de specialitate, doar, doar il scot din barlog pe nemernic, de unde frate. In schimb baietii buni de pe vapersforum au reactionat "profesionist" in urma postarii mele si mi-au dezactivat contul. Am scris un email Adminului dar fara nici un rezultat.
Pentru unii 45 Ron reprezinta fix NIMIC dar pentru mine care muncesc pentru fiecare banut, reprezinta ceva.
Asa ca dragi vaperi, nu fac reclama negativa niciunui magazin, nu am niciun interes sa batjocoresc ba din contra m-as bucura sa existe cat mai multe magazine de specialitate pentru diversitate, concurenta si desigur pentru buzunarele noastre ale tuturor.

P.s. In acest moment acest clearo este de zero bani, imi da un gust de plastic ars, este inutilizabil. Dar datorita unor colegi de pe acest forum am reusit sa inteleg fenomenul si stiu ce trebuie sa fac pentru a elimina acel gust oribil.

Vapori densi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: Tigaraego.com

Mesaj de s7ar »

Eu am avut numai experiente placute cu tigaraego.com si cu angajatii acestui magazin..
Vorbesc strict despre locatia de la Galeriile Titan - la celelalte locatii inca n-am apucat sa ajung.

Chiar astazi am trecut pe acolo pentru a-mi face "aprovizionarea" cu lichid.
Am ajuns la ( cu aproximatie ) 14:30 si am plecat la 18:30.
In tot acest timp am testat cam tot ce am vrut si s-a putut.. Vorbesc in primul rand despre lichide, si mai apoi despre atty, moduri si acumulatori.
Am testat cam tot ce a putut flacaul de acolo ( Ayssao ) sa-mi ofere spre a testa. Ba chiar a testat si el atomizoarele si modurile mele..
Am mai stat de vorba, am glumit, am ras, am testat, am cumparat si am plecat !
In timpul petrecut acolo, au venit mai multi clienti, iar baiatul de la vanzare si-a facut treaba cu brio ! Cand avea clienti, imi dadea o jucarie noua sa o testez.
Cand nu avea, testam amandoi .. :)

Am fost de 4-5 ori pe acolo, de fiecare data a fost la fel. Vanzatorii s-au purtat ca la carte, iar produsele m-au multumit.
Per total mi-a lasat o impresie buna, atat magazinul cat si vanzatorul !

P.S : In 2 ore am cumparat doar doua sticlute de lichid : Turkish Tabbaco si Cuban Cigar de la Liqua.. Doar pentru atat m-am dus..
Pe lista urmatoarelor achizitii si-a facut loc si Vamo V3. E mare, pot zice ca e si putin "uratel" - dar stie destule cat sa ma faca sa-l iau. Pare si foarte solid / rezistent. Si chiar cred ca este !

Bafta !
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de cristian »

Am aceeasi parere cu antevorbitorul meu. Ce am luat de la ei a fost ok.
Cand am luat octopusul, a doua zi m-am intors sa il schimb deoarece imi parea ca iese prea usor de pe oringuri. Nici o problema.
Plus programul foarte generos (altii inchid in we mai ales duminica).

Deci un + si de la mine.

Stima!
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Amonastro »

Si eu am avut trei experiente negative cu acest magazin. Prima data am achizitionat un produs care era descris ca fiind din inox 100% si era din alama cromata scorojita pe margini. Am postat pe vapersforum si mi-au propus sa returnez produsul, numai ca eu l-am plasat la jumatate de pret in bazar si mi-am propus sa nu mai cumpar niciodata de la ei. A doua oara am cumparat pentru un prieten un ProTank. I-am facut cont personal si i-a venit lui pachetul, iar eu i l-am desfacut ca sa-i arat cum se incarca tank-ul cu lichid (tipul era incepator). Cutia fusese desfacuta si era julita, atomizorul era crapat iar pe exterior si pe interior era plin de cauciuc topit. Rezistenta de schimb era ciufulita si ii lipsea o garnitura. Acelasi amic a mai comandat de acolo doua baterii AW pentru un mod. Una avea urme clare de uzura (dar functiona), iar cealalta care parea noua era moarta. Nu recomand acest magazin in varianta lui online. Puteti cumpara fara probleme direct de la taraba, dupa ce in prealabil verificati cu atentie produsele.
Este foarte posibil ca personalul sa nu fi verificat produsele in momentul ambalarii. Nu cred sa le fi deteriorat cu buna stiinta... Ar fi chiar absurd!
Eu nu mai cumpar online de aici pentru ca situatiile care pot aparea sunt deranjante si nu am chef sa bat carari pe la firmele de curierat din doua in doua comenzi!
Mentionez ca amicul pagubit a incercat sa-i sune... Nu i s-a raspuns si nu a insistat. Pana la urma si-a plasat produsele defecte la cosul de gunoi.
P.S. Asta mi-a fost invatatura de minte sa nu mai comand niciodata in numele altuia...
Am observat si eu ca pe VapersForum nu este privita echidistant problematica vapatului si se dezinformeaza masiv in legatura cu calitatea unor produse abia aparute pe piata. Exista un numar de "x" useri care au migrat si care sper sa nu mai poata dezinforma utilizatorii cinstiti.
In astfel de situatii, cenzura justifica interesul mercantil si tradeaza calitatea morala a indivizilor!
BogdanDumi
RESELLER
Mesaje: 103
Membru din: Mie Noi 06, 2013 12:02 am

Re: Tigaraego.com

Mesaj de BogdanDumi »

Catalin scrie:Povestea mea cu acest magazin a inceput cam asa :
Am facut comanda de cateva produse de pe site-ul lor printre care si un nenorocit de kit Vivi Nova 2.5/2,8ml. Toate produsele au fost ok mai putin in loc de kit, baietii s-au gandit din proprie initiativa sa imi verse in punga: un Vivi echipat complet si doua rezistente, nicidecum Kit in cutie asa cum era prezentarea pe site. Buun pana aci partial ok, ii sun si ce credeti, raspunde chiar el, "unicul" patronul. Ii povestesc toata treaba si ce credeti ca ma intreaba : " pai si care-i diferenta, nu este tot aia, ce daca nu ti-am pus kit-ul". Reusesc sa-l conving sa fac retur. Dupa o asteptare de 4 zile lucratoare, hopa, mi-a sosit kit-ul, dar ce sa vezi, acum erau intradevar in cutie aceleasi produse pe care mi le aruncase smecherul la varsate. Aveam si ceva poze cu acele produse care nici cum nu aratau ca cele postate pe site. Parca facusera razboiul, rezistentele jumulite vai mama lor... ce sa mai spun, ca am mai incercat sa dau de individ la telefon, eeee pe dracu, n-a mai raspuns niciodata, am incercat sa scriu un review pe site-ul lor, shit, nici asta nu a mers, am postat patania mea pe cateva site-uri de specialitate, doar, doar il scot din barlog pe nemernic, de unde frate. In schimb baietii buni de pe vapersforum au reactionat "profesionist" in urma postarii mele si mi-au dezactivat contul. Am scris un email Adminului dar fara nici un rezultat.
Pentru unii 45 Ron reprezinta fix NIMIC dar pentru mine care muncesc pentru fiecare banut, reprezinta ceva.
Asa ca dragi vaperi, nu fac reclama negativa niciunui magazin, nu am niciun interes sa batjocoresc ba din contra m-as bucura sa existe cat mai multe magazine de specialitate pentru diversitate, concurenta si desigur pentru buzunarele noastre ale tuturor.

P.s. In acest moment acest clearo este de zero bani, imi da un gust de plastic ars, este inutilizabil. Dar datorita unor colegi de pe acest forum am reusit sa inteleg fenomenul si stiu ce trebuie sa fac pentru a elimina acel gust oribil.

Vapori densi!

Salut, ti-am raspuns de cate ori am avut ocazia, iti repet si acum : Setul vivi nova contine : 1 clearomizor complet + 2 rezistente . Exact asta ati primit .
De aici si pana la toate lucrurile duse la extrem prin care povestiti o intamplare doar din perspectiva dvs . e distanta lunga.Frumos si cinstit ar fi sa relatati toata povestea , dupa cum urmeaza : Intr-adevar colegii au trimis produsele FARA cutie. Era o cutie rupta de la transport. De aici si pana la toate exagerarile dvs. NOI am gresit, DAR produsele au fost returnate pe costul nostru, produsele trimise inapoi tot pe costul nostru.
Ne cerem scuze pentru eroare , o cutie intotdeauna face diferenta !
P.S V-am raspuns mereu la telefon atat timp cat telefonul meu a fost public pe website 1 an si 6 luni .
Raspund mereu indiferent de problema .

Sent from my iPhone using Tapatalk
BogdanDumi
RESELLER
Mesaje: 103
Membru din: Mie Noi 06, 2013 12:02 am

Re: Tigaraego.com

Mesaj de BogdanDumi »

Amonastro scrie:Si eu am avut trei experiente negative cu acest magazin. Prima data am achizitionat un produs care era descris ca fiind din inox 100% si era din alama cromata scorojita pe margini. Am postat pe vapersforum si mi-au propus sa returnez produsul, numai ca eu l-am plasat la jumatate de pret in bazar si mi-am propus sa nu mai cumpar niciodata de la ei. A doua oara am cumparat pentru un prieten un ProTank. I-am facut cont personal si i-a venit lui pachetul, iar eu i l-am desfacut ca sa-i arat cum se incarca tank-ul cu lichid (tipul era incepator). Cutia fusese desfacuta si era julita, atomizorul era crapat iar pe exterior si pe interior era plin de cauciuc topit. Rezistenta de schimb era ciufulita si ii lipsea o garnitura. Acelasi amic a mai comandat de acolo doua baterii AW pentru un mod. Una avea urme clare de uzura (dar functiona), iar cealalta care parea noua era moarta. Nu recomand acest magazin in varianta lui online. Puteti cumpara fara probleme direct de la taraba, dupa ce in prealabil verificati cu atentie produsele.
Este foarte posibil ca personalul sa nu fi verificat produsele in momentul ambalarii. Nu cred sa le fi deteriorat cu buna stiinta... Ar fi chiar absurd!
Eu nu mai cumpar online de aici pentru ca situatiile care pot aparea sunt deranjante si nu am chef sa bat carari pe la firmele de curierat din doua in doua comenzi!
Mentionez ca amicul pagubit a incercat sa-i sune... Nu i s-a raspuns si nu a insistat. Pana la urma si-a plasat produsele defecte la cosul de gunoi.
P.S. Asta mi-a fost invatatura de minte sa nu mai comand niciodata in numele altuia...
Am observat si eu ca pe VapersForum nu este privita echidistant problematica vapatului si se dezinformeaza masiv in legatura cu calitatea unor produse abia aparute pe piata. Exista un numar de "x" useri care au migrat si care sper sa nu mai poata dezinforma utilizatorii cinstiti.
In astfel de situatii, cenzura justifica interesul mercantil si tradeaza calitatea morala a indivizilor!

Buna seara,
Aveti dreptate la primul lucru, celelalte doua nu au ajuns la urechile mele .
Tubul de ego v6 este de alama cromata. Scopul nostru nu a fost de a pacalii clientii, total gresit a fost o descriere eronata , cand produsul era la rubrica " In curand ".
Eroarea a fost sa uitam sa modificam descrierea sa .
Am aflat de problema din descriere dupa ce dvs. ati semnalat asta intr-un post.
V-am rugat sa inapoiati produsul care nu corespundea cu descrierea de pe website pe costurile noastre , iar dvs. ati ales o alta cale , noi ne-am facut datoria vs ambitia dvs.
Toate seturile protank vin sigilate .
Nici un set nu a fost vandut online desfacut .
Daca produsul interior era crapat se putea inapoia fara discutii .
Noi nu avem baterii AW .
Nu am avut niciodata AW , doar IMR sau Efest .
Se poate intampla ca unele baterii sa aiba semnele pe "fund" . In majoritatea cazurilor inainte sa gasim sursa efest, in stoc se aflau baterii IMR si atat .
10% din lotul respectiv pentru ca a fost prima si ultima oara cand am importat produse se la fabrica respectiva , erau stricate din fabrica , mai exact cu celula moarta.
Va pot confirma mai multe persoane , clienti normali care au apucat modelul respectiv de acumulatori ca au avut probleme .
Drept urmare , am considerat incercarea bateriilor inainte de expediere , repet erau destule cu probleme .
Tot vina noastra , dar acceptam retur fara discutii.
Ne pare rau pentru probleme create , la oricare magazin exista chestii de genul, nu sunt facute intentionat , nimeni nu doreste sa piarda clientul pe baza unor mizerii de greseli .
O seara buna colegul.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tigaraego.com

Mesaj de alexgogo-VA »

Nu e bogdan genul sa se bucure ca a dat un produs fake sau prost. De asemenea, nu cred ca a primit cineva produs DOA si Bogdan nu i l-a schimbat.

Nu acuz pe nimeni de nimic, dar am auzit si am vazut atatia care vroiau sa rascumpere evicuri cu mufe rupte si alte alea...
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Amonastro »

In trecut, am avut niste probleme cu acest magazin, dar nici nu am insistat sa le rezolv (retur, bani inapoiati sau produs schimbat). Mi s-au propus toate variantele amintite anterior, dar am preferat sa trimit produsul in bazar ori sa-l arunc pur si simplu fara sa mai emit vreo pretentie. Atitudinea vanzatorului a fost OK... Nu a jignit, a oferit toate solutiile posibile in avantajul meu si a postat replici de bun-simt.

Vina a fost si a mea... asa ca va sfatuiesc si pe voi sa nu comandati in numele altora care nu se pricep deloc la comenzi pe internet. Eu am patit-o de mai multe ori si mi-am spart in cap oale straine.... Dupa ce m-am ocupat in cateva randuri de returul produselor luate pentru altii (drumuri du-te/vino Fan Courier / pata transport / timp si nervi pierduti) am zis, ultima data, ca mai bine arunc la cos, ii dau omului banii si sa se descurce in viitor asa cum o sti mai bine. Le-am facut tuturor conturi, isi stiu parolele... si sanatate! Sa se-nvete sa-si dea singuri click-urile! Ajunsesem sa comand din provincie pentru oameni din Bucuresti, Galati sau Ploiesti, extem de comozi si dislexici intr-ale internetului, pe care nici macar nu-i cunosteam personal (verisori si unchi din partea unor fosti colegi de facultate). Asa a fost si ultimul caz, care luase de pe Tigaraego.com niste baterii venite zob (cred ca pana la urma de la transport). Mi le-a trimis mie prin Posta Romana si m-a acuzat cu ton paranoic de tot felul de tepe online in care as fi implicat direct...

I-am trimis un mesaj administratorului ca sa stearga postarile mele negative. Retrag tot ce am spus mai sus. Am achizitionat de aici clona Kayfun 3.1 si e OK!
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Tigaraego.com

Mesaj de aisman »

As vrea sa imi iau un VaporShark de la voi. Poza de prezentare de pe site este V3?
"Varianta 3 : buton schimbat, mufa 510 schimbata cu pin retractabil ." Are acelasi buton de plastic cu led albastru sau este cumva cel metalic?
PS: Nu veti aduce cumva versiunea DNA 30d?
Multumesc anticipat
BogdanDumi
RESELLER
Mesaje: 103
Membru din: Mie Noi 06, 2013 12:02 am

Re: Tigaraego.com

Mesaj de BogdanDumi »

Salut, poza este veche .
O sa schimb si pozele de pe website, in stocurile noastre acem varianta 3 .
Este cea cu butonul finisat rotund metalic, vopsea schimbata (nu se mai sterge asa rpd ) , mufa de incarcare de o calitate mai buna , pin central retractabil .
Va multumim
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Tigaraego.com

Mesaj de aisman »

Ok, multumesc de promptitudine. Alte device`uri DNA20/30 nu veti mai primi cumva?
Am sa lansez o comanda cat de curand. Multumesc inca o data
BogdanDumi
RESELLER
Mesaje: 103
Membru din: Mie Noi 06, 2013 12:02 am

Re: Tigaraego.com

Mesaj de BogdanDumi »

Salut, dna 30 va fi in stoc atunci cand furnizorul va termina lotul dna 20 , pana atunci nu dau drumul la modd-ul nou, respectiv dna 30 Vapor Shark .
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de silpo »

Aș vrea să povestesc și eu, cu destulă neplăcere, ultima experiență pe care am avut-o în legătură cu ȚigaraEgo.com.
Vineri, dorind să cumpăr niște Etil Maltol, am trimis un mesaj compartimentului lor de relații cu clienții, folosind formularul de pe site. Am întrebat dacă respectivul produs este sub formă de soluție și dacă se poate cumpăra de la magazinul din Șoseaua Giurgiului. Mi s-a răspuns că nu au produsul la acel magazin, dar îl pot aduce sâmbătă. Un mesaj ulterior îmi spunea că, de fapt, nu îl pot aduce sâmbătă, ci doar luni, iar în caz contrar, adică dacă nu vreau să aștept până luni, îl găsesc la magazinul Titan. Am răspuns, mulțumind pentru amabilitate, și am spus că e foarte bine pentru mine și așa și mă voi duce luni seara la magazinul din Șoseau Giurgiului. Și... m-am dus. Dar m-am dus degeaba, căci persoana care vinde în magazinul respectiv nu avea produsul, nimeni nu i-a spus nimic despre acest subiect, nimeni nu a adus produsul. Stau aproape de magazinul respectiv, de aceea am și vrut să cumpăr produsul de acolo. Mi se pare stupid să străbați orașul doar pentru o sticluță de etil maltol.
Sigur că o să-mi spuneți că e un fleac, că fac caz de nimica toată. Nu aveți decât! Eu cred că domnul Bogdan Baranga a dovedit că nu își respectă clienții sau, în orice caz, nu își respectă promisiunile. Presupun că respectă doar clienții care cumpără produsele scumpe, dacă eu vreau să cumpăr doar o sticluță de Etil Maltol de 13 lei, sigur că nu merit ca domnul Baranga să se țină de cuvânt.
În concluzie, nu voi mai călca niciodată prin vreun magazin al acestui domn și, desigur, nu voi mai vizita niciodată site-ul respectiv.
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tigaraego.com

Mesaj de alexgogo-VA »

Daca mai vrei etil maltol vin-o la o intrunire pe weekend, oricum nu ai ce face cu o sticla.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de silpo »

Sigur că nu am ce face cu o sticlă de Etil Maltol, fie ea și de 10 ml, cum ar fi fost aceea pe care am vrut s-o cumpăr. Mulțumesc mult pentru ofertă, Alex. Eu, oricum, voi primi joi bazele și aromele, pe care le-am comandat de la cel mai mare magazin din Polonia (baze Atmos și arome TPA). Doar că am uitat să comand Etil Maltol, o să renunț, pentru moment, la rețetele la care ar fi indicată câte o picătură de îndulcitor. Nu-i chiar o nenorocire. O să comand data viitoare. Oricum, la magazinul polonez sunt prețuri mult mai bune decât la noi (chiar și transportul nu e de speriat) și, cel mai important lucru - atitudine politicoasă față de clienți și seriozitate. Căci asta m-a supărat la ȚigaraEgo.com - lipsa de cuvânt! Concluzia - pe viitor o să cumpăr doar de la magazinul polonez.
Altminteri, s-auzim de bine!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Scrie răspuns