Tigaraego.com

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de silpo »

zagga scrie:
silpo scrie: Măcar pentru faptul că scrii prost pe românește!
Pe romaneste fie spus, paiul din ochiul colegului e mai vizibil, asa-i?
@zagga, ai putea să explici ce ai vrut să spui? Dacă te referi la "pe", ai dreptate, mi-a scăpat. Nici măcar eu nu sunt infailibil!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de cristian »

Stimati colegi, nu are rost sa ne certam intre noi pentru o simpla expunere de caz.
E dreptul lui Silpo sa procedeze cum doreste, adica sa cumpere din Polonia, e dreptul lui Bogdan sa explice si sa ofere scuzele sale, si e dreptul nostru sa citim si sa tragem concluzii.
Dar asta nu ar trebui sa se transforme in atac la persoana din partea nimanui, serios. Ce naiba, si asa suntem putini (dar buni :))...

Hai sa o lasam cum a cazut, probabil ca a fost o zi cu ghinion pentru amandoi, Silpo si tigaraego.

O seara faina tuturor! Si scuze ca m-am "intro-bagat" in problema....
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Tigaraego.com

Mesaj de silpo »

Ai dreptate, Cristian. Eu sunt vinovat că m-am întins la vorbă.
@gabyg, îmi cer scuze pentru agresivitate. În mod obișnuit, sunt mai pașnic.
Nu sunt un tip conflictual, nu mai doream să continuu, dar, în momentul în care domnul Baranga a scris că nu a putut identifica apelul meu, mi-a sărit țandăra.
Îmi pare rău că mi-am manifestat iritarea față de un coleg, care, probabil, nu voia decât să ia apărarea resellerului despre care era vorba sau, poate, doar să potolească spiritele.
În ceea ce mă privește, subiectul ȚigaraEgo.com este încheiat.
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Tigaraego.com

Mesaj de gabyg »

stai linistit:)
eu doar am vrut sa imi spun parerea ca sunt crescut si traiesc dupa urma comertului si stiu ce inseamna o astfel de activitate. si cat de complicat e. munca cu omu e cea mai grea si oricat incerci nu ii poti multumii pe toti. o simpla greseala ca asta te poate costa scump...
asta e viata si cu bune si cu rele:) mergem mai departe!
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Tigaraego.com

Mesaj de c__b »

Domnilor, ar fi bine sa ne amintim cu toții ca ceea ce cumparam nu e doar un bun/produs/marfa, ci incredere. Incredere ca produsul respectiv ne va indeplini o nevoie. Orice decizie de cumparare este fundamentata de o nevoie. Orice achizitie facem, o facem cu increderea ca produsul respectiv ne va acoperi nevoia.
Personal il inteleg pe @silpo, il inteleg si Bogdan. E omeneste sa gresesti, e frumos sa iti ceri scuze.

Am mai auzit o vorba, de la un amic: scuza e ca curul. Toata lumea o are (no offence, Bogdan, nu e atac la persoana, e un mod mai plastic de a exprima faptul ca intotdeauna putem gasi scuze pentru actiunile noastre; am fost si eu in situatie, stiu ca nu e deloc confortabil).
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Tigaraego.com

Mesaj de c__b »

A venit si randul meu. Mi-am zis sa profit si eu de oferta de la PipeSauce, asa ca am comandat un Shire Malt, de 0 mg/ml, asa cum se vede mai jos:
Imagine

Sambata mi-a sosit lichidul, fuga la curier dupa el, ridicat coletul, desigilat sticluta, picurat in dripper-ul setat la 0,3 ohmi. Apoi tras un puff prelung. Am cam ramas fara aer, TH-ul a fost zdrobitor, iar plamanii parca mi-au fost loviti de un baros urias.

Imagine

Normal, zic eu, pentru un lichid de 18 mg/ml. Pe un drip setat la 0,3 ohmi, pe care vapez lichide de 3-4 mg/ml.

O fi bine? O fi rau? Un lucru e clar, la capitolul de livrare incredere catre mine, personal, tigaraego a dat-o in gard. Big time. Stiti vorba aia: ma minti odata, sa-ti fie rusine; ma minti a doua oara, sa-mi fie rusine.
BogdanDumi
RESELLER
Mesaje: 103
Membru din: Mie Noi 06, 2013 12:02 am

Re: Tigaraego.com

Mesaj de BogdanDumi »

Buna seara, imi cer scuze pentru aceasta eroare . Va fi trimis lichidul comandat.
Multumesc , Bogdan
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Tigaraego.com

Mesaj de c__b »

Sa imi spui, te rog, ce fac cu lichidul deja primit?
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Tigaraego.com

Mesaj de c__b »

Au trecut cateva zile, de schimbat nu s-a schimbat nimic.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Tigaraego.com

Mesaj de c__b »

Acum m-am prins! Daca trimiteti lichidul prin firma cea noua de curierat (pe bicicleta), anuntati-ma din timp, sa pregatesc cabina de dus, precum si ceva de-ale gurii pentru om!

In alta ordine de idei, este ultimul meu post pe acest tread, faceti ce considerati ca trebuie facut.

Nu sunt dezamagit; pentru a putea sa fi dezamagit trebuie sa ai asteptari. Eu nu mai am asteptari.
BogdanDumi
RESELLER
Mesaje: 103
Membru din: Mie Noi 06, 2013 12:02 am

Re: Tigaraego.com

Mesaj de BogdanDumi »

Buna ziua , credeam ca a ajuns la dvs. lichidul comandat . Imi cer scuze nu am stiut ca nu ati intrat deja in posesia lui .
Luni o sa va sune curierul , va multumim
auras
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 38
Membru din: Mar Ian 14, 2014 6:29 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Tigaraego.com

Mesaj de auras »

Amabili, ca de obicei de cand cumparam de la magazinul din Decebal. Sambata cand am ajuns la magazinul din Pantelimon, cu toate ca dupa programul afisat era inchis de o ora, au deschis si am cumparat ce am dorit. Bravo!
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Tigaraego.com

Mesaj de zeoos »

Am dat si eu o comanda de trei lichide TOB luni pe la pranz. Am intrebat pe site, pe mail numarul AWB, nu mi s-a raspuns. Inca astept azi sa vad daca dau un semn cei de la Fastiuscurier.
A comandat cineva de la ei prin Urgent Curier? In cat timp v-a venit comanda?
Eu nu mai comand cu acest tip de transport (Fastius Bucuresti), si nu il recomand. Sunt la a 3-a comanda si nu a venit mai devreme de 2-3 zile (de la statusul expediere nu de la plasarea comenzii).
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Tigaraego.com

Mesaj de Drumetul »

Fastius ala sau cum il cheama e un nene pe bicicleta. Suna la ei si spune-le. Chiar daca-i numai 5 lei pentru Bucuresti nu e normal sa stai 3 zile.
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Tigaraego.com

Mesaj de zeoos »

Am sunat la tigaraego. Daca va intereseaza, pentru comenzi este numarul de Vodafone de pe site.
Este o problema la FastiusCurier, au zapacit comanda mea si inca 8 comenzi.
Nu mai comand prin Fastius, o sa dau 8ron in plus la Urgent Curier dar stiu ca sunt mai seriosi.
Scrie răspuns