Fumeazaok.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Fumeazaok.ro

Mesaj de Rica »

Cele mai multe magazine in Bucuresti, dar si in tara.
http://fumeazaok.ro/contacts" onclick="window.open(this.href);return false;
Am vizitat decat magazinul de pe Obregia din Bucuresti.
Magazin destul de mare, gama mare de produse, preturi maricele.
Nu poti testa produse, lichide.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de VapeMe »

Prea MARI PRETURILE "parerea mea" si cel putin la magazinul din petre ispirescu foarte nonsociabili cei de la vanzare de ex: am fost cu cineva sa isi ia un evod care este 35 ron iar cam peste tot nu sare de 27-28 lei asa , avea in fata unde pui banii si iti da produsil "tesgheaua" aia acolo o gramada de rezistente clearo desfacute printre care si multe dopulete de silicon de la clearo si am intrebat daca are un dop sa cumpar nu pe gratis iar raspunsul a fost ferm un NU hotarat.. aiurea cel putin parerea mea este ca o sa aibe clientela din ce in ce mai "multa" spre deloc..
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de Catalin »

Daca in Bucuresti e asa, eu ce pretentii sa am in Buzau de la o doamna/domnisoara care sta in spatele unei tejghele intr-un spatiu de 1 mp avand la vanzare 5 accesorii si 20 de sticlute cu lichid... :):)


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de VapeMe »

Eu din experienta mea de 31 de ani pe unde am fost in afara Bucurestiului am vazut ca parca lumea este mai serviabila si mai putin "Fart-oasa" ( gazoasa ) :D decat orasenii mei.. Dar este doar parerea mea ..
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
vampycri
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 52
Membru din: Dum Iul 07, 2013 12:17 am

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de vampycri »

Din fericire, in singurul magazin de ET de la noi din Rm. Valcea, se afla o doamna foarte amabila, si e foarte bine aprovizionat.Ceea ce, pentru orice afacere,conteaza foarte mult.
Nu pot spune acelasi lucru despre magazinul din mall, pentru ca acolo e o taraba cu 10 produse. Acum vreo doua luni , facandu-ma ca nu stiu mare lucru despre ET, am cerut sa-mi recomande ce are mai bun acolo pentru vapat!
Mi-a recomandat un atomizor 510, si un set de cartuse cu vatelina, iar ca lichid, o sticluta de Dekang "original", cu aroma de tutun de 16mg.
Am intrebat de clearomizorul acela verde(CE5) daca e bun de ceva, iar raspunsul a fost socant: ALA E PENTRU AVANSATI !!! Trebuie ceva indemanare si cunostinte pentru el.
Daca va zic si preturile , zice-ti ca sunt tampit! Discutia a fost destul de interesanta, dar nu vreau sa va plictisesc prea mult.
Oare cati oameni dornici sa renunte la fumat, au esuat cu tigara electronica din cauza unor asemenea incompetenti?
Stima!


Sent from my iPhone using Tapatalk
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de cristian »

VapeMe scrie:Eu din experienta mea de 31 de ani pe unde am fost in afara Bucurestiului am vazut ca parca lumea este mai serviabila si mai putin "Fart-oasa" ( gazoasa ) :D decat orasenii mei.. Dar este doar parerea mea ..

Ai un +1 de la mine pentru amabilitate, dar crede-ma ca ti se pare :)
La fel mi s-a parut si mie cand am intrat pe la voi in magazine, adica numai de lauda. Sa vezi la Galati lichide HS de 10 ml cu 15 lei, sau Puff cu 50 de lei 20 ml. De exemplu.

Stima!

On topic

Cred ca aici trebuie sa ajung, nu am vazut nici un magazin fizic. De, provincial.... :roll:
Avatar utilizator
stef2871
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:57 am
Localitate: Gaesti/Dambovita
Contact:

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de stef2871 »

Despre magazinele fizice ale celor de la Fumeaza OK nu ma pot pronunta decat de cele pe care le-am vizitat adica sediul central din Parcul Tei si pe cel din orasul meu.
Daca vreti sa aveti o discutie interesanta la obiect si cu sfaturi,pareri si opinii intemeiate merge-ti la magazinul din Tei unde toti baietii sunt veterani in ale vapatului si serviabili, gasiti mult mai multe produse decat sunt pe site (aici nu inteleg de ce nu pun tot ce vand si pe site dar este optiunea lor si nu comentez mai mult). Eu unul am avantajul ca magazinul din Tei este la 5 minute de locul meu de munca si l-am vizitat mai des dar in multe cazuri am preferat sa dau ceva mai mult pe un produs decat sa alerg prin Bucuresti pentru o economie de 1 leu la produs. Cand am vrut ceva ce nu au ei am fost la alte magazine.
Fata de alte magazine fizice sau online sunt mai scumpi dar cu tot ce am luat de la ei nu am avut surprize chiar daca sunt "aceleasi" chinezisme ca si la ceilalti.
Despre magazinul de la mine din oras ce sa zic, merge pe pricipiul: are acele produse care nu pun batai de cap si multe intrebari care cer si raspunsuri pe masura.
Ca exemplu: cand am intrat prima oara acolo si au vazut un AGA S pe un Vmax se uitaul la el ca la masini straine si cand am intrebat de silica, kantal si mesh a trebuie sa le dau eu explicatii ce anume le cer si la ce folosesc.
Din pacate pentru mine ei nu ma pot ajuta decat daca am nevoie de rezistente de evod pentru ca lichidele mi le fac singur.
Cam astea sunt experientele mele legate de aceste magazine si va recomand daca vreti sa aveti cu cine sta de vorba sa merge-ti in Tei.
Nu mai fumez din 14.08.2012 :) . Fost fumator de 1,5 pachete/zi.
Imagine
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de VapeMe »

cristian scrie:
VapeMe scrie:Eu din experienta mea de 31 de ani pe unde am fost in afara Bucurestiului am vazut ca parca lumea este mai serviabila si mai putin "Fart-oasa" ( gazoasa ) :D decat orasenii mei.. Dar este doar parerea mea ..

Ai un +1 de la mine pentru amabilitate, dar crede-ma ca ti se pare :)
La fel mi s-a parut si mie cand am intrat pe la voi in magazine, adica numai de lauda. Sa vezi la Galati lichide HS de 10 ml cu 15 lei, sau Puff cu 50 de lei 20 ml. De exemplu.

Stima!

On topic

Cred ca aici trebuie sa ajung, nu am vazut nici un magazin fizic. De, provincial.... :roll:
Cei mai okey oameni si mai amabili am impresia ca sunt cei din zona de munte pentru ca ei au de a face tot timpul cu turisti si asa cred ca s-au obisnuit sa fie amabili tot parerea mea :D
On topic : Eu sunt constient ca din atatea magazine dintr-ale lor l-am nimerit pe cel mai " bun " cum zicea colegul de mai sus cand am intrebat de kanthal si silica au zis ca ei nu au asa ceva. Cu riscul de a ma repeta Sunt prea scumpi fata de restul magazinelor si nu ar fi o problema de bani neaaparat dar cred ca si celalalte magazine au de dat chirii si cheltuieli dar pun totusi un adaos comercial mai cumintel sau macar daca tot ai preturi mari ( si aici ma refer doar la magazinul din petre ispirescu ) fi un pic mai amabil cu clientul " vb dulce mult aduce" ..
Nu vreau sa le fac anti reclama poate i-am nimerit eu de 3 ori de cate ori am intrat la ei in cine stie de pase proaste ( oi fi mai norocos eu ) :D
De la ei mi-am luat evodul si desi stiam ca peste tot este cam 27-28 lei asa am crezut ca este si la ei cand am ajuns sa il cumpar si mi-a zis 35 de lei ma luase cu caderi de nicotina ( caderi de calciu ) :lol: aveam bani dar ma gandeam ca totusi : mai bine iau un kinder lui fimea le-am luat totusi pe amandoua si evodul si kinderul lui fimea dar din alta parte kinderul :D
Scuze daca am scris haotic dar sunt obosit rau si merg la dormitor sa rup patul.. :D
Multumesc Frumos . .
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de alexgogo-VA »

Fumează ok este in tei, restul sunt francize... magazinul din tei il recomand cu căldură, la restul nu am avut de ce sa intru.
alex.stoian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Joi Apr 10, 2014 7:19 pm

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de alex.stoian »

preturi prea mari pentru produse. au cateva lichide bune
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de crystal »

eu despre fumeazaok am numai lucruri negative de spus. ignorand preturile , cu magazinul central am eu o problema.
tin minte cand existau inca lichidele heavens gifts , adica acum ceva timp , am incercat cateva la magazinul de langa kfc mosilor si nu le aveau pe toate pe care le vroiam asa ca a trebuit sa merg pana in tei.
problema mea e ca tot vorbeau in sictir cu mine desi acumulasem produse de vreo 300 de lei si cum eram interesat de inca ceva si cereau detalii suplimentare se uitau la mine cu o privire , mai ales tipul tatuat de imi venea sa ies afara sa iau o caramida si sa arunc dupa ei. vanzatori mai naspa ca aia eu n-am vazut. inca regret ca le-am dat din banii mei ca sa-si poata sustine visul de motociclisti . cel putin impresia asta am avut-o eu. ( ca un plus aveau o groaza de clearomizoare ce4 cu arome pe care le puteai incerca si o "la fantana" la discretia ta in caz ca te lua ameteala )
magazinul de langa gara mi s-a parut mai ok , tipa era foarte serviabila si ea , o singura data mi-a dat un dct care nu era exact ca cel de pe site ,dar trebuia sa plec si era singura solutie.
AlexC
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Vin Iul 01, 2016 5:45 pm

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de AlexC »

Fumeazaok , au pretul destul de mare , baietii de acolo sunt de treaba , nu prea au marfa la magazinul Cora Lujerului...deci nu am o parere foarte buna despre ei.
Andrei P
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 14, 2016 5:08 pm

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de Andrei P »

Duminica in data de 11-SEP-2016 am achizitionat din Cora Lujerului o tigare electronica Joytech ayo, care a fost folosita doar astazi, adica Miercuri datorita faptului ca inca mai aveam tigari, dupa aproximativ 30 de minute de utilizare am observat ca are scurger masive.

Tin sa mentionez ca tigarea a fost incarcata cu lichid de personalul din Cora Lujerlui adica " corect " fara surplusuri. Sesizand problema am decis sa renunt la produs drept dovada mam prezentat astazi la standul Fumeazaok si am semnalat problema si doleantele, nu mi se pare acceptabil ca un produs etichetat ca perfect in regula la deschidere de vanzator sa functioneze 30 de minute.

Nu pot sa descriu reticienta si superioritatea cu care am fost tratat, vanzatorul era mai mult preocupat de facebook si muzica decat sa ma ajute, a trebuit sa vorbesc de pe telefonul lui personal (al vanzatorului) cu o persoana pe care nu o cunosc si sa explic problemele intampinate.
Mi s-a transmis la telefon ca treaba mea, el nu are de gand sa imi returneze banii si mi-a fost inchis telefonul in fata sur2

Precizez ca produsul este in stare perfecta fara nici o urma de utilizare si m-am oferit din start sa platesc orice consumabil pentru ca asa mi se pare corect.

Nu este o suma asa semnificativa, ideea e ca comportamentul lor lasa mult de dorit, stai pe facebook in timp ce clientul vorbeste cu tine....
bigf2
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 21
Membru din: Joi Oct 06, 2016 11:58 am

Re: Fumeazaok.ro

Mesaj de bigf2 »

Andrei P scrie:Duminica in data de 11-SEP-2016 am achizitionat din Cora Lujerului o tigare electronica Joytech ayo, care a fost folosita doar astazi, adica Miercuri datorita faptului ca inca mai aveam tigari, dupa aproximativ 30 de minute de utilizare am observat ca are scurger masive.

Tin sa mentionez ca tigarea a fost incarcata cu lichid de personalul din Cora Lujerlui adica " corect " fara surplusuri. Sesizand problema am decis sa renunt la produs drept dovada mam prezentat astazi la standul Fumeazaok si am semnalat problema si doleantele, nu mi se pare acceptabil ca un produs etichetat ca perfect in regula la deschidere de vanzator sa functioneze 30 de minute.

Nu pot sa descriu reticienta si superioritatea cu care am fost tratat, vanzatorul era mai mult preocupat de facebook si muzica decat sa ma ajute, a trebuit sa vorbesc de pe telefonul lui personal (al vanzatorului) cu o persoana pe care nu o cunosc si sa explic problemele intampinate.
Mi s-a transmis la telefon ca treaba mea, el nu are de gand sa imi returneze banii si mi-a fost inchis telefonul in fata sur2

Precizez ca produsul este in stare perfecta fara nici o urma de utilizare si m-am oferit din start sa platesc orice consumabil pentru ca asa mi se pare corect.

Nu este o suma asa semnificativa, ideea e ca comportamentul lor lasa mult de dorit, stai pe facebook in timp ce clientul vorbeste cu tine....
Am cumparat de la ei produs care sustineau ca este original si s-a dovedit a fi replica/clona!
Scrie răspuns