Vapers-one.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de Catalin »

La Kanger SUBTANK Mini ce culoare are are izolatorul de la RBA? Sunt la un click distanta de al comanda, dar nu pot efectua comanda pana cand nu stiu acest lucru... FOARTE IMPORTANT!!!.
Multumesc.
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Vapers-one.ro

Mesaj de Catalin »

Astazi am achizitionat un Eleaf iStick 30w si un Kanger Subtank Mini, inca odata se confirma ca magazinul isi respecta clientii si vinde produse originale si de calitate. Produsele au fost verificate cu aplicatia QR code scanning. Ca sa nu mai zic de reducerile de care beneficiezi avand un card de fidelitate. Multumesc Vapers-one.

Legat de intrebarea mea de mai sus, pentru cei interesati, izolatorul de la RBA are culoarea alb translucid.


Sent from my iPhone
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
ionesh
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 34
Membru din: Mar Dec 09, 2014 6:38 pm

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de ionesh »

Mai bine spus produse chinezesti originale si de calitate
Avatar utilizator
Catalin
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 17, 2013 8:47 am
Localitate: Buzau

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de Catalin »

ionesh scrie:Mai bine spus produse chinezesti originale si de calitate Imagine
Asa cum toata lumea stie, probabil, care sunt cele mai cunoscute 3 cuvinte din lume: "Made in China", foarte multe produse se fabrica in China, cu mici exceptii, dar conteaza al dracu' de mult un CTC-ist la capat de banda.
"Intre ceea ce stim si ce nu stim, este doar ceea ce presupunem"
Nu mai fumez din 01.03.2013
Avatar utilizator
iter8tor
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Vin Aug 09, 2013 6:43 am
Localitate: Bucuresti

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de iter8tor »

Asa e, dar daca tu vrei sa produci ceva in china, chinezul iti va cere un pret de, sa zicem, 10USD/buc. verificata de CTCist sau 5USD/buc. neverificata. Si na... toate utilajele mai dau rebuturi. E problema ta ce varianta alegi.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de claw »

Reseller ok, produse bune, axat pe client, nu degeaba a primit si premiul academiei de cel mai bun customer support :-) chiar si in cazurile cu probleme s-au remediat amiabil. Ii recomand.
Bilack
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 19, 2015 1:15 pm

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de Bilack »

Tocmai am primit comanda pe care am dat-o ieri la ei, si anume:un kanger subox mini negru (alb nu au pe stoc) si 2 acumulatori LG. produsele erau sigilate si au venit impreuna intr-o cutiuta de carton numai buna pentru a acomoda modul si acumulatorii . dupa ce am ridicat coletul de la curier prima data am verificat eticheta sa ma asigur ca este original modul (aici puteti vedea diferentele intre un original si un fake: " onclick="window.open(this.href);return false;),apoi cand am ajuns acasa am verificat si pe site la kanger si se pare ca totul este in regula. voi mai comanda cu siguranta de la ei.
Bilack
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Sep 19, 2015 1:15 pm

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de Bilack »

Din pacate, astazi cand mi-a ajuns a doua comanda de la vapers-one, mi-am schimbat total parerea despre ei. lista de cumparaturi a fost: kanthal a1 28 awg, kuro koiler kit, aroma blaze (mom and pops), baza king vapure, si 3 fasii de bumbac japonez. din toate aceste produse singurele produse sigilate au fost kanthalul si baza. bumbacul poate ca ei il cumpara varsat si il vand la fasii, asta o inteleg. kitul kuro koiler se vede clar ca a fost folosit intens si probabil au vreun amic ce vroia sa si-l schimbe cu unul nou. cel mai mult ma deranjeaza ca aroma era desigilata si dracu stie daca in sticluta aia e chiar ce scrie pe ea. dupa prima comanda credeam ca vom avea o colaborare placuta, dar cred ca au destui clienti incat sa nu mai vrea unul nou. acum pot spune cu siguranta ca nu voi mai comanda de la ei.
Roby
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 13, 2016 12:11 pm

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de Roby »

Eu personal sunt f dezamagit de vapers-one. Am primit de curand doua lichide twested , unu expira in doua saptamani, al doilea avea lipsa partea cu data expirarii. Am postat acest lucru pe best vape si mi-au sarit cainii in cap.cel mai bine at cand comanzi online sa intrebi clar cand expira , altfel risti sa te creada incepator si sa-ti trimita produse aproape expirate.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de zagga »

Roby scrie:Am postat acest lucru pe best vape si mi-au sarit cainii in cap.
best vape? Fii mai explicit, te rog.
Roby
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 13, 2016 12:11 pm

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de Roby »

Best vape este un grup de vaperi de pe Facebook. Se pare ca daca suntem serviti "romaneste" nu este frumos sa expui public acest lucru , ci sa rezolvi direct cu firma. Eu nu am vrut sa rezolv direct cu firma , pt ca era dreptul meu sa fiu respectat ca si client. cel mai rau imi pare e ca aveam o parere foarte buna de vapers-one si in plus cred ca aveau o gama foarte calitativa de produse.
Roby
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 13, 2016 12:11 pm

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de Roby »

se pare ca sunt un mare bulangiu. desi am avut acea problema cu lichidul twested venit de la vapers-one ,azi am primit de la ei 6 lichide gratuite . unul chiar are un pic lipsa zona cu data expirarii. se pare ca a fost doar o problema de taiere a etichetei. din pacate paranoia nu a lipsit si am actionat in pripa. Cu scuzele de rigoare recomand vepers-one 100%.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de zagga »

Daca erai un "mare bulangiu" veritabil, nu te neutralizau aia cu 6 lichide gratuite. :)
Avatar utilizator
͡° ͜ʖ ͡°
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Vin Sep 25, 2015 2:58 pm
Localitate: București

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de ͡° ͜ʖ ͡° »

În ro, reclama „negativă” venită, mai ales, din partea unor „bulangii” prost plătiți, este... delicioasă!?
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Vapers-one.ro

Mesaj de Motanel05 »

In Romania, cum o dai si cum o-ntorci, tot nu este bine. Daca critici ceva, esti "mare bulangiu". Daca lauzi ceva, esti "bulangiu prost platit"....Din acest motiv, propun crearea a doua noi rubrici: 1. LAUDE DEZINTERESATE si 2. CRITICI CONSTRUCTIVE. Autocritica poate fi incadrata la critici constructive.
Sau, pentru cei care doresc alceva, recomand " onclick="window.open(this.href);return false;
Scrie răspuns