Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
theionutzradu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 04, 2016 1:54 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de theionutzradu »

Sa continuam.
Joi (5.5.2016) am dat prima comanda la ivape.ro cu livrare prin tnt ,au fost vreo 3 lichide ieftine, o baza VPG 0 nicotina si o rezistenta pentru un ego aio.
In aceiasi zi ma suna baiatul de la ivape (cam dupa vreo 2 ore) sa imi spuna ca nu e unul din produse pe stoc si i-am zis sa inlocuiasca cu un produs similar, totalul comenzii fiind undeva pe la 78 ron cu transport cu tot!
Vineri (ziua urmatoare) ma suna TNT-ul la 8:30 AM sa imi spuna ca in jumatate de ora ajunge in zona mea deci... wtf. Ceea ce insemnand peste 70 km din sediul Valcea pana la mine, probabil nu prea a avut comenzi in ziua aceea.
Prima impresie a fost excelenta.
Inca o intrebare pentru utilizatorul @Ivape si pentru ceilalti utilizatori eventual.
Am vazut ca un kit Ijust 2 pe la noi costa aprox 170-200 ron iar pe site-uri straine l-am vazut chiar si la mai putin de 30 de dolari ceea ce ar insemna aprox sub 120 ron, chiar asa de mare este adaosul in cazul acestui produs?
Apropo @ivape am vazut ca a aparut un nou kit numit Ijust2 mini daca e sa il aduci vreodata cam pe la ce pret crezi ca il poti incadra?
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Motanel05 »

Raspuns:
1) ivape este singul site din Romania cu produse ET la care daca dai comanda pana in ora 14, a doua zi dimineata primesti coletul in provincie prin TNT.
2) in Romania regula preturilor la produsele ET, comparativ cu alte tari, este multiplu de 3 luate cate 1 + transport. Motivele sunt multe si diverse...Asta ca sa sti despre ce este vorba.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

Motanel05 scrie:Raspuns:
1) ivape este singul site din Romania cu produse ET la care daca dai comanda pana in ora 14, a doua zi dimineata primesti coletul ..
scuze Motanel insa e inexacta/incompleta informatia ta

de pe site-ul ivape.ro:
Livrarea coletelor se va face astfel:

- Comenzile primite in cursul saptamanii, de Luni pana Joi cel tarziu orele 16.30 vor fi livrate catre dvs, in cursul zilei urmatoare.

- Comenzile primite Vineri cel tarziu 16.30, vor fi impachetate si expediate catre dvs. cu livrare Luni. Daca ati trimis comanda Vineri dupa orele 16.30 sau in weekend, comanda va fi impachetata si expediata Luni si o veti primi Marti.

- TNT nu livreaza colete Sambata sau Duminica.
se intampla si in realitate exact cum e scris acolo
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Motanel05 »

Am vorbit "din experienta proprie". poti vedea pag.4 a acestui topic. Este adevarat ca nu am facut prea des comenzi vinerea si sambata, dar si acum recent am lansat comanda duminica seara si marti dimineata a sosit coletul. Cel mai bine este sa faci o comanda la ivape pana in ora 13 in zilele de luni pana joi si vezi concret când primesti coletul. Oricum, metehnele curierilor de la noi nu pot fi imputate expeditorului.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Ivape.ro

Mesaj de HORATUCU »

Nici o data nu mi s-a intamplat sa nu-mi vina coletul a 2-a zi, cu comanda data pana la ora 16. Ridic palaria la capitolul acesta.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
Ionut
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Mar Mar 15, 2016 5:25 pm
Localitate: Codlea

Re: Ivape.ro

Mesaj de Ionut »

Cand se reanoieste stocul de arome FlavourArt?
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

buna ziua,
1. Arome FlavorArt au fost comandate si platite, astept sa vina.
2. egrip 2 comandate, astept sa vina (raspuns pentru mesaj privat)
3. tot lotul de PG de care se face referire aici a fost aruncat de mult, cateva mii de flacoane de 100 ml, cand in sfarsit am avut timp sa testez o sticla.
Cei care au reclamat au avut dreptate pana la urma, o porcarie, problema rezolvata.

cu stima...
Avatar utilizator
Ionut
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Mar Mar 15, 2016 5:25 pm
Localitate: Codlea

Re: Ivape.ro

Mesaj de Ionut »

Multumesc pentru raspunsul prompt!
capota
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:30 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de capota »

Cand se reanoieste stocul de baza VG Fumetto 36 mg/ml sau poate 72mg/ml?
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

capota scrie:Cand se reanoieste stocul de baza VG Fumetto 36 mg/ml sau poate 72mg/ml?
buna ziua,

trebuiau sa plece acum 2 zile, vor pleca maine.
Am rugamintea sa trimiteti aceste intrebari pe mail si va raspund cu placere. Ultima data cred ca am intrat aici (exceptand ziua de ieri)..... nu-mi mai amintesc.

cu stima,
vasilescu
Avatar utilizator
Ionut
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Mar Mar 15, 2016 5:25 pm
Localitate: Codlea

Re: Ivape.ro

Mesaj de Ionut »

Comandat, primit, multumit!
Nota 10* Ivape!
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

Sanitarium scrie:
Sanitarium scrie: dar.. zilele trecute am luat un evic vtc, care nu functioneaza cum trebuie, acum sunt in discutii cu domnul vasilescu, sa vedem ce se rezolva. va tin la curent...
revin cu problema.. mi-a spus sa fac filmulet cu problema, i-am facut filmulete, i le-am trimis, de atunci nu am mai auzit nici o vorba de la domnii de la ivape.
nu am de gand sa mai insist, nu sunt genul care se tiganeste, dar in mod sigur m-au pierdut si pe mine..
buna ziua,
va rog sa ma sunati pentru rezolvarea problemei, eu nu am nici o idee cine sunteti.
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Sanitarium »

cutiuta am dat-o unui prieten care a inlocuit electronica. nu-i bai, am pierdut eu sume mult mai mari din vapat...
Gabi Stan
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

Sanitarium scrie:cutiuta am dat-o unui prieten care a inlocuit electronica. nu-i bai, am pierdut eu sume mult mai mari din vapat...
Gabi Stan
Am un vtc mini noi, cu pinul central rupt, Tot ce aveti nevoie este acel pin pe care-l puteti procura de al altul vechi, sil lipiti.
Practic, pinul s-a rupt la prima infiletare. Vi-l ofer gratis.Platesc eu si transportul.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

ivape scrie:
Sanitarium scrie:cutiuta am dat-o unui prieten care a inlocuit electronica. nu-i bai, am pierdut eu sume mult mai mari din vapat...
Gabi Stan
Am un vtc mini noi, cu pinul central rupt, Tot ce aveti nevoie este acel pin pe care-l puteti procura de al altul vechi, si-l lipiti.
Practic, pinul s-a rupt la prima infiletare. Vi-l ofer gratis.Platesc eu si transportul.
Scrie răspuns