Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

Asteptam reactiile acestea. Ce ma mira, sunt prea putine, inca.
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ivape.ro

Mesaj de Drumetul »

Ipocrizie? Cand Vapers-one le-a redus la 10 lei pentru acelasi motiv, ca expirau intr-o luna, n-a mai comentat nimeni. Ba mai mult, a fost bataie pe ele. Am si acum mere gatite sau ceva si e foarte bun. E bine cand gasim preturi mai mici decat media pietei dar apoi facem gat ca sunt asa si pe dincolo. Omul a spus ca n-a bagat de seama ca expira in curand si le-a inlocuit unde a fost cazul. Dar cand intai dai cu paru' si apoi intrebi de sanatate nu prea e in regula.
daciangeorge
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 44
Membru din: Lun Iul 14, 2014 1:31 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Ivape.ro

Mesaj de daciangeorge »

Tot respectul pentru ivape .Preturi bune seriozitate maxima.Continuati tot asa.Keep calm and steam.
Avatar utilizator
DarkShadow
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Joi Iul 10, 2014 8:28 am
Localitate: Bucuresti, Dr.Taberei

Re: Ivape.ro

Mesaj de DarkShadow »

@Ivape
Va salut domnule Vasilescu!
Am si eu o intrebare pentru dvs.: Cand refaceti stocul de arome Perfumers Apprentice?
Ma intereseaza aroma Toasted Almonds si nu numai. Lipseste de mult timp...
O data estimativa puteti sa-mi spuneti, va rog?

Mult respect.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Motanel05 »

Record absolut (cel putin pentru mine) in provincie: comanda lansata joi 09.04.2015 la ora 15, primita la usa prin curier vineri 10.04.2015 la ora 11!
MULTUMESC IVAPE!
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Ivape.ro

Mesaj de Tyrex »

Prima comanda la Ivape..... Domnul care se ocupa de comunicare de acolo a sunat ieri la numarul lasat de mine si i-a raspuns socrul meu care nu avea habar ce si cum. Azi am sunat eu inapoi si mi-a explicat ca nu are un articol pe care l-am comandat. I-am spus sa-l inlocuiasca cu altceva si chiar mi-a recomandat ceva. Deci..... comunicare exista la acest magazin si chiar una de calitate.Mai sunt unii care-l vor pe vanzator sclavul lor personal daca se poate . Eu sunt multumit pana acum de comunicarea cu Ivape.
Florinji
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Aug 14, 2014 11:24 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ivape.ro

Mesaj de Florinji »

Multumiri d-ului Vasilescu pentru promtitudine.
Am comandat ieri printre aletel un kanger Sutank mini si KBOX pe care le am verificat pe site-ul kanger si produsele sunt intradevar originale .
Pretul este cel mai mic de pe piata din Romania.
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Ivape.ro

Mesaj de Tyrex »

Azi am primit comanda de la Ivape. Prima impresie..... totul este ok.
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de zeoos »

Domnul de la iVape este foarte promt si mereu mentioneaza pe site tot ce ai nevoie sa sti in legatura cu produsele vandute. A avut stoc Eleaf iStick 50W cu electronica stricata si dupa ce a aflat problema, nu le-a mai vandut si a mentionat, a mentionat si la lichidele Hangsen ca acestea sunt lichidare de stoc si a zis si data expirarii, nu ai fost tu atent la cumparare.
Am comenzi la iVape de peste 4000RON, comanda o data la 2 saptamani cu niste prieteni. Am avut cateva comenzi gresite, dar mereu am rezolvat amiabil, produsul a fost fie inlocuit, fie rambursat si am tinut si produsul gresit.
Imi amintesc cand am comandat 5xMini ProTank 3 de 1.8oHm si mi-au venit 1.5oHm, m-a sunat sa isi ceara scuze si sa explice ca asa a fost lotul, el comandand 1.8 si i-au venit 1.5oHm. Mi-a spus trimit inapoi, dar nu a fost cazul. Imediat dupa discutie a modificat si pe site sa nu induca lumea in eroare.
O sa comand in continuare de la iVape, comenzile date pana in 16:30 imi ajung la munca a doua zi la ora 9:00. Datele de pe site sunt mereu updatate si la zi, corecte.
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Sanitarium »

nici eu nu am avut probleme cu ivape, dar asta cu "datele de pe site sunt mereu updatate la zi, corecte" e total eronata. are foarte multe descrieri si poze pe site, care nu corespund produsului respectiv. de exemplu la kayfunuri, la unele in descriere spune ca sunt 3.1, iar in poza este un kayfun lite, si invers. la noul ipv mini 2, spune in descriere ca are chip yihi sx130, cand defapt ar trebui sa aiba sx330 v2c, si altele care nu imi vin acum...
clprian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Mie Iun 18, 2014 9:00 am
Localitate: Cluj Napoca

Re: Ivape.ro

Mesaj de clprian »

Magazin super, seriozitate, promptirudine, si mult interes adatat clientului, da intradevar daca fac reduceri seminificative la lichide care expira, nu te pune nimeni sa le cumperi nu te obliga, si eu am cumparat lichide de gen liqua care expira in 1 saptamana si l`am vapat foarte bine , lichidele nu sunt rele doar ca ei nu mai pot sa le comercializeze cu termenul de garantie expirat, tin sa precizez ca nu am intampinat nici o problema chiar daca mi`am luat vreo 3 sticlute cu 3 lei... si dupa ce au expirat.. deci .. MAGAZIN OK!
Avatar utilizator
zeoos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 58
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:14 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de zeoos »

Cam asa arata Caravela Brass se la iVape
Singura problema, surubul central, zici ca era beat ala cand l-a taiat, o sa il inlocuiesc cu ceva de prin Hornbach de alama.
La 99RON + tuburi 18500 si 18350 + AW IMR 2000mAh e chilipir.

LE: a fost nevoie sa pilesc putin surubul ca sa stea flush tot setupul, bateria e button-top deci imi ridica o gramada surubul.

[iframe][/iframe]
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de cristian »

La orice Caravela ai aceeasi problema - ma refer la reglarea pinului. Bateriile flat e posibil sa intre perfect, dar depinde si de pozitivul de la atty cat este de protuberant si daca se poate regla sau nu. La baterii cu sfarc, e nashpa in orice situatie.

Chi You are o reglare super, si Nemesis. Plus cele telescopice care se regleaza fara probleme.
shtresatu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iun 10, 2015 8:53 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de shtresatu »

Bai taticule.... Ivape-ul ca Ivape-ul, dar azi m-a omorat TNT-ul. Mi-au placut "recenziile" la gunoaie italiene si altele care le socotea gresite. Astazi dimineata primesc mesaj de la TNT cum ca aveti AWB .... Nr. De tel al curierului...... Va vom livra coletul in cursul zilei. Boooon. Si da-i si asteapta cu clearo care dadea un gust de caca de bebe. Si il sun pe domnia sa curierul pe la ora 15.30. "Buna ziua, am comanda nr ..... Bla bla bla". El "Aaaaa, pai maine va ajunge" . "De ce?, daca am primit sms de la voi ca vine azi" "dom'le, eu am plecat deja spre buzau si nu ma pot intoarce. Am de livrat ceva acolo!" . Soc si groaza si morti si raniti.
In rest.... Astept produsele!
Avatar utilizator
claw
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Mie Sep 25, 2013 11:15 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de claw »

Personal nu am avut probleme cu ivape, seriozitate si promptitudine, preturi bune, in ciuda unor abordari pe alocuri mai "piperate" in unele cazuri, dar civilizate.
Scrie răspuns