Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
Avatar utilizator
robert
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Lun Aug 24, 2015 12:55 pm
Localitate: Targu Lapus

Re: Ivape.ro

Mesaj de robert »

Cu lichidul in sine nimic cu acciza da
Avatar utilizator
robert
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Lun Aug 24, 2015 12:55 pm
Localitate: Targu Lapus

Re: Ivape.ro

Mesaj de robert »

Plus de asta nu am nici o legatura cu Ivape inafara faptului ca sunt client de cand vapez si sunt foarte multumit de serviciile lor si de produsele comercializate!
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Ivape.ro

Mesaj de ivape »

philipone scrie:Cristi spune-mi si mie te rog cum s-a rezolvat, sau mai exact cum ai pus problema? Eu am raspuns si mai sus domnului Vasilescu in legatura cu nr comenzii pt verificare si de atunci nici un semn... Nu stiu ce sa cred.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

buna ziua,
intru foarte rar pe forumuri sau facebook, daca aveti vreo problema va rog sa sunati pe numerele de telefon de pe site.
orice problema se va rezolva.
Editez, am citit sumar ultimele 2 pagini si am gasit.
#28693 din 23.08.2015. Nici nu mai stiu de ce le-am pastrat.

La urmatoarea comanda va rog ca la finalizare, la comentarii sa-mi spuneti ce problema ati avut. Garantez rezolvare.

cu stima.
Vasilescu
Avatar utilizator
Daddy
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 112
Membru din: Dum Sep 08, 2013 10:11 pm
Localitate: Bacau

Re: Ivape.ro

Mesaj de Daddy »

Dupa parerea mea,
"calitatea" unui magazin nu consta in produse variate, preturi mici, etc., adevarat este suportul before/after sale, deci "calitatea" sta in oamenii din spatele magazinului,
la acest capitol D-nul Vasilescu sta excelent, indiferent ce problema am avut cu Ivape.ro s-a rezolvat prin telefon.
Dupa cativa ani de vapat am ajuns la concluzia ca exista o "jungla" online de magazine care promit multe dar.....,
Ivape are o pozitie verticala fara compromisuri - specific ca nu am nici o legatura cu Ivape, eu sunt din Bacau iar dansii din Ploiesti, distanta mare :)

PS: faza cu "GUNOAIE ITALIA" cred ca o sa ramana unicat in comertul romanesc cu tigari electronice, acest lucru aducand un mare plus pentru magazin.
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de philipone »

ivape scrie:
philipone scrie:Cristi spune-mi si mie te rog cum s-a rezolvat, sau mai exact cum ai pus problema? Eu am raspuns si mai sus domnului Vasilescu in legatura cu nr comenzii pt verificare si de atunci nici un semn... Nu stiu ce sa cred.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

buna ziua,
intru foarte rar pe forumuri sau facebook, daca aveti vreo problema va rog sa sunati pe numerele de telefon de pe site.
orice problema se va rezolva.
Editez, am citit sumar ultimele 2 pagini si am gasit.
#28693 din 23.08.2015. Nici nu mai stiu de ce le-am pastrat.

La urmatoarea comanda va rog ca la finalizare, la comentarii sa-mi spuneti ce problema ati avut. Garantez rezolvare.

cu stima.
Vasilescu
Asa facem!

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de philipone »

Revin cu update. Asa cum a zis si Cristi mai sus, am revenit cu telefon pana am reusit sa vorbesc cu d-nul Vasilescu. Am explicat si totul s-a rezolvat pana la urma. Si-a cerut scuze pt inconvenient si fara alte povesti a dat rapid solutia. Acum chiar sunt convins ca avuse o zi proasta initial si atat. Omul a fost ok ca de obicei...chiar si-a amintit cine sunt ;)

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Motanel05 »

La ultima comanda din aceste zile am avut o surpriza placuta: confirmarea comenzii si anuntul de livrare nu se mai fac prin email, ci prin mesaj sms direct pe telefon. Bravo ivape!
PS: stocul de baza VPG Fumeto trebuie reinoit, personal astept acest lucru.
Osama
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 7
Membru din: Joi Dec 24, 2015 7:37 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Osama »

Pe 28 decembrie, seara tarziu, am plasat o comanda. Am primit sms-ul cu confirmarea primirii comenzii imediat, semn ca cineva sta in spatele unui calculator multe ore peste program. Un mare plus, pana aici. Pe 29 la pranz sun, in scopul de a mai adauga ceva in colet, daca nu a fost pregatit inca (nimic important). Coletul fusese deja ambalat, al doilea mare plus. M-am bucurat mai mult ca a mea comanda fusese deja pregatita, decat sa o mai fi intarziat-o cu o zi pentru niste nimicuri in plus. Atitudine la telefon: fermitate, politete, absolut nimic de reprosat. Al treilea plus. Spre seara, primesc sms cu confirmarea expedierii coletului si cu "promisiunea" ca a doua zi voi fi contactat de TNT pt livrare. Al patrulea plus. E important sa stii statusul comenzilor. Pe 30, ultima zi lucratoare din an, perioada foarte aglomerata pentru toata lumea, primesc coletul cu produsele comandate, totul perfect, in termen de valabilitate, sigilate. Al cincilea plus, pe care ivape.ro il imparte cu succes cu TNT :)
Pe scurt, nota 10/10 din toate punctele de vedere. Preturi, calitate, profesionalism, livrare, etc.

Multumesc
leoleo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 18, 2016 1:49 pm
Localitate: Târgu Mureș

Re: Ivape.ro

Mesaj de leoleo »

Ivape este un site de doi bani, super neserioși, nu o sa mai comand niciodată de acolo
leoleo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 18, 2016 1:49 pm
Localitate: Târgu Mureș

Re: Ivape.ro

Mesaj de leoleo »

philipone scrie:
ivape scrie:
philipone scrie:Cristi spune-mi si mie te rog cum s-a rezolvat, sau mai exact cum ai pus problema? Eu am raspuns si mai sus domnului Vasilescu in legatura cu nr comenzii pt verificare si de atunci nici un semn... Nu stiu ce sa cred.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

buna ziua,
intru foarte rar pe forumuri sau facebook, daca aveti vreo problema va rog sa sunati pe numerele de telefon de pe site.
orice problema se va rezolva.
Editez, am citit sumar ultimele 2 pagini si am gasit.
#28693 din 23.08.2015. Nici nu mai stiu de ce le-am pastrat.

La urmatoarea comanda va rog ca la finalizare, la comentarii sa-mi spuneti ce problema ati avut. Garantez rezolvare.

cu stima.
Vasilescu
Asa facem!

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
leoleo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 18, 2016 1:49 pm
Localitate: Târgu Mureș

Re: Ivape.ro

Mesaj de leoleo »

Eu am sunat și mi-a închis telefonul în nas! Tupeu... Nu gluma!
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de philipone »

Leo. Daca tot ai o problema cu ei impartaseste ce ai patit. E bine de stiut si pt altii. La mine s-a rezolvat de exemplu...mai greu dar s-a rezolvat.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de philipone »

Recunosc. Si eu am tot insistat pana am reusit sa discut cu d-nul Vasilescu dar repet, problema mi-a rezolvat-o pana la urma.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
Avatar utilizator
Daddy
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 112
Membru din: Dum Sep 08, 2013 10:11 pm
Localitate: Bacau

Re: Ivape.ro

Mesaj de Daddy »

leoleo scrie:Ivape este un site de doi bani, super neserioși, nu o sa mai comand niciodată de acolo
"Aceste cuvinte ne doare !" :HL

NU exista problema sa nu poata fi rezolvata, mai ales la Ivape. Pune mana pe tel. si suna !
leoleo
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 18, 2016 1:49 pm
Localitate: Târgu Mureș

Re: Ivape.ro

Mesaj de leoleo »

Am sunat, mi-a închis telefonul în nas
Scrie răspuns