Ivape.ro

Aici va puteti exprima parerile despre magazinele online si fizice din Romania.
Reguli forum
In cadrul acestei sectiuni, utilizatorii sunt asteptati cu impresiile lor, pozitive sau negative, privitoare la magazinele de tigari electronice din Romania, dar:
- sunt asteptate pareri pozitive cat si negative
- nu se vor tolera reclamele ascunse
- incercati sa impartasiti experienta voastra, dar cautati sa fiti impartiali
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Sanitarium »

cand scade bateria cam la 2 treimi, afiseaza low battery
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de slavyk »

Ciudat... ai încercat și cu alt acumulator?
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Sanitarium »

am incercat cu multi acumulatori, respectiv si pe alte vtc-uri, numai al meu are problema asta. am citit pe undeva ca ar putea fi din cauza unor contacte imperfecte. o sa il desfac sa ma uit prin el, ca de schimbat nu sunt sanse.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de cristian »

Nu stiu daca ajuta cu ceva, probabil ca mai mult o sa te enerveze, dar al meu (si eu am schimbat deja unul care nu mi-a placut) nu a afisat niciodata low battery, merge pana se duce acu la 3.2x si simt ca trag aer de munte. Atunci fac schimbul.
Nu cred ca e normal nici la mine, dar avand in vedere ca de la 4.18 la 3.2x "da" la fel, sunt multumit.
Si apropos de PG, am mirosit si unul de la V1. Inodor. Poate cine are nasul mai fin gaseste ceva, dar nu ce am gasit eu la fumetto, daca miroseai te lua ameteala.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Ivape.ro

Mesaj de zagga »

A dat cineva la vreun produs de pe site-ul acestei firme nota mai mica decat cea maxima si i s-a aprobat comentariul?
Nu am inteles de ce nu poti posta un comentariu, o intrebare, fara sa dai si nota.
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Cristi »

Am dat si eu note mici mai demult, dar fie n-a fost publicat comentariul, fie a aparut cu nota maxima.:P
Avatar utilizator
͡° ͜ʖ ͡°
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Vin Sep 25, 2015 2:58 pm
Localitate: București

Re: Ivape.ro

Mesaj de ͡° ͜ʖ ͡° »

Dacă dl. Vasilescu ar lăsa comentariile și notele la liber, ar avea mai puțin de lucru cu prostiile de gen, și s-ar putea concentra pe lucruri utile.
Și, evident, magazinul său online va avea mai multă credibilitate, pentru că, firesc, nimic nu este doar de 5 stele.
În cazul aromelor (cel puțin), ar fi interesant de urmărit descrierile și opiniile reale ale utilizatorilor reali.
Consider aceasta o crtică constructivă pentru (posibil) cel mai bun magazin online din Ploiești.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Motanel05 »

Magazine de 5 stele exista doar prin reclame. Sau in pretentia ipocrita a unora. Cu bune si cu rele, Ivape ramane magazinul cel mai bun din tara, cu preturile cele mai oneste.
Chiar daca asta nu convine unora dintre noi.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de cristian »

Personal, felicit magazinul pentru gama bogata de arome M&P si pretul civilizat. Deja am facut comanda, am primit aromele si le-am bagat in productie.

Sent from my Lenovo A7600-H using Tapatalk
Rarres24
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Mar Mar 22, 2016 8:12 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de Rarres24 »

Are cineva un cupon de reducere pentru site-ul ivape :D ?
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Ivape.ro

Mesaj de Motanel05 »

"Cuponul" il primesti singur când faci comanda. Compara pretul aceluiasi produs la ivape si la alte situri, si afli ce cupon ai castigat. Este simplu, nu?
theionutzradu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 04, 2016 1:54 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de theionutzradu »

Buna ziua.
Am o intrebare despre ivape.ro , pe site la ei spune ca transportul costa indiferent de destinatie 13 ron si nu este precizata o limita inferioara cu privire la suma comenzii.
Chiar asa sa fie? (Nustiu nimic de TNT curier dar in zona in care stau eu se percep kilometrii suplimentari la orice alt curier.
Mi s-ar parea putin ciudat ca o sticla de liqua 30ml+transport sa imi ajunga acasa cu aproape 50 ron.
Avatar utilizator
RedLabel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 126
Membru din: Joi Mar 10, 2016 1:51 am
Localitate: Brasov

Re: Ivape.ro

Mesaj de RedLabel »

Da...comanzi un bumbac de 1 leu si adaugi si transportul....total 13+1=14lei.
danyel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 105
Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:07 pm
Localitate: Turnu Magurele

Re: Ivape.ro

Mesaj de danyel »

Au o limita inferioara la transport, nu poți sa comanzi de 1 leu. La peste 200 lei e gratuit transportul.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
theionutzradu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 04, 2016 1:54 pm

Re: Ivape.ro

Mesaj de theionutzradu »

O alta curiozitate.
A incercat cineva sa dilueze de exemplu un e-lichid Liqua menthol de 24mg/ml cu baza aceasta https://www.ivape.ro/baze/baza-vpg-fume ... 00-ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma gandesc ca menthol-ul are o aroma mai pronuntata si nu se pierde prea mult la un mix 50/50 (rezultand 12mg/ml nicotina) si tinand cont ca baza este 50vg si 50 pg ar trebui ca bumbacul din rezistente sa se "alimenteze" mai usor?
Scrie răspuns